HOROSKOP

Horoscope for March 30 by Russell Grant

Horoscope for March 30 by Russell Grant

Aries

Faraway places have a strong appeal. Accepting a job overseas or away from home will provide you with a chance to share your skills and experience with others who can benefit from your knowledge. If this cannot be done, another option is to go on an adventure with friends.

Taurus

A secret you have kept from a close friend or partner is at risk of being revealed by someone else's gossip. It would be better for you to admit whatever you are trying to hide before your lover finds out from a stranger.

Gemini

Po gjeni mënyra për t'u shkëputur nga presionet e zakonshme të jetës dhe do të ndiheni mirë të jeni në gjendje të relaksoheni dhe të shijoni jetën dhe miqësitë tuaja për pak kohë. Vetëm kini kujdes që të mos përfshiheni aq shumë në aktivitete sociale dhe vullnetare sa të mos mbeteni pa hapësirë ​​për veten tuaj.

Gaforrja

Keni emocione të përziera për të kryer detyra që nuk i keni bërë kurrë më parë. Nga ju pritet të vazhdoni me punën dhe jeni të shqetësuar për atë që njerëzit e tjerë do të mendojnë për përpjekjet tuaja. Merrni frymë thellë dhe i gjithë ankthi juaj do të zbehet.

Luani

Çmimet vazhdojnë të rriten. Kjo po shkakton presion mbi buxhetin tuaj që do të thotë se do t'ju duhet të shkurtoni aktivitetet për të kursyer para. Mund t'ju kërkohet të përcaktoni rrethanat e sakta që çuan në një ngjarje që tani po shqyrtohet.

Virgjëresha

Marrëveshjet e rregullta të përbashkëta kanë marrë fund. Ju mund të dëshironi që t'ju ishte dhënë më shumë informacion se kjo do të ndodhte. Dikush që e njihni prej vitesh do të njoftojë se po largohet dhe kjo do t'ju befasojë plotësisht.

Peshorja

Duhet të merret një vendim i rëndësishëm. Ju po i kushtoni shumë rëndësi pikëpamjeve të miqve dhe të afërmve tuaj. Keni humbur kontaktin me atë se si ndiheni vërtet. Koha e kaluar vetëm është e nevojshme në mënyrë që të bëni një zgjedhje përfundimtare.

Akrepi

Duhet të tregoheni të sigurt dhe të refuzoni kërkesat që ju të merrni më shumë përgjegjësi. Për herë të parë pas një kohe të gjatë do ta gjeni veten duke thënë ‘jo.' Jeni lodhur nga njerëzit që përfitojnë nga natyra juaj e mirë pa respektuar faktin se ju keni nevojë për një pushim nga e gjithë kjo.

Shigjetari

Jeni gati për të rimarrë diçka në të cilën keni dështuar në të kaluarën. Një mik apo koleg i talentuar do t'ju ofrojë ndihmë. Edhe pse problemet në të kaluarën ju shtynë të vazhdoni për këtë sipërmarrje, tani mund të shihni se si mund të kapërcehen këto.

Bricjapi

Ju mund të mos e kuptoni se sa kohë keni shpenzuar në një punë të caktuar derisa dikush t'ju kujtojë një takim që ka të ngjarë të humbisni nëse nuk vraponi. Ju madje mund të ndiheni të tunduar të anuloni marrëveshjet e mëparshme pasi jeni të zhytur shumë në detyra.

Ujori

Debati me një fqinj të moshuar, pikëpamjet e të cilit janë shumë të ndryshme nga tuajat, mund t’ju fusin në siklet. Një i afërm do të ndërhyjë për të lehtësuar situatën, por ju do të ndiheni të mërzitur që asgjë nuk zgjidhet.

Peshqit

A friend will make comments that make you doubt a decision you are making. You are thinking of taking a course or workshop that is very different from anything you have done before. Unexpected support will come to you from someone who is older, who will admit to having had similar dreams.