HOROSKOP

Horoskopi javor 16-22 maj

Horoskopi javor 16-22 maj

Dashi

Do të diskutoni ide interesante në lidhje me punën tuaj aktuale ose diçka të re që do të vijë përmes një personi nga rrethi juaj i të afërmve, kolegëve ose miqve. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë e mirë për të kërkuar burime të reja të ardhurash përmes punës së re. Suksesi mund të pritet nga ata që kanë mendim inovativ dhe që janë të gatshëm të ndërmarrin rreziqe në një fushë të re zhvillimi. Kjo do të jetë një javë e favorshme për blerjen e artikujve ose produkteve që janë të rëndësishme për shtëpinë tuaj. Këtë javë do të mund të flisni më qetë për plane të rëndësishme familjare të natyrës materiale apo pasurore. Gjatë javës, shumë do të mësojnë për një problem serioz shëndetësor të një personi nga rrethi i miqve, ose kolegëve. Do të jetë mirë të ulni pritshmëritë për ngjarje të rëndësishme apo të veçanta në jetën tuaj, për të shmangur fajësimin e njerëzve të tjerë për situatën aktuale në jetën tuaj. Java e re sjell shumë eksperienca dhe ngjarje interesante për ju, veçanërisht përmes komunikimit tuaj me njerëz të ndryshëm, si me ata që tashmë njihni ashtu edhe me ata që do të shfaqen në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve. Njerëzit e lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do të kenë një ndikim interesant në planet dhe pikëpamjet tuaja. Këtë javë, mos u përpiqni me çdo kusht të keni sukses, të bëni një hap përpara. Lërini ngjarjet në zhvillimin e tyre natyror dhe grumbulloni njohuri dhe aftësi. Burrat do të shfaqin një padurim, impulsivitet dhe dëshirë për të kontrolluar të tjerët, gjë që në mënyrë të pashmangshme do ta bëjë javën të komplikuar dhe të paparashikueshme. Çdo xhelozi ose refuzim i ideve të njerëzve të tjerë mund të jetë bumerang kundër jush. Gjatë kësaj jave mund të bëni plane për të ardhmen tuaj të afërt. Tregohuni shumë të kujdesshëm me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj me ta është profesionale. Gratë do ta kenë të vështirë të gjykojnë saktësisht se çfarë duan të arrijnë këtë javë dhe ka mundësi që vëmendja juaj të devijohet në drejtime të ndryshme. Disa nga veprimet dhe vendimet tuaja do të ndikohen fort nga humori aktual. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një përvojë në lidhje me një vajzë ose një grua të re, e cila mund t'ju sjellë një zhgënjim ose një mospërputhje me pritshmëritë tuaja. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të jeni të qëndrueshëm.

Demi

Do të jeni në humor dhe do të keni dëshirë për t'u argëtuar. Shmangni injorimin e problemeve serioze. Mos i merrni lehtë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do ta keni të vështirë të gjeni një shpjegim të arsyeshëm, ose zgjidhjen e duhur për një problem që krijon tension në marrëdhënien tuaj të dashurisë apo atë familjare. Jini vigjilentë dhe kini kujdes që të mos bëni gabime të nxitura nga emocionet, dyshimet apo ambiciet tuaja. Gjatë kësaj jave do të kërkohet vëmendje për një problem shëndetësor apo situatë tjetër në jetën e një dikujt të afërt. Shumë prej jush që do të udhëtojnë këtë javë do të përjetojnë një gjendje ankthi. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj profesional dhe për kryerjen e duhur të detyrave profesionale. Shmangni konfliktet me kolegët apo klientët, sepse si ju ashtu edhe ata jeni subjekt i njëfarë tensioni dhe stresi. Djemtë dhe vajzat mund të presin situata të ndryshme të papritura, lajme apo takime këtë javë, të cilat ndonjëherë do t'ju kërkojnë të merrni vendime të shpejta ose të vështira. Java mund t'ju gjejë të papërgatitur për zhvillimin e shpejtë të ngjarjeve që do të përjetoni. Disa prej jush mund ta përballojnë këtë ritëm të shpejtë të jetës me mjaft sukses, por për disa mund të jetë një sfidë serioze. Do të jetë shumë e rëndësishme gjatë këtyre shtatë ditëve të mos nxitoheni në vendime. Nëse është e nevojshme të kërkoni këshilla ose informacione shtesë, bëjeni. Burrat gjithashtu do të kalojnë një javë vendimesh të rëndësishme dhe të vështira, veçanërisht nëse ato përfshijnë ndryshime të mëdha në jetë, në lidhje me familjen, punën, biznesin. Kjo do të jetë një javë lëvizjeje për ju që jeni të përfshirë në një proces gjyqësor. Stresi i lartë mund t'ju shkaktojë një problem gjatë këtyre shtatë ditëve dhe secili prej jush do ta përballojë atë ndryshe. Mos nënvlerësoni fjalët e njerëzve të lindur nën shenjën e Dashit, Luanit apo Shigjetarit, të cilët do të përpiqen t'ju japin këshilla, udhëzime apo informacione të tjera të dobishme. Java ju sjell më shumë punë, më shumë biznes dhe angazhim të përgjithshëm. Gratë do të marrin përsipër shumicën e detyrave dhe përgjegjësive në familje, të cilat mund të jenë shumë të lodhshme. Nëse kërkoni ndihmë dhe ndani përgjegjësitë me anëtarët e tjerë të familjes, ose vazhdoni të mbani barrën, do të jetë një vendim individual për secilin prej jush. Kjo është një javë me detyra dhe vendime serioze që lidhen me paratë dhe çështjet tuaja financiare në përgjithësi. Do të varet nga natyra juaj, nëse preferoni një jetë të qetë apo një person aktiv e social.

