Horoskop

Horoskopi javor 13-19 korrik

Horoskopi javor 13-19 korrik

Dashi

Këtë javë do të jeni gati për shumë punë, detyra dhe përgjegjësi. Do t'ju kërkohet të jeni më të kujdesshëm në përmbushjen e angazhimeve tuaja profesionale. Mos i injoroni kolegët ose klientët që kanë nevojë për ndihmë dhe vëmendje. Java sjell përvoja interesante dhe të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Ndiqni me kujdes veprimet, bisedat ose sugjerimet që do të merrni nga njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Gjatë javës do të keni me një shqetësim në lidhje me një detyrë. Mund të prisni disa para. Çështjet tuaja financiare do të zhvillohen për mirë, por mos bëni blerje dhe shpenzime të nxituara. Problemet e kësaj jave do të lidhen me gabimet e së kaluarës, të cilat është tepër vonë për t’i korrigjuar. Gratë do të përjetojnë një ngjarje të lidhur me një shtatzëni. Burrat do të kenë përvoja interesante me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit.

Demi

Keni përpara jush një javë që do të kërkojë një kujdes më serioz familjar. Do të keni një shqetësim shëndetësor të dikujt në familje. Planet e familjes suaj do të zhvillohen ngadalë, me nevojën për të kapërcyer pengesa të ndryshme. Në asnjë rrethanë nuk duhet të nënvlerësoni ose neglizhoni përgjegjësitë që keni për të dashurit tuaj. Do të jetë mirë të rivlerësoni planet tuaja për të ardhmen e afërt. Jini më realistë për atë që mund dhe nuk mund të bëni. Në punën tuaj do të përjetoni emocione negative në lidhje me klientët. Nëse jeni në procesin e kërkimit të një pune të re, do të jetë e vështirë të gjeni atë që plotëson kërkesat tuaja. Kjo javë do të jetë e favorshme për gjithçka që lidhet me udhëtimin. Nëse jeni duke pritur një lajm ose një dokument të rëndësishëm nga larg, pritshmëritë tuaja do të realizohen. Këtë javë ju mund të merrni një ftesë për të udhëtuar ose vizituar një qytet ose vend tjetër.

Binjakët

Këtë javë do të keni mundësi të reja, premtuese për zhvillimin tuaj si person dhe si profesionist. Shfrytëzoni sa më shumë shanset e përditshme që jeta do t'ju japë gjatë këtyre shtatë ditëve, sepse një kohë kaq e favorshme nuk ju jepet shpesh. Përqendroni vëmendjen tuaj në çështje të ndryshme financiare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për angazhimet që lidhen me dokumentet financiare ose kontratat. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të dëshironi të bëni më shumë punë në shtëpinë tuaj. Do të përpiqeni me veprimet tuaja për ta bërë jetën e të dashurit tuaj më të rehatshme dhe të kënaqshme.  Kini kujdes në marrëdhëniet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Mos u ktheni në të kaluarën tuaj dhe mos kujtoni gabimet e kaluara. Këtë javë, gjeni një kohë të mirë për të kënaqur njerëzit në shtëpinë tuaj me dhurata të vogla të papritura. Gratë do të jenë më bujare ose më të shkathta në surpriza të tilla. Burrat duhet ta marrin seriozisht shëndetin e tyre.

Gaforrja

Keni përpara jush një javë të mbushur me emocione që lidhen me marrëdhënien tuaj romantike ose marrëdhëniet miqësore. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një dëshirë për përvoja të veçanta me partnerin tuaj romantik ose martesor. Kjo javë sjell një lajm të mirë për ju ose do t'ju japë mundësi të reja të një natyre financiare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për çështje gjyqësore ose juridike. Shumë do të gëzohen në fitimin nga një trashëgimi. Kjo do të jetë një javë e mirë për të kaluar në një shtëpi të re. Konfliktet këtë javë do të jenë kryesisht me njerëzit që kanë disa telashe në jetën e tyre. Sidoqoftë, ata nuk janë të gatshëm të kërkojnë ose të marrin ndihmë ose këshilla nga ju. Veprimet e tyre mund të shkaktojnë probleme të reja, të padëshiruara. Ju nuk duhet të përpiqeni të kontrolloni fatin e tyre. Meshkujt do të kenë një javë në të cilën përvoja të caktuara do të përcaktojnë ndryshimet e tyre të ardhshme në jetë. Gratë do të përfshihen në raste serioze që përfshijnë burrin, vëllain, babanë, ose djalin.

