Lajme nga Bota

Elon Musk nuk është pro-pushimeve: Një herë që bëra, desh vdiqa

Elon Musk nuk është pro-pushimeve: Një herë që

Në një kohë që të famshmit e pasur, sipërmarrësit, filantropët e të tjerë të njohur bëjnë thirrje për qetësi shpirtërore dhe Pushime, themeluesi i Space X thotë se për të pasur sukses nuk duhet të bësh pushime.

Ai është shumë i suksesshëm në punën e tij, punon 100 orë në javë dhe ka treguar se në një rast kur vendosi të bëjë pushime, i ndodhi një situatë ku rrezikoi jetën. Më këtë ndoshta edhe me humor, e lidh me faktin se pushimet thjesht nuk janë për të.

Related image

“Nuk mendoj se njerëzit do të vuanin nëse do të bënin si një themelues si unë, domethënë nuk do bënin pushime”./ Tiranapost.al. 

http://www.tiranapost.al/miliarderi-elon-musk-ne-nje-interviste-krejt-ndryshe-trurin-plot-mendime-e-kuptova-qe-gjashte-vjec-se-isha-ndryshe-nga-te-tjeret/

http://www.tiranapost.al/e-vriste-vetmia-dhe-shtrati-bosh-por-miliarderi-elon-musk-e-gjeti-nusen-ne-fund/