Aktualitet

Gruaja e Astirit irriton komentuesit: 130 milionë shpërblim dhe dilni në protestë?!

Gruaja e Astirit irriton komentuesit: 130 milionë shpërblim dhe dilni

Një postim i zv/kryeministrit Erion Braçe ku shpjegon me shifra çfarë ndodh në të vertetë tek Astiri, përfshirë gruan e famshme që e quante tallje dëmshpërblimin me 130 milion lekë ka irrituar komentuesit.

Braçe shkruan: 

130 MILION LEKE TALLJE?

10 MILION DOLLARE TALLJE?

A i dini numrat apo jo?

Vetem per 8 objekte ne #Loti1,

jane paguar e marre:

148 MILION LEKE/1.2 MILION DOLLARE!

Per 15 objekte te tjera tek #Loti1,

jane ndare parate e jane gati:

360 MILION LEKE/3.4 MILION DOLLARE!

Bejini vete llogarite!

Kjo vec tallje nuk mund te jete!

Ky LYLZIM BASHA qe eshte

parelli i madh shume, patjeter,

tua paguaje nje shtepi sac

shtepia e luksit ne bllokun e vilave ku merr fryme!

Por nga leket e tija ama,

nga leket e tij!

Reagimet: 

Protestat e banorëve të Astirit, (të një pjese të vogël) janë oksigjenuar nga politika dhe kryesisht nga opozita ku herë pas here kanë pasur edhe mbështetjen e presidentit, duke krijuar kaos në trafik, dhe kanë vonuar një hapësirë publike që do krijojë një aortë për qytetin në lidhje me trafikun./ Tiranapost.al. 

http://www.tiranapost.al/video-habit-banorja-e-astirit-me-kane-demshperblyer-me-130-milione-lek-kjo-qeveri-tallet-me-banoret/