Tech

Foto-Video/ Apple zbulon iPhone 11 në tre versione. Gjithçka që duhet të dini para se të vendosni ta blini

Foto-Video/ Apple zbulon iPhone 11 në tre versione. Gjithçka që

Kureshtja e të fiksuarve pas teknologjisë dhe iPhonëve tani do shuhet. Apple më në fund ka zbuluar modelet e fundit të iPhoneve. Bëhet fjalë për iPhone 11, do të kushtojë 699 dollarë, me ekran 6.1 inç dhe vjen në versionin me gjashtë ngjyra, ngjyrë vjollcë të verdhë, jeshile, të zezë dhe të kuqe.

Apple unveiled the iPhone 11 (shown) at the Steve Jobs Theater in Cupertino on Tuesday, showing off a handset with a 6.1-inch display that will come in six colors: purple, white, yellow, green, black, and Product Red

 Prezantimi i Iphonëve mbrëmë në Steve Jobs Theater in Cupertino

Përveç kësaj, Apple zbuloi edhe modelet e reja premium iPhone 11 Pro 5.8 inç dhe Pro Max, me ekran 6.5 inç dhe çmimet variojnë nga 999 dollarë dhe 1099 dollarë.

Bateria Pro do të lejojë katër orë të tjera rezistencë të baterisë në ditë për modelin 5.8 inç dhe deri në pesë orë të tjera në ditë për Pro Max.

Apple also showed off its new premium model, the iPhone 11 Pro (pictured), which will come with either a 5.8-inch or 6.5-inch display

Modelet e fundit krenohen me tre kamerat e instaluara dhe modelet me katër ngjyra, të cilat natën ndriçojnë. Bashkimi i tre kamerave do i bëjë fotot të dalin më të pastra dhe më të qarta se kurrë, për shkak edhe të rezolucionit të lartë.

The Pro will come in several colors, including a midnight green, space gray, silver and gold, pictured above

iPhonët e rinj kanë të instaluar çipin Aion Bionic, për të cilin zyrtarë të Apple thonë se është fjala e fundit e tekonologjisë.

Modelet iPhone Pro do të jenë në gjendje për të kapur foto me kënd të gjerë dhe ultra të gjerë, për shkak të lentes që në gjuhën teknologjike njihet si telofoto 2x.

Këtë të premte nisin zyrtarisht porositë për blerjen, ndërsa dyqanet do të mbushen me 20 shtator për ti shitur më pas.

The stainless iPhone Pro boasts three cameras and will be available in four colors, including the new Midnight Green, all with a matte textured finish