Tech

Foto/ Samsung sfidon iPhone-in e fundit: Dyfishon rezolucionin e kamerës me S11, ja risitë e tjera

Foto/ Samsung sfidon iPhone-in e fundit: Dyfishon rezolucionin e kamerës me

Thashethemet po qarkullojnë. Samsung do të lancojë në muajin shkurt telefonin rival të prodhimit të fundit të iPhone 11, me elementë shtesë dhe rezolucion të lartë të kamerës.

Samsung?s Galaxy S11 reportedly has a 108-megapixel camera and 5x telephoto

Por nëse modelet që po qarkullojnë në internet janë të vërteta, Samsung vërtetë po e sfidon kompaninë Apple. Flitet se Samsung Galaxy S11 do të ketë një kamerë 108 megapixel dhe mundesinë e zmadhimit optik 5x.

The Samsung Galaxy S11 wants to fight the iPhone when it comes to camera hardware (91Mobiles/@Onleaks)

Për krahasim, iPhone 11 Pro krenohet me kamerën 12 megapiksel dhe zmadhim optik 2X.

Image result for iphone 11 pro

Steve McFLy ka treguar se bëhet fjalë për tre versione të telefonit, një standard S11, një S11 Pro më të madh dhe një më të thjeshtë, S11. Madhësitë e ekranit do jenë përkatësisht: 6.7 inç, 6.9 dhe 6.3.

Samsung?s Galaxy S11 reportedly has a 108-megapixel camera and 5x telephoto

Ekrani do ketë shpejtësi riformatimi me 120 HZ. Ende nuk dihet çmimi apo data e saktë e daljes në treg, por thuhet se Samsung mund ti ‘prishë’ punë Apple-it.