Aktualitet

Gazetari Idro Seferi i dhuron fjalor të gjuhës shqipe. Si e priti Presidenti serb Vuçiç

Gazetari Idro Seferi i dhuron fjalor të gjuhës shqipe. Si e priti

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç mori sot dhuratë fjalorin e gjuhës shqipe nga korrespondenti i TV Klanit, Idro Seferi.

Gazetari shqiptar i bëri një dhuratë domethënëse Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç: fjalorin e gjuhës shqipe.

Këtë moment e bëri të ditur vetë Vuçiç, i cili ndau në Instagram dedikimin e shkruar nga korrespondenti i TV Klan, Idro Seferi.

??Shkëlqesisë së tij Presidentit Aleksandër Vuçiç i dhuroj fjalorin tim personal për t?u kuptuar më mirë në të ardhmen sesa në të kaluarën?, një dedikim në librin e fjalorit të gjuhës shqipe që Presidenti Vuçiç mori nga korrespondenti i TV Klan i gjuhës shqipe, Idriz seferi, gjatë një interviste për televizionin?, shkroi Vuçiç në Instagram.

https://www.instagram.com/p/B3ZRhEepyeb/

Disa ditë më parë Vuçiç gjatë një interviste iu drejtua gazetarit shqiptar nëse e tha mirë një fjalë në gjuhën shqipe./ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/video-vucic-flet-shqip-publikisht-dhe-ben-batuta-me-gazetarin-nga-kosova-cfare-fsheh/