HOROSKOP

Horoskopi javor 3-9 gusht

Horoskopi javor 3-9 gusht

Dashi

Këtë javë do të merrni një mesazh ose sugjerim nga dikush që jeton ose punon në një qytet tjetër. Kjo do të jetë diçka që do ju intrigojë, por mos iu dorëzoni emocioneve. Këtë javë, vëmendja juaj mund të tërhiqet nga idetë ose planet tuaja të vjetra që lidhen me familjen ose punën tuaj. Do bisedoni me njerëzit e duhur për mundësinë e realizimit të tyre. Probabiliteti për të arritur sukses të vërtetë këtë javë është shumë më real. Gjatë këtyre shtatë ditëve, përmes miqve do të merrni informacione të dobishme për ju, por mos nxitoni t`i ndani me njerëzit e tjerë. Do të prisni kosto më të larta. Mbingarkesa serioze është e mundur. Mbajini dokumentet personale me kujdes, larg nga vjedhja. Burrat do të duhet të marrin në konsideratë seriozisht shpenzimet dhe të ardhurat e tyre, për të planifikuar më mirë buxhetin. Gratë do të befasohen nga ngjarjet ose ndryshimet në vendin e tyre të punës ose në biznesin e tyre.

Demi

Keni një javë përpara jush që do të favorizojë përvojat romantike. Do të takoni miq, do të shkëmbeni informacione interesante, kujtime dhe përvoja të ndryshme. Jeni gati të bëni një bisedë të rëndësishme me një anëtar të familjes. Mos e mbani brenda diçka që ju shqetëson. Tensionet do të lindin në vendin tuaj të punës për shkak të një keqkuptimi ose paaftësisë së dikujt. Problemet me klientët e pakënaqur janë të mundura (nëse punoni me të tillë). Gjatë kësaj jave, është e vështirë të shmangni marrjen e një vendimi në lidhje me një shtëpi ose pronë. Burrat do të jenë në një pozitë më të mirë për të zhvilluar planet e tyre financiare, për një punë të paguar mirë ose të ardhura të tjera shtesë. Ka të ngjarë të fitoni para të papritura ose të gjeni para. Mos humbisni asgjë dhe mos nënvlerësoni rëndësinë e ndonjë takimi ose bisede. Mos u përpiqni të manipuloni dikë.

Binjakët

Këtë javë do të duhet të ndiqni ose të jeni pjesë e përvojave të dashurisë së të afërmit tuaj. Ky person mund të ketë nevojë të ndajë mendimet dhe ndjenjat e tij me dikë dhe ju mund të jeni personi i duhur. Gjatë javës mund të bëni zgjedhjen e gabuar në një blerje, ose të keni probleme në shtëpi të një natyre materiale. Kini kujdes me njohjet e reja ose kontaktet me të huajt. Mbi të gjitha, shmangni ndarjen e informacionit personal, diçka që mund të keqpërdoret. Në të njëjtën kohë, evitoni izolimin sepse nuk do të jetë në favorin tuaj. Konflikti në familje do të përfundojë me gjetjen e një zgjidhjeje të mirë. Në disa raste, zgjidhja mund të vijë vetëm vetë, pa ndonjë ndërhyrje të jashtme. Kjo javë do të jetë e vështirë dhe stresuese për ata që do të bëjnë një dasmë. Tensionet mund të çojnë në situata konflikti, zhvillimi i të cilave do të jetë i paparashikueshëm. Zbulimi i sekreteve ose veprimeve prapa skene jo vetëm që do të vënë në provë familjen ose miqësinë, por mund të shkaktojnë përçarje ose të përkeqësojnë seriozisht marrëdhënien tuaj. Burrat Binjakë do të gëzojnë praninë e një gruaje të veçantë në jetën e tyre.  Gratë do të angazhohen për të bërë pazar ose për të blerë një dhuratë për një anëtar të familjes.

Gaforrrja

Këtë javë do të entuziazmoheni nga mundësia për të bërë një blerje për veten ose shtëpinë tuaj. Kjo ndoshta do të jetë diçka për të cilën keni kursyer para ose keni paguar me këste mujore. Gradualisht keni arritur sukses të rëndësishëm në punë, në biznes ose karrierë. Takimet tuaja të rëndësishme këtë javë duhet të jenë shumë mirë të organizuara, për të mos iu nënshtruar vendimeve impulsive që lidhen me një propozim që mund t'ju futë në një situatë të pakëndshme. Ka të ngjarë që të manipuloheni nga një person që ndjek qëllimet e tij. Një situatë konflikti do të lindë në jetën tuaj të dashurisë, e cila do të përcaktojë në një farë mase të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Kjo nuk vlen për çifte të martuara, por vetëm për njohjet dhe miqësitë romantike. Lajmet e papritura ose një ftesë për një takim do t'ju bëjnë të ndryshoni disa nga planet tuaja për këtë javë. Java do të jetë e favorshme për rivendosjen e marrëdhënieve të prishura me miqtë ose të afërmit. Burrat do të kenë disa angazhime në lidhje me një grua që e kanë njohur për shumë vite. Gratë do të presin të marrin informacione të rëndësishme nga të njohurit ose miqtë, nga të cilët varen planet ose projektet për të ardhmen e afërt.

