Showbiz

Bleona Qerreti campaign with Albanians to vote for Trump

Bleona Qerreti campaign with Albanians to vote for Trump

Albanian artist Bleona Qerreti, who has been living in America for years, is using her fame to motivate Albanians to go to the polls and elect the right American president, according to her: Donald Trump.

Unlike other artists of Albanian origin such as actress Eliza Dushku who publicly showed that she voted for Joe Biden, Bleona supports Trump by saying that it is a right choice for the future of Albanians living in America.

Mbrëmë për 'Opinion', Bleona Qerreti tha se shqitparët në katër 4 vitet e qeverisjes së Trump kanë pasur një jetë më të mirë, ndërsa për Joe Biden ajo tha se nëse fiton, Amerika do kthehet në pronësi të Kinës: 'Kjo situatë në Amerikë tani me Biden kandidat më kujton Shqipërinë e 97-ës'!

Në postimin e fundit në Instagram, Bleona shfaqet në dhomën e ndenjies së hotelit të Trump, Trump International Hotel, Washington D.C, duke pritur ndoshta rezultatet ndonëse është ende herët: Americas Living Room ??, shkruan Bleona.

View this post on Instagram

Americas Living Room ??

A post shared by Bleona (@bleona) on

Ndërkaq, një ditë më parë, këngëtarja ka postuar foto dhe video nga Michigan ku performoi për komunitetin shqiptar, në mbështje të Trump:

'Doja të falenderoja nga zemra krerët e kulteve fetare dhe drejtuesit e komunitetit shqiptar në Miçigan, që më treguan mbështetjen e tyre të madhe për Presidentin tonë të madh Donald Trump. Shqiptarët në të gjithë botën nuk do ti harrojnë kurrë 45 vitet e komunizmit të pamëshirshëm që kemi duruar. Për këtë arsye, komuniteti shqiptar me shumicë dërrmuese mbështet Presidentin Donald Trump, personi i vetëm që ka luftuar socializmin për katër vjet'.