Lajme nga Bota

Fotot që po xhirojnë në rrjet. Dy partneret rrihen brutalisht nga disa djem pasi refuzuan të putheshin në sy të tyre

Fotot që po xhirojnë në rrjet. Dy partneret rrihen brutalisht nga

Kjo foto tronditëse tregon një stjuardesë dhe të dashurën e saj të mbuluar me gjak, pasi një grup djemsh i rrahën brutalisht pasi u kërkuan dy vajzave të putheshin por ato refuzuan. Sipas Metro Britanik sulmi është homofobik dhe ka ndodhur brenda një metroje në Londër, pasi çifti po kthehej në shtëpi pas një mbrëmje. Njëra nga vajzat Melania Geymonat, 28 vjeçe, e cila punon për linjën ajrore Ryanair, me origjinë nga Uruguai ka thyer hundën, e ndërsa e dashura Chris nga Amerika u rrah brutalisht gjithashtu. Melania ka treguar se ishin ulur teksa disa djem të rinj iu afruan duke u kërkuar që të putheshin në buzë e të bënin gjeste erotike. Por pas refuzimit ata i kanë rrahur të dyja vajzat.

Rrëfimi i Melanias: Ata donin që ne të putheshim në sy të tyre. Unë u përpoqa të qetësoja situatën pasi nuk jam njeri konfrontues. Ju luta atyre të na linin vetëm pasi Chris nuk ndihej mirë. Djemtë ishin të moshës 20-30 vjeç. Filluan të na hidhnin gjëra. Pas goditjes që më dhanë, mbaj mend vetëm Chris që e morën në mes dhe e rrahën. Unë nuk mendova më dhe u futa për ti ndaluar. E shtyja por ata filluan të më rrihnin edhe mua keq. Nuk mbaj mend nëse rashë pa ndjenja. Ndjeja gjakun që më rridhte. Zbritëm nga metro dhe policia ndodhej aty. U treguam për ngjarjen, që ishin katër djem, njëri me theks spanjoll të tjerët anglezë. Na morën edhe paratë dhe zbritën nga autobusi.

Djemtë po kërkohen nga policia, ndërsa Melania me Chris vendosën të publikonin fotot për ti thënë Stop Homofobisë!/ Metro/ Tiranapost.al. E.B

?We were seen as entertainment, that?s what makes me so angry?This horrifying picture shows a Ryanair flight attendant and her girlfriend covered in blood after a gang of men savagely attacked them on a London bus.Melania Geymonat, 28, from Uruguay was riding the bus with her American girlfriend Chris after an evening out in West Hampstead in the early hours of Thursday May 30.Melania, who lives in Bishop's Stortford in Essex, says the pair decided to sit at the front on the top deck because they both enjoy the novelty of a double decker bus.Then a gang of young men behind them saw they were a couple and started to demand they kiss while making crude sexual gestures.She said: ?They wanted us to kiss so they could watch us. I tried to defuse the situation as I?m not a confrontational person, telling them to please leave us alone as Chris wasn?t feeling well.?The men, who were in their 20s or 30s, began throwing things and the couple told them to stop.?The next thing I remember was Chris in the middle of them and they were beating her,? Melania added.?I didn?t think about it and went in. I was pulling her back and trying to defend her so they started beating me up.?I don?t even know if I was knocked unconscious.?I felt blood, I was bleeding all over my clothes and all over the floor.?We went downstairs and the police were there.?Melania is waiting to find out if her nose was broken in the vile attack.She said there were at least four of them and one spoke Spanish while the others had a British accent. The attackers also robbed the couple before fleeing the bus.Melania, who moved to the UK in February and is on a year's sabbatical from her medical studies, says she felt safe as a gay woman in London and was stunned by the attack. She released the picture to raise awareness of violence against women and gay people.She added: ?It?s not something isolated, it?s common. We were seen as entertainment, that?s what makes me so angry.?The Met has been contacted for a comment.

?We were seen as entertainment, that?s what makes me so angry? This horrifying picture shows a Ryanair flight attendant and her girlfriend covered in blood after a gang of men savagely attacked them on a London bus. Melania Geymonat, 28, from Uruguay was riding the bus with her American girlfriend Chris after an evening out in West Hampstead in the early hours of Thursday May 30. Melania, who lives in Bishop's Stortford in Essex, says the pair decided to sit at the front on the top deck because they both enjoy the novelty of a double decker bus. Then a gang of young men behind them saw they were a couple and started to demand they kiss while making crude sexual gestures. She said: ?They wanted us to kiss so they could watch us. I tried to defuse the situation as I?m not a confrontational person, telling them to please leave us alone as Chris wasn?t feeling well.? The men, who were in their 20s or 30s, began throwing things and the couple told them to stop. ?The next thing I remember was Chris in the middle of them and they were beating her,? Melania added. ?I didn?t think about it and went in. I was pulling her back and trying to defend her so they started beating me up. ?I don?t even know if I was knocked unconscious. ?I felt blood, I was bleeding all over my clothes and all over the floor. ?We went downstairs and the police were there.? Melania is waiting to find out if her nose was broken in the vile attack. She said there were at least four of them and one spoke Spanish while the others had a British accent. The attackers also robbed the couple before fleeing the bus. Melania, who moved to the UK in February and is on a year's sabbatical from her medical studies, says she felt safe as a gay woman in London and was stunned by the attack. She released the picture to raise awareness of violence against women and gay people. She added: ?It?s not something isolated, it?s common. We were seen as entertainment, that?s what makes me so angry.? The Met has been contacted for a comment.