Moti

E shtuna gjithë ditën me shi, ja sa do të bien temperaturat

E shtuna gjithë ditën me shi, ja sa do të bien temperaturat

Moti – E shtune, 9 Nëntor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me vranesira te cilat do te sjellin rrebeshe afat-shkurtra shiu, kryesisht ne zonen Veriperendimore. POR duke filluar nga mesdita dhe ne vijim rreshjet e shiut do te shtrihen ne gjithe vendin duke bere qe shirat te jene mesatar dhe lokalish intensiv.

Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje në mëngjes, POR MBETEN konstante ne mesdite duke u luhatur nga 3°C deri në 19°C.

Era do fryjë mesatare në tokë deri e forte në det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

*Foto kryesore nga @arbinina.photography