Binjakët

Ngjarje të ndryshme do t'ju detyrojnë të ndryshoni disa nga planet tuaja dhe të fokusoheni në detyra dhe angazhime specifike, urgjente. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me arsimin, karrierën ose zhvillimin personal. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të paraqiteni me sukses në punë, të konsolidoni pozicionin që keni arritur tashmë ose të pranoni detyra dhe angazhime të reja. Java do jetë e favorshme për të filluar një punë të re, ose për të kërkuar një të tillë. Gjatë kësaj jave, vëmendja juaj do të jetë e angazhuar edhe në problemet shtëpiake, riparimet apo zhvendosjet në shtëpi, përmirësimet në lidhje me mobiljet, pajisjet elektroshtëpiake etj. Emocionalisht nuk do jeni në formën tuaj më të mirë. Do të bini lehtësisht në humor melankolik, trishtim për të kaluarën tuaj. Këtë javë padyshim që do të keni shumë më tepër kontakte, vizita në institucione të ndryshme apo angazhime të tjera që lidhen me të afërmit dhe miqtë tuaj. Djemtë dhe vajzat do të jenë mirë në pjesën më të madhe të kohës. Do të kalojnë më shumë kohë duke ndihmuar prindërit, duke i kushtuar më shumë vëmendje detyrave të ndryshme të shtëpisë etj. Këtë javë do të jetë mirë të tregoni se mund të jeni mbështetje dhe shpresë për një grua të afërt, e cila mund të jetë gjyshja, nëna apo motra juaj. Dashuria që do t'u jepni njerëzve tuaj të dashur këtë javë do t'ju rikthehet njëqindfish, ndaj mos kurseni ndjenjat, respektin dhe ndihmën e dëshirës që do të duhet të jepni. Burrat do të duhet të mendojnë për gjëra të ndryshme në jetë që do të shfaqen këtë javë si ide apo mundësi të reja, interesante. Java sjell më shumë biseda, takime dhe kontakte që mund të lidhen me këto ide të vjetra apo të reja që ju kanë pushtuar mendjen. Gjatë javës do të preferoni të jeni më shumë me miqtë tuaj. Gratë do të kërkojnë një rrugëdalje diplomatike apo praktike nga disa situata të pakëndshme. Në dëshirën tuaj për t'i dhënë fund shpejt problemeve të tilla, do t'i ndërlikoni ato me fjalë ose veprime të pamenduara. Këshilla është që me durim të qëndroni të heshtur dhe të prisni që gjërat të kthehen në normalitet sa më shumë që të jetë e mundur përpara se të merrni masa.

