Histori Personale

Ish-i dashuri publikoi videon tonë intime dhe nuk humba vetëm punën

Ish-i dashuri publikoi videon tonë intime dhe nuk humba vetëm

Më poshtë është historia e një vajze nga Torino e Italisë që pakujdesia e bëri të humbasë shumë...

"Që kur u detyrova të jap dorëheqjen si mësuese nuk gjej do më punë. Kam një damkë që vështirë të hiqet. Askush nuk do të më punësojë më. E gjitha për faj të të dashurit tim, ose më saktë ish-të dashurit.

Kur u ndamë postoi një video intime të të dyve ne. Rashë viktimë e pornografisë onlinë. Videoja u shpërnda shpejt. Ai e postoi në një grup chati kalçetoje ku pjesë ishte edhe babai i një nxënësi. Ndaj në shkollë u përhap lajmi dhe e humba punën.

Kjo histori s`më mori vetëm punën, por edhe dëshirën për të mbajtur veten. Sot mezi vë grim e tualet. Kam frikë të vesh fustan të shkurtër se njerëzit mund të më shikojnë shtrembër. Dhe mbi të gjitha më ka marrë besimin, sidomos tek burrat".

*Artikulli i Huffington Post u përshtat në shqip nga Tiranapost.al