Luani

Do të përjetoni ngjarje me shpresa dhe pritshmëri të mëdha. Tensionet me një të afërm do të lindin këtë javë. Situata mund të zhvillohet shumë në mënyrë të pakëndshme dhe ndërhyrja juaj mund të jetë joefektive. Kjo javë do të jetë e shkëlqyer për të ndihmuar një grua në një kohë të vështirë: një e afërme, shoqe, fqinje, ose kolege. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ankthi mund të sjellë një lajm të pakëndshëm. Për anëtarët e pamartuar të shenjës, java sjell dashuri të re. Gjatë javës mund të përjetoni një situatë në lidhje me një dashuri të vjetër ose një martesë të mëparshme. Gratë do të kenë rastin për gëzim ose përvoja të veçanta me partnerin. Burrat do të kenë arsye të gëzohen në familjen e tyre.

Virgjëresha

Këtë javë do të bëni një bisedë të vështirë me një grua. Java mund të kërkojë që të përfshiheni në zgjidhjen e çështjeve të pronave. Do të lindin situata të ndryshme stresuese, por ato do të kalojnë shpejt ose do të kenë një zhvillim të favorshëm për ju. Takimet dhe mbledhjet gjatë kësaj jave do të jenë planifikuar shumë kohë më parë dhe nuk ka gjasa që të ketë surpriza. Përvojat e ndryshme emocionale nuk përjashtohen. Kini kujdes në dashuri nëse filloni një lidhje në largësi këtë javë. Kujdes nga njerëz që kanë qëllime të fshehura mbi ju. Dështimet ose zhgënjimet në jetën tuaj do të vijnë për shkak të karakterit dhe mentalitetit. Gratë do të presin për të marrë një përgjigje specifike për një ftesë që i kanë bërë dikujt. Burrat do të angazhohen me një kontratë, dokument financiar ose bankar.

Peshorja

Është një javë në të cilën takimet ose vizitat e ndryshme do t'ju ngarkojnë në një mënyrë ose në një tjetër. Ato mund të jenë me qëllim të zgjidhjes së një problemi. Gjatë javës do të përjetoni stres ose panik në lidhje me një ngjarje në jetën e një gruaje të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Në përgjithësi, kjo javë do t'ju kërkojë t'i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve tuaja financiare dhe shpenzimeve financiare. Mos prisni të ardhura të mëdha, mos harxhoni paraprakisht ose më shumë sesa mund të përballoni. Java do të mbështesë përpjekjet tuaja në lidhje me ndryshimet aktuale ose të ardhshme. Kjo do të jetë një kohë e mirë për veprime juridike ose gjyqësore. Një ofertë që do të merrni këtë javë do të jetë fillimi i një ndryshimi në jetën tuaj që do të ndodhë në të ardhmen e afërt. Gjatë javës mund të shijoni lajme në lidhje me mëmësinë e ardhshme, lindjen e një fëmije, ose përvoja të gëzueshme në jetën e të dashurve tuaj. Gjatë javës, kini kujdes nga mashtrimi, manipulimet dhe çdo veprim apo intrigë prapa skene. Burrat do të kenë një javë të suksesshme dhe unike. Gratë duhet të jenë të drejtpërdrejta në marrëdhëniet e tyre me njerëzit e lindur nën shenjat e Virgjëreshës, Bricjapit ose Demit.

Akrepi

Këtë javë do të përfshiheni në ngjarje emocionale në jetën e miqve, kolegëve ose fqinjëve. Ata do të përjetojnë momente të veçanta, fatale në jetën e tyre dhe do të jetë mirë që të kenë dikë si ju pranë tyre. Gjatë javës, një njohje ose miqësi e re do t'ju ngarkojë me emocione pozitive. Java do të jetë e rëndësishme sepse do të ketë nevojë për vendime apo veprime konkrete. Ndonjëherë kjo mund t’ju ​​kushtojë tension nervor, por shmangni pesimizmin. Shmangni nervozizmin dhe mos u frikësoni kur nuk mund të gjeni një zgjidhje të shpejtë ose të përshtatshme për problemin tuaj. Momentet stresuese këtë javë janë krijuar për të provuar fuqinë e shpirtit tuaj për të trajtuar situata të pazakonta. Përvojat e mira për ju këtë javë do të lidhen me një blerje të re, me zgjidhjen e një problemi prone ose problemi shtëpiak. Një udhëtim i befasishëm gjatë javës mund të jetë pjesë e emocioneve pozitive që fati do t'ju japë gjatë këtyre shtatë ditëve. Kontakti i papritur me një person është i mundur. Jeta juaj e dashurisë do të zhvillohet sipas pritshmërive tuaja. Mos lejoni që ndjenjat e partnerit të manipulohen.