Gaforrja

Java do të nisë me pritjen e eksperiencave të këndshme. Sa dhe si do të ndodhë kjo varet nga rrethanat tuaja individuale. Nëse keni pasur sukses në zbatimin e një pune të rëndësishme përgatitore gjatë javës së kaluar, këtë javë do të jeni në gjendje të mbështeteni në suksesin e punës tuaj. Jeta juaj e dashurisë do të varet nga liria e emocioneve që ju dhe partneri juaj do t'i jepni njëri-tjetrit. Mos prisni vetëm që partneri të krijojë momente të këndshme në marrëdhënien tuaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për njohje të reja me njerëz nga afër dhe larg. Disa nga konfliktet më serioze këtë javë mund të provokohen nga njerëz të tjerë për t'ju diskredituar ose manipuluar në avantazhin e tyre. Ju takon juve të gjeni një rrugëdalje taktike dhe diplomatike nga kjo situatë. Angazhimet tuaja familjare nuk do jenë të vogla dhe do jenë patjetër të rëndësishme për t'u përmbushur. Nuk duhet t'i vononi, pasi kjo do t'ju sjellë komplikime shtesë. Java paralajmëron një ngjarje të rëndësishme në familjen tuaj. Në përgjithësi, kjo javë mund të jetë shumë interesante, me një sërë ngjarjesh të papritura ose përvoja të forta emocionale. Djemtë dhe vajzat këtë javë do të jenë lehtësisht të prekshëm, të mbindjeshëm dhe ndonjëherë intolerantë ndaj miqve apo të afërmve të tyre. Do të jetë shumë e lehtë të zemëroheni dhe të ofendoheni, veçanërisht nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Shfaqje të tilla tekash apo përkëdheljesh mund t'ju shkaktojnë probleme serioze. Mësoni të mendoni para se të flisni dhe të veproni. Mos i humbisni shanset dhe mundësitë tuaja të mira dhe mësoni nga gabimet që keni bërë në të kaluarën. Burrat do të kenë një kohë unike për të zhvilluar aftësitë personale me të cilat do të realizojnë planet dhe idetë e tyre të guximshme. Kjo është një javë në të cilën fati do t'ju japë mundësi, por vetëm atyre që janë ambiciozë dhe të guximshëm për të përfituar prej tyre dhe për t'i realizuar ato në mënyrën më të mirë. Do të jetë mirë të dini në fillim të javës se ngjarjet do të ecin shumë shpejt, gjë që do t'ju kërkojë të jeni mirë të organizuar dhe të përsosur në zbatimin e asaj që duhet të bëni. Gratë do të duhet të angazhohen në më shumë detyra në shtëpi, duke përfshirë ato që janë më të rëndësishme për anëtarët e tjerë të familjes. Java sjell shumë lajme ose informacione të rëndësishme nga të afërmit ose miqtë e tjerë të familjes suaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për shlyerjen e dokumenteve të pronësisë, transferimin apo blerjen e pronave dhe veprime të tjera të ngjashme. Ata që do të angazhohen në shitjen e disa gjërave apo pronave këtë javë do të mund të shpresojnë për një zhvillim të mirë.

Luani

Do të hasni në akte kokëfortësie nga ana e një fëmije apo të riu që do të refuzojë ofertën apo këshillën tuaj pa menduar se është më e mira për ta. Java sjell lajme të pakëndshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, komunikimi juaj me personat e lindur nën shenjat e tokës do të jetë shumë intensive. Ata do ta kenë të vështirë të kuptojnë qëllimet tuaja dhe do t'i pranojnë si ndërhyrje të padëshiruara në jetën e tyre personale apo në punë. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë mjaft shpërthyese dhe stresuese për ju, por në këtë mënyrë do të arrini rezultate dhe suksese të rëndësishme. Një konflikt i papritur në familje ose me një person nga rrethi juaj i të afërmve do të shkaktojë zbulimin e disa sekreteve ose veprimeve nga e kaluara për të cilat nuk keni pasur informacion. Konfliktet e ndryshme me njerëzit në rrethin tuaj të të afërmve do t'ju bëjnë të vendosni të mos ndërhyni në jetën e tyre. Dinamizmi i javës do ju takojë me njerëz të ndryshëm dhe do shihni shfaqje të ndryshme të karakterit të tyre. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve, kjo do t'ju sjellë zhgënjime ose të paktën do t'ju bëjë të rimendoni marrëdhënien tuaj me ta. Djemtë dhe vajzat do të jenë të prirur të imponojnë mendimet e tyre, të këmbëngulin për plotësimin e dëshirave të tyre dhe në shumicën e rasteve kjo do të çojë në një përballje të pakëndshme kryesisht me prindërit ose të afërmit. Manifestime të tilla janë të mundshme në marrëdhënien tuaj të dashurisë, por ato patjetër do të jenë më pak të zakonshme. Debati ose përballja me një burrë që është dukshëm më i madh se ju mund të çojë në izolimin tuaj nga një grup, nga pjesëmarrja në një ngjarje etj. Situata në qshtëpinë tuaj nuk do të jetë më aq e lumtur. Mund të përballeni me sjellje të vrazhdë ose mospërfillje të aftësive dhe mendimeve tuaja nga familjarët. Do të ketë aq shumë punë për burrat këtë javë sa do të ishte marrëzi të bëni ndonjë plan argëtimi. Shumica e problemeve të shtëpisë do t'ju presin për zgjidhje. Marrëdhënia juaj me një grua me të cilën punoni mund të ketë një zhvillim interesant. Gratë do të jenë emocionale, të dashura, do të kërkojnë vëmendje. Java do të gjejë diçka për t'ju befasuar.