Luani

Këtë javë do të përjetoni ngjarje ose angazhime të papritura në lidhje me një dokument ose kontratë, të cilat mund të lidhen me paratë. Java do të jetë e favorshme për zgjidhjen e problemeve që lidhen me të afërmit, fqinjët, miqtë ose kolegët.  Gjatë javës mund të keni sukses në punë. Gjatë këtyre ditëve, lajmet e papritura mund të ndryshojnë planet që keni për këtë muaj. Në çdo rast, këto ndryshime nuk paraqesin një humbje, por një shtyrje ose vonesë të përkohshme. Gjatë javës do të merrni një lajm të rëndësishëm në lidhje me jetën e një vajze apo gruaje. Ju mund të keni nevojë të flisni ose të takoheni me të. Gjatë javës, shmangni njerëzit e çiltër që do t'ju premtojnë diçka që nuk do të mund ta përmbushin. Burrat do të kenë një javë dinamike të mbushur me takime. Do të keni komunikim të mirë me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Gratë do të kenë nevojë për më shumë dashuri në jetën e tyre, pavarësisht nëse janë të martuara ose të pamartuara. Dashuria, aty ku ekziston, do të jetë baza e marrëdhënieve harmonike në shtëpi dhe në familje.

Virgjëresha

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të realizoni planet tuaja duke kaluar vështirësi ose pengesa të ndryshme. Në përgjithësi, rrethanat do të jenë të favorshme për ju. Mos u dorëzoni dhe mos u nxitoni. Gjithçka kërkon kohën e vet për të ndodhur. Surprizat dhe ngjarjet e këndshme këtë javë mund të lidhen në një farë mënyre me paratë, një dokument financiar ose një ofertë, e cila përsëri do të ketë një karakter financiar. Detyrat më të rëndësishme ose urgjente këtë javë do të përfshijnë burra në familjen tuaj, kolegë, miq, fqinjë dhe më tepër. Kjo javë do të jetë e favorshme për të udhëtuar për arsye familjare, për punë ose për turizëm. Burrat do të marrin informacione ose lajme të rëndësishme. Gratë do të përjetojnë fundin e një angazhimi, një periudhe të jetës së tyre dhe fillimin e diçkaje të re që premton të jetë e suksesshme dhe e rëndësishme për zhvillimin e tyre në të ardhmen.

Peshorja

Këtë javë do të shijoni rezultate të rëndësishme profesionale. Ato mund të shoqërohen me fitime më të mira. Disa prej jush mund të jenë të lumtur për rritjen e pagës apo një shpërblim shtesë. Java do të jetë e favorshme për të udhëtuar për arsye familjare. Ka shumë të ngjarë që të keni një arsye të veçantë për këtë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të kaluar në një shtëpi ose në ndonjë lokacion tjetër (nëse po planifikoni një ndryshim të tillë). Vonesat në dokumente ose frustrimet në lidhje me premtimet e pambajtura janë të mundura këto ditë. Gjatë javës, shumë do të mërziten nga lajmet e pakëndshme për një person që njohin. Gratë e Peshores do ta kenë të vështirë të zgjidhin të gjitha problemet tyre. Burrat do të kenë shqetësime ose ankthe për një fëmijë.

Akrepi

Keni përpara një javë në të cilën do të lindin mundësi dhe rrethana për të arritur sukses ose realizim më të mirë profesional. Fati do të jetë në anën tuaj, por jini të zgjuar dhe të mençur në veprimet tuaja. Këtë javë do të keni kontakte me një grua që do të tërheqë vëmendjen tuaj me problemet e saj ose do të kërkojë ndihmë nga ju. Një angazhim i tillë mund t’ju ​​ngarkojë me emocione negative. Kjo javë sjell lajme në lidhje me lindjen e një foshnje në shtëpinë e të afërmve, miqve ose të njohurve tuaj. Gjatë javës mund t'ju duhet të shpenzoni para për ekzaminimin mjekësor, trajtimin ose terapinë. Nëse puna juaj përfshin paratë, gjatë këtyre shtatë ditëve, kini më shumë kujdes që të mos bëni ndonjë gabim ose të mos mashtroheni. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje të ndryshme që lidhen me një familje që është në proces divorci. Kjo mund të shqetësojë të afërmit ose miqtë tuaj që po kalojnë një ndarje të vështirë. Mos lejoni asnjë përpjekje për t'ju manipuluar nga një person i cili do të dëshirojë të arrijë qëllimin ose dëshirën e tij, duke ju dhënë informacion të rremë. Burrat do të kenë biseda interesante ose takime me burra të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Gratë do të përfshihen në një problem shëndetësor ose në një ekzaminim mjekësor të një të afërmi.

