HOROSKOP

Horoscope for January 25 by Russell Grant

Horoscope for January 25 by Russell Grant

Aries

You are determined to prove how dedicated you are. Just don't let it push you beyond endurance. Taking scheduled vacations will change your perspective, making you feel less anxious and ultimately more productive in the long run. Be realistic.

Taurus

It would make life so much easier if you just gave in and accepted everyone's whims, requests and suggestions. In the long run you will regret such an approach. It would be a better idea to rethink what you are able to do and what you want to do as you react to changing circumstances.

Gemini

Edhe pse ata duan të jenë të dobishëm, mund të jetë ende e vështirë t'i përgjigjeni pozitivisht kritikave të një kolegu ose të afërmi më të vjetër. Ju mund të mos jeni në gjendje të shmangni faktin që herët se vonë do t'ju duhet të ndryshoni mënyrat tuaja. Meqenëse e qeshura është ilaçi më i mirë, mbajtja e një sensi humori do të jetë më e dobishme sesa mendoni.

Gaforrja

Nuk është ide e mirë të ndiqni një axhendë të ngurtë. Bërja e shumë planeve të forta mund të bëhet problem kur gjërat ndryshojnë. Në vend të kësaj, jepini vetes lejen për t'iu përgjigjur çdo situate ndërsa zhvillohet.

Luani

Jeni të prirur të ndiqni një parandjenjë, ose të veproni sipas një teke. Do të ishte më mirë të shikonit përpara se të hidheni. Përmbajuni fakteve kur vendosni se çfarë të bëni më pas. Ju keni pasur shumë suksese, por kënaqësia duket më e pakapshme tani, sepse të gjitha kullotat e tjera duken më të gjelbra se tuajat.

Virgjëresha

Po bëni çmos për të qëndruar objektiv dhe për të ndarë faktin nga mashtrimi edhe pse keni tendencën të besoni gjithçka që ju thonë. Është pothuajse sikur të keni humbur aftësinë tuaj për të qëndruar logjik. Shumë njerëz që kanë opinione të forta po ndikojnë në të menduarin tuaj.

Peshorja

Mos u tërhiqni në një dramë emocionale. Një mik që po ekzagjeron rëndësinë e një situate do ta harrojë shpejt atë kur vjen diçka tjetër për t'jua hequr mendjen. Kjo do t'ju bëjë të pyesni veten pse keni humbur kaq shumë kohë dhe energji për t'i qetësuar ata.

Akrepi

Dikush që ka bërë një gabim do të përpiqet ta mbulojë atë duke ju fajësuar. Pra, mos supozoni se keni bërë diçka të gabuar në momentin që zbulohet një problem. Nëse keni nevojë për mbështetje, kërkoni ndihmën e një partneri, ose miku të ngushtë. Pak romancë do të bëjë mrekulli për ju këtë mbrëmje, pas një dite të tensionuar.

Shigjetari

Injoroni një impuls për të fajësuar njerëzit e tjerë për ndërlikimin e jetës tuaj. Dikush do të marrë përgjegjësinë për një detyrë që pritej të bënit, thjesht për faktin që të tjerët presin që kjo punë të kryhet.

Bricjapi

Erërat e çuditshme po fryjnë në jetën tuaj duke sjellë me vete situata të papritura dhe të pazakonta, disa prej të cilave nuk i keni përballuar kurrë më parë. Çfarëdo që të ndodhë, mbajeni mendjen të hapur. Fleksibiliteti mund t'ju ndihmojë të përballeni me shumicën e çështjeve dhe shqetësimet mund të shmangen nëse jeni të ndjeshëm ndaj ndjenjave të njerëzve të tjerë.

Ujori

Diçka intriguese po diskutohet mes fqinjëve. Ndonjëherë thashethemet mund t'ju paralajmërojnë për atë që po ndodh ose do të ndodhë, por a është informacioni nga një burim i besueshëm? Ju mund të duhet të bëni disa hulumtime tuajat pasi nuk dëshironi të përhapni thashetheme të rreme.

Peshqit

You remember something from several years ago, but you can't remember enough details to know if it actually happened or not. Take a look at old photos, check your diary or talk to someone who may have also been involved. There may be another side to the story that you didn't think of.