Virgjëresha

Vëmendja juaj do të tërhiqet nga detyrime që lidhen me dokumentet financiare apo pagesat. Në përgjithësi, java do jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, por shmangni arrogancën. Gjatë këtyre shtatë ditëve, lajmet e këqija mund të krijojnë stres ose të bëjnë të nevojshme të udhëtoni. Merrni parasysh aftësitë tuaja reale, si në aspektin financiar ashtu edhe në atë emocional. Mos bëni premtime dhe mos u angazhoni për gjëra që janë të vështira për t'u realizuar. Qëndroni me këmbë në tokë, pasi kjo është mënyra e vetme që ju të ruani veten. Gjatë javës do të merrni një ftesë ose një ofertë që do të jetë e vështirë të refuzohet. Kontaktet dhe njohjet tuaja të reja gjatë këtyre shtatë ditëve do të jenë me njerëz që kanë interesa apo synime të ngjashme me ju. Në përgjithësi, jini më me takt dhe të kujdesshëm në marrëdhëniet me njerëzit e lindur nën shenjat e tokës. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për ju, sepse është koha për të ndërtuar një themel mbi të cilin do të vazhdoni veprimet tuaja në të ardhmen. Do të varet se çfarë arritje do të keni dhe çfarë suksesi do të arrini. Kjo javë do të jetë një fije e rëndësishme në zhvillimin e planeve apo angazhimeve që keni nisur. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë interesante. Do të keni lirinë të tregoni talentin dhe njohuritë tuaja, të zhvilloni potencialin tuaj në mënyrë që të tjerët të shohin se për çfarë jeni të aftë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të sistemuar problemet e vjetra dhe për të harmonizuar marrëdhëniet problematike. Ju mund të ringjallni idenë tuaj të vjetër dhe tani ajo ka një shans për t'u realizuar. Mund të bëni plane të guximshme për të ardhmen tuaj dhe madje të filloni të punoni për t'i realizuar ato. Një rol interesant në jetën tuaj këtë javë do të luajë një person i lindur në shenjën e Gaforres, apo Peshqve. Burrat do të enden mes emocioneve, dëshirave dhe ndryshimeve të humorit. Telashet e kësaj jave do të synojnë t'ju tregojnë gabimet tuaja. Situata të tilla mund të jenë një nga arsyet kryesore për humorin tuaj të keq. Gratë do të duan të takohen më shpesh me miqtë ose të afërmit, për të biseduar për tema të ndryshme interesante. Ju mund të keni një rast për t'u mbledhur në shtëpinë tuaj. Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për t'u konsultuar me një mjek për shëndetin tuaj ose të një personi të dashur.

