Art dhe Kulturë

Fevziu i pakonkurrueshëm as nga recetat e mira e të shijshme të Arbanës

Fevziu i pakonkurrueshëm as nga recetat e mira e të shijshme të

Blendi Fevziu dhe Arbana Osmani nuk kanë konkurruar për audiencë televizive këto ditë, por për shitje librash dhe dhënie autografësh. Kushdo që ka vizituar Panairin e Librit këto ditë ka mundur të vërë re radhë të gjata lexuesish.

“Arbana po bën namin” ka qenë shprehja që qarkullonte mes stendash dhe është e vërtetë, siç duket edhe nga fotot tek stenda e Arbanës ka shumë njerëz.

Gjate ditës nuk para ka njerëz para stendës, pasi mesa duket preferojnë të blejnë libra vetëm kur është Arbana aty e cila veç autografit i përcjell me ndonjë ëmbëlsirë të vogël të gjithë, dhe ndonjë selfie të qeshur.

Foto paradite nga stenda e Arbanës

Foto pasdite nga stenda e Arbanës

Kurse tek stenda e Uet Press, ku gjendet dhe botimi i Fevziut “Tirona e Nonës” ky grumbull njerëzish është dhe në mëngjes edhe pasdite: Fevziu i palodhur qëndron mbi tre orë, nga dy herë në ditë dhe i përcjell të gjithë me kujtimet e familjes së tij dhe të Tiranës. Duke i mundur në numër lexuesish “Recetat për 5” minuta. / Tiranapost.al. 

Foto nga stenda e Fevziut, paradite 

Foto nga stenda e Fevziut paradite 

Foto nga stenda e Fevizut pasdite