Moti

Gjatë kësaj kohe të ditës sot parashikohet shi

Gjatë kësaj kohe të ditës sot parashikohet shi

Moti –  E shtunë, 19 Tetor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë gjatë paradites dhe deri në mesditë do të jete me kthjellime dhe vranësira të lehta, më të dukshme do të jenë në zonat malore. Por pasditja sjell zhvillim të vranësirave në zonat Juglindore duke sjell shira në formë rrebeshi të karakterit lokal. Orët e vona të natës sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 6°C deri në 26°C.

Era do te fryjë lehte në tokë dhe deri mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.