HOROSKOP

4 shenja të zodiakut që duan të krijojnë lidhjen, por shmangin martesën

4 shenja të zodiakut që duan të krijojnë lidhjen, por
Ndërsa shumë njerëz gëzojnë të jenë në marrëdhënie romantike për dashurinë dhe mbështetjen që ofrojnë, shumica e tyre e shohin martesën si qëllimin përfundimtar. Por kjo nuk është kështu për të gjithë pasi ka disa prsona që e urrejnë idenë e martesës edhe pse janë në një marrëdhënie.

Sipas astrologjisë këto janë shenjat që urrejnë martesën:

Dashi

Shumë individë të Dashit kërkojnë vërtetim nga marrëdhëniet romantike. Duke ditur se ata janë të dashur dhe se njerëzit ndihen të tërhequr prej tyre, u jep pak vetëbesim dhe rrit vetëvlerësimin e tyre. Megjithatë, këtyre individëve të pavarur nuk u pëlqen të jenë të lidhur, kështu që ata i shpëtojnë idesë së martesës, por preferojnë të krijojnë lidhje.

Akrepi

Një nga pjesët kryesore të të qenit në një martesë të suksesshme është të ulni vigjilencën tuaj dhe të lini personin tjetër të hyjë. Megjithatë, Akrepi nga natyra është jashtëzakonisht mosbesues ndaj të tjerëve dhe ata kurrë nuk hapen në një nivel emocional. Kjo shpesh i bën partnerët të ikin nga ideja për t'u martuar me ta.

Luani

Individët e Luanit pëlqejnë të jenë në kontroll të vendimeve dhe fatit të tyre në çdo kohë. Ata hezitojnë të lejojnë që dikush të ketë kontroll mbi jetën e tyre si burrë apo grua dhe preferojnë ta mbajnë atë të rastësishme dhe të mos angazhohen për martesë, e cila mund të jetë e dëmshme për të dashurit e tyre.

Tiranapost.al