Shigjetari

Do të keni vështirësi në komunikimin me të afërmit ose zgjidhjen e problemeve me ta. Ngjarjet e kësaj jave do t'ju kërkojnë të merrni më shumë vendime diplomatike, të cilat nuk do të jenë një detyrë e lehtë për ju. Në aspektin financiar, duhet të zgjidhni probleme të ndryshme, pagesa ose detyrime. Kjo nuk mund të shkaktojë vështirësi në buxhetin tuaj, do t'ju ngarkojë emocionalisht dhe mendërisht. E mira është që këto momente të pakëndshme do të kalojnë shpejt. Këtë javë, shumë do të jenë të kënaqur me para të papritura ose mundësi më të mira financiare. Marrëdhëniet tuaja personale ose familjare do të jenë të ngarkuara me mosmarrëveshje ose konflikte të ndryshme në të cilat askush nuk do të dëshirojë të heqë dorë ose të bëjë kompromis. Kjo do të jetë prova juaj më e madhe këtë javë. Java do të favorizojë rindërtimin dhe freskimin e shtëpisë. Jeta juaj e dashurisë nuk do të jetë e mërzitshme, por varet nga ajo që saktësisht dëshironi dhe çfarë prisni nga dashuria. Do të ketë ndryshime në punën tuaj që do t'i japin fund një faze dhe të fillojnë diçka të re. Burrat do të kenë komunikim të vështirë me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gratë e Shigjetarit do të shpenzojnë shumë para, të cilat mund të jenë shpenzime të paarsyeshme nga ana e tyre.

Bricjapi

Pritshmëritë tuaja janë të lidhura me një festë. Do të zhgënjeheni. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të zbuloni se marrëdhëniet ose problemet që keni lënë pas dore ose injoruar deri më tani do të kërkojnë vëmendjen tuaj të veçantë. Kjo vlen edhe për problemet shëndetësore. Jeta juaj e dashurisë do t'ju kërkojë të rimendoni veprimet tuaja, të rivlerësoni vendimet ose fjalët specifike të thëna tashmë. Nëse nuk jeni në një lidhje dashurie, tani është një kohë të mirë për të krijuar një. Zhvillimi i çështjeve tuaja financiare do të varet kryesisht nga familja juaj. Java do të jetë e jashtëzakonshme për ju në një mënyrë të çuditshme dhe ka shumë të ngjarë me një përvojë ose ëndërr të papritur. Njerëzit e rinj në jetën tuaj do të kenë një ndikim të rëndësishëm në vendimet tuaja. Burrat do të marrin disa vendime të rëndësishme për të ardhmen e tyre, ndoshta nën ndikimin e fjalëve ose veprimeve të njerëzve të lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Gratë do të jenë në gjendje të heqin qafe një tension të fortë që lidhet me një problem shëndetësor ose situatë tjetër stresuese.

Ujori

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni një jetë shoqërore më aktive. Do të takoheni dhe do të bisedoni me miqtë, me njerëz të rinj që do të shfaqen në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve. Nuk do të humbni raste për takime dhe mbledhje. Do të jetë shumë e rëndësishme që të mos mbylleni në vetvete. Në aspektin financiar, nuk priten vështirësi të mëdha ose probleme të pazgjidhura. Java do të jetë e favorshme për blerje me disa zbritje. Angazhimet tuaja në lidhje me zgjidhjen e problemeve shtëpiake ose çështjet e pronës do të kenë një zhvillim të mirë gjatë këtyre ditëve. Gratë do të kalojnë një periudhë të rëndësishme, në të cilën do të jetë e rëndësishme të tregoni feminitetin e tyre, aftësinë e tyre për të krijuar harmoni, ngrohtësi dhe dashuri përreth tyre. Nëse keni nevojë të ndryshoni për ta arritur këtë - tani është koha! Burrat do të mësojnë gjëra të reja dhe të dobishme në komunikimin e tyre me burra të tjerë të lindur nën shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve.

Peshqit

Këtë javë do të jetë mirë të angazhoheni në punë të papërfunduara. Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të mirë për të planifikuar një udhëtim. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të udhëtuar, për arsye familjare ose për kohën e lirë. Lajmet dhe kontaktet që do të keni me njerëz nga destinacione të ndryshme do t'ju ngarkojnë emocionalisht. Shmangni gjendjet e stresit ose panikut.Gjatë javës, mos refuzoni një ftesë për një takim ose mbledhje. Është e rëndësishme të dini se këtë javë po vendosni themelet për një zhvillim të ri në jetën tuaj. Mos u përpiqni t`i gjykoni gjërat nga këndvështrimi juaj personal, sepse lehtësisht mund të bëni një gabim. Kjo do të jetë një javë e mbarë për çështje gjyqësore ose juridike, për punë në gjykatë, me një noter ose avokat. Burrat do të kenë më shumë punë shtëpiake. Gratë do të kenë vështirësi me një fëmijë ose komunikim të vështirë me të rinjtë.

*Burimi Astro Velida