Lajme nga Bota

Do të punosh si Sirenë? Por nuk është aq e thjeshtë, ja historia e Jasminës

Do të punosh si Sirenë? Por nuk është aq e thjeshtë, ja

Punonte si drejtoreshë në një agjenci funeralesh, por në një moment kuptoi që punë po i nxinte jetën. Pasi hoqi dorë Jasmine Seales nga Basingtoke vendosi të punonte si sirenë profesioniste. 28 vjeçares i duhet thjesht të veshë uniformën e sirenës, të pozojë dhe të japë shfaqje në ujë, ndonëse është e afë të mbajë gjatë frymën.

Mermaid woman comp

Për këtë punë, Jasmine paguhet me 100 paund në orë dhe thotë se deri sa të ketë mundësi e të gëzojë shëndet të plotë do të mbajë këtë punë. Jasmina nuk e kishte idenë për këtë punë, derisa e zbuloi gjatë kohës kur ishte në Bestival në Isle of Ëight dhe vendosi ta provojë.

“Pashë një vajzë në akuarium që po bënte shoë, mu duke shumë interesante. Duke parë vendosa dhe unë të merrja vendimin e të ndryshoja jetën. Por të jesh një sirenë profesioniste nuk ka të bëjë vetëm me foto të bukura në plazh. Duhet vërtet të kesh aftësi siç është frymëmarrja e mbajtur gjatë në ujë që unë e kam praktikuar për dëshirën time prej vitesh, sepse më pëlqen të notoj e zhytur”.

Ndër të tjera ajo tregon: Unë stërvitem një ose dy herë në javë. Më ndihmon edhe që të jem në formë të mirë fizike. Kur stërvitem mësoj se si të kontrolloj frymëmarrjen dhe të krijoj një balancë me rrahjet e zemrës.

A funeral director ditched her job because it made her so miserable to become a full-time mermaid - and now makes ??100 an hour. Jasmine Seales, 28, revealed she would often 'end up crying to myself' at the funeral home because dealing with grieving families was so 'hard'. Miss Seales quit her job after she was inspired to become a professional mermaid - and today vowed 'I'll do it until it puts me in a wheelchair' because she loves it so much. Now she trains in the water up to twice a week and can hold her breath underwater for an impressive two minutes and 35 seconds. She dresses in bras and 'dragon skin platinum silicone' mermaid tails and performs at festivals, birthday parties and events - earning up to ??100 an hour. SEE OUR COPY FOR DETAILS. Please byline: Paul Dale/Solent News ?? Paul Dale/Solent News & Photo Agency UK +44 (0) 2380 458800

Ky lloj sporti sipas Jasmine ka filluar të lulëzojë në Amerikë por edhe në Angli./Metro/ Tiranapost.al. E.B

A funeral director ditched her job because it made her so miserable to become a full-time mermaid - and now makes ??100 an hour. Jasmine Seales, 28, revealed she would often 'end up crying to myself' at the funeral home because dealing with grieving families was so 'hard'. Miss Seales quit her job after she was inspired to become a professional mermaid - and today vowed 'I'll do it until it puts me in a wheelchair' because she loves it so much. Now she trains in the water up to twice a week and can hold her breath underwater for an impressive two minutes and 35 seconds. She dresses in bras and 'dragon skin platinum silicone' mermaid tails and performs at festivals, birthday parties and events - earning up to ??100 an hour. SEE OUR COPY FOR DETAILS. Please byline: Jasmine Seales/Solent News ?? Jasmine Seales/Solent News & Photo Agency UK +44 (0) 2380 458800