Shigjetari

Këtë javë përpiquni t`u ktheni shpinën në përvojave të pakëndshme të javëve dhe ditëve të fundit. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të çlironi tensionin që keni grumbulluar brenda vetes. Do të jetë e rëndësishme të mbroni veten nga problemet e mundshme shëndetësore dhe nga shfaqja e problemeve të reja të padëshiruara. Këtë javë do të ndiqni zhvillimin e problemeve familjare në jetën e një miku. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve, këto probleme do të vijnë si pasojë e lidhjeve jashtëmartesore, gabimeve me paratë ose vendimeve të nxituara. Disa nga momentet dhe përvojat e mira këtë javë do të lidhen me punën tuaj. Me siguri do të keni angazhime të reja, premtuese, risi, përgjegjësi, kolegë ose klientë të rinj. Këtë javë, prisni ngjarje ose lajme në lidhje me marrjen e parave, të cilat do të jenë të mira për buxhetin tuaj personal ose familjar. Gjatë javës do të keni takime ose mbledhje me dikë nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Gjatë këtyre ditëve mund të prisni kontakte interesante me një person, i cili aktualisht është duke udhëtuar ose duke punuar në një qytet tjetër. Zhvillimi i ngjarjeve në fund të javës (e enjte - e diel) do të jenë veçanërisht të rëndësishme për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mbajini mend ëndrrat tuaja dhe shkruajini ato.

Bricjapi

Kjo javë mund t'ju befasojë me ngjarje të veçanta. Do të përjetoni një ngjarje emocionale në jetën e miqve. Mund të kenë lidhje me fëmijën, mëmësinë e ardhshme, ose me ndryshime në karrierën e tyre. Sidoqoftë, konfliktet mund të lindin në marrëdhëniet tuaja me miqtë. Kjo javë paralajmëron një zbulim të papritur të veprimeve ose komenteve kundër jush në përpjekje për të manipuluar marrëdhëniet tuaja të rëndësishme. Një nga surprizat e këndshme gjatë javës do të jetë marrëdhënia me një person që jeton në një qytet tjetër. Ekziston një mundësi e humbjes ose dëmtimit të papritur të një dokumenti ose informacionit personal. Burrat duhet të shmangin konfliktet. Përdorni këtë periudhë të shkurtër kohore për biseda familjare dhe mbledhje për t'ju mbushur me emocione pozitive. Gratë mund të mërziten nga lajmet e këqija për dikë që njohin.

Ujori

Kjo javë do të jetë e vështirë për ju që të keni sukses në çështje të rëndësishme. Këtë javë do të investoni shumë emocione pozitive në marrëdhënien tuaj të dashurisë dhe do të përpiqeni të jepni më të mirën tuaj për zhvillimin harmonik të marrëdhënies tuaj. Ju e kuptoni që tani nuk është koha për të imponuar vullnetin tuaj, si dhe për të bërë presion ndaj partnerit tuaj për të marrë vendime për të cilat ai nuk është gati. Gjatë kësaj jave, çështjet tuaja financiare të lidhura kryesisht me dokumente ose një kontratë do të kenë një zhvillim të favorshëm. Ata nga të cilët prisni të ardhura ose ndonjë përfitim tjetër do të kenë një zhvillim të mirë. Këtë javë, shmangni riparimin e pajisjeve ose sendeve përmes shërbimeve të dikujt që nuk e njihni. Gjërat nuk do të rezultojnë ashtu siç prisni. Këtë javë do të keni arsye të gëzoheni. Gjatë javës, çdo procedurë mjekësore ose terapi në lidhje me shtatzëninë ose një fëmijë do të zhvillohet për mirë. Gratë mund të presin një ofertë ose informacion të dobishëm të një natyre financiare. Burrat e kësaj shenje të zodiakut do të marrin një surprizë të këndshme dhe do ta mbajnë mend gjatë këtë javë.

Peshqit

Këtë javë vëmendja juaj do të angazhohet në lajme që kanë të bëjnë me të rinjtë: vajza ose djem. Do të keni më shumë kontakte ose detyra që lidhen me të rinjtë, pavarësisht nga marrëdhënia juaj. Java nuk do të jetë e përshtatshme për zgjidhjen e problemeve të pronës ose shtëpisë. Kjo javë do të jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, madje për disa nga ju paratë e papritura janë të mundura të vijnë. Sidoqoftë, do të përballeni edhe me shpenzime që lidhen me zgjidhjen e problemeve të ndryshme, pagesat e faturave, hipoteka ose kredi. Shumë do të shqetësohen për ngjarjet në jetën e një gruaje që do të ndërmarrin një ndryshim të madh në jetën e tyre. Gratë mund të marrin lajme të mira që lidhen me një vajzë, mbesë ose një grua tjetër të re. Burrat duhet të shikojnë më realisht në marrëdhënien e tyre aktuale intime ose romantike.

*Burimi Astro Velida