HOROSKOP

Horoscope for June 6 by Russell Grant

Horoscope for June 6 by Russell Grant

Aries

You will come across an opportunity that can help you rediscover skills and assets that you haven't used in a long time. You may be self-conscious about your abilities, but positive comments from your family and friends will give you the courage to get them back on track.

Taurus

One area strongly highlighted is money. Play your cards right and there may be an opportunity to improve your financial situation. No matter how good this looks, there will be many issues to cover and many of them will be complicated. If you are prepared to do the ground work, the result will be beneficial.

Gemini

Mos u bëni rezistent ndaj ndryshimeve. Shpresat dhe dëshirat mund të realizohen pasi së shpejti do të filloni ta pranoni. Ndryshimet po ndodhin rreth jush. Jini të hapur dhe gati për të përqafuar mundësi të reja.

Gaforrja

Për shkak se keni kaq shumë për të menduar, mendoni se nuk mund të merrni vendime për gjithçka. Mund të duket më e lehtë t'i lini njerëzit e tjerë të marrin vendime për ju, por personi që po kërkoni për përgjigje nuk ka gjasa të dijë se çfarë është më e mira për ju.

Luani

Njerëzit admirojnë bujarinë dhe personalitetin tuaj miqësor. Vetëm kini kujdes pasi është dikush që do të përfitojë nga natyra juaj e mirë. Ata mund të presin favore nga ju që mund t'ju futin në telashe. Kur ata thonë se ajo që po bëjnë është e ligjshme, ata mund të thonë të vërtetën.

Virgjëresha

Durimi juaj do të testohet ashpër kur vonesat dhe pengesat shkaktojnë shumë zhgënjim. Më keq akoma është kur ata përreth jush bëhen debatues dhe shqetësues. Njerëzit do të kërkojnë nga ju për të marrë kontrollin e një situate të vështirë.

Peshorja

Mund të jetë stresi, shëndeti i keq ose padurimi që do të thotë se aftësitë tuaja komunikuese duket se mungojnë. Bëni një përpjekje të plotë për t'i bërë disa njerëz të kuptojnë se çfarë po ndjeni, mendoni dhe planifikoni.

Akrepi

Një çështje ligjore apo financiare nuk mund të injorohet më. Do të ishte marrëzi të mendosh se kjo mund të shtyhet për një herë tjetër. Merruni me këtë menjëherë dhe do të ketë më pak probleme në planin afatgjatë. Nëse një partner heziton të përballet me realitetin, ju duhet një bisedë e sinqertë.

Shigjetari

Një ofertë udhëtimi në internet do të duket si një ide e mirë, por merrni parasysh se çfarë fshihet pas. Ofertat tërheqëse mund të mos jenë aq fantastike sa duken në fillim. Shikoni përreth, krahasoni dhe më pas bëni një rezervim.

Bricjapi

Kohët e fundit ju keni marrë për të mirëqenë dikë të afërt, ose keni qenë më kritik se duhet ndaj tij. Ka ardhur koha për të qenë të sinqertë me veten dhe me të tjerët. Pranoni gabimet tuaja.

Ujori

Një hobi ka filluar t'ju marrë aq shumë nga koha juaj saqë po ju pengon në punë dhe angazhime familjare. Jo vetëm kaq, por kjo po bëhet e shtrenjtë, gjë që mund të shkaktojë probleme sidomos me paratë tuaja. Zgjidhini gjërat përpara se situata të dalë jashtë kontrollit.

Peshqit

You are spending too much time listening to what other people have to say. A feud is brewing that will take a lot of effort to resolve. You are not given much opportunity to decide for yourself. You need some space to think everything through.