Peshorja

Do të mund ta nisni javën me plane të paracaktuara, zbatimi i të cilave do të jetë i rëndësishëm për ju. Nuk ka asnjë arsye pse nuk duhet të përmbushen pritshmëritë tuaja, por ndryshime të vogla, apo vonesa janë të mundshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni marrëdhënie të komplikuara apo shqetësime lidhur me personat e lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Mund t'ju duhet të kujdeseni për një problem të vogël shëndetësor që do të ndodhë gjatë javës. Marrëdhëniet tuaja familjare do të zhvillohen pa surpriza, por ju mund të emocionoheni ose të hutoheni nga një bisedë me një grua që mund të jetë nëna, motra, gjyshja ose ndonjë e afërme tjetër. Profesionalisht, java do të zhvillohet në mënyrë të favorshme dhe sipas pritshmërive tuaja. Është e mundur të diskutoni për gjërat financiare: paga, transaksione, pagesa nga klientët ose partnerët e biznesit, etj. Në jetën tuaj të dashurisë do të prireni të ndiqni rrjedhën e natyrshme të ngjarjeve. Nuk bëhet fjalë për mungesë interesi nga ana juaj, por do të kuptoni se keni prioritete të tjera më të rëndësishme për momentin. Djemtë dhe vajzat do të fokusohen në çështjet dhe interesat e tyre financiare. Nëse dëshironi të punoni, nëse dëshironi të jeni të pavarur financiarisht, nëse doni të mësoni aftësi të reja profesionale, tani është koha. Përndryshe, do të vazhdoni të jeni të varur financiarisht nga prindërit ose faktorë të tjerë, të cilët do t'ju bëjnë të ndiheni të pasigurt, të paqëndrueshëm dhe në mungesë të lirisë së veprimit. Burrat do të duhet të angazhohen për disa detyra specifike që përfshijnë një fëmijë ose nip. Java do të favorizojë udhëtimet në lidhje me qëllimet tuaja personale, si dhe me miqtë ose familjen tuaj. Këtë javë do t'ju duhet të komunikoni më shumë me njerëzit që jetojnë në distancë nga ju. Disa nga këto biseda mund të jenë për ndryshime ose vendime të rëndësishme në jetën tuaj. Gratë do të vihen në prova serioze kur ndërveprojnë me njerëz që njihen mirë për natyrën e tyre vicioze, ziliqare ose kokëfortë. Komunikimi me personat e lindur në shenjën e Demit, Bricjapit apo Virgjëreshës do t`ju bëjë me nerva. Kjo është veçanërisht e vërtetë për një anëtar të familjes suaj i cili ka lindur nën një shenjë të tillë të zodiakut. Gjatë javës, jeta do t'ju kërkojë të jeni më të duruar, më diplomatë dhe tolerantë ndaj të tjerëve. Përndryshe, veçanërisht meshkujt do t'ju sfidojnë lehtësisht në konflikt.

Akrepi

Ju jepet mundësia të përjetoni ngjarje të ndryshme që lidhen me udhëtimet. Për disa prej jush kjo mund të lidhet me biseda apo plane për pushime verore. Nëse jeni në procesin e kërkimit të një pune, mund të lindë një propozim që mund t'ju kërkojë të zhvendoseni në një qytet ose shtet tjetër. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë e mbushur me ngjarje të rëndësishme dhe përvoja emocionale. Mundohuni të pushoni mjaftueshëm dhe të hani shëndetshëm. Mundohuni të shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi të re që ju vjen këtë javë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për aktivitetet financiare dhe bankare. Gjatë javës shumë prej jush do të kenë angazhime të rëndësishme në lidhje me fëmijët apo prindërit. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën do të jenë të kufizuar në veprimet e tyre. Marrëdhëniet tuaja financiare do jenë shumë delikate dhe mund të ketë paqëndrueshmëri financiare. Disa kosto të papritura ose më të larta do të jenë pothuajse të pamundura për t'u realizuar nëse nuk merrni ndihmë. Gjatë kësaj jave tregohuni të kujdesshëm në marrëdhëniet, premtimet apo aktivitetet e përbashkëta me një person të lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës. Burrat do të duhet të jenë më seriozë në përmbushjen e angazhimit të tyre ndaj një gruaje në familje, një të afërmi ose dikë me të cilin punojnë. Duhet pasur një qasje shumë serioze dhe e përgjegjshme gjatë kryerjes së detyrave të ndryshme që lidhen me dokumentet, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë në një farë mënyre me paratë. Gjatë javës do të ketë raste për takime të llojeve të ndryshme, por nëse ato kanë të bëjnë me një ngjarje festive, atëherë shmangni diskutimin për çështje më serioze që mund të shkaktojnë konflikte. Gratë do ta kenë të vështirë të përballen me sfidat që do t'u japë jeta këtë javë. Ndonjëherë do të keni frikë nga e panjohura, nga ajo që po ndodh në jetën tuaj personale ose në shoqërinë në të cilën jetoni. Do të bini lehtësisht në një humor depresiv ose pesimist. Marrëdhënia juaj me një mashkull mbi 35 vjeç, do të jetë e ndërlikuar.

Shigjetari

Do të befasoheni nga informacioni apo një bisedë me miqtë. Java do jetë e vështirë për marrëdhëniet tuaja familjare, por në shumicën e rasteve do të ketë të bëjë me dëshirën e dikujt tjetër për t'ju dhënë këshilla apo udhëzime në jetë pa ia kërkuar ju. Marrëdhëniet me prindërit ose personat që janë në një pozicion më të lartë shoqëror se ju ndonjëherë do të jenë të vështira. Marrëdhëniet romantike me diferencë më të madhe moshe mes partnerëve do të vihen në provë. Përpjekjet për të ringjallur një lidhje të mëparshme dashurie do të dështojnë. Gjatë kësaj jave, tendencat e favorshme ndaj të cilave do të ekspozoheni do t'ju ndihmojnë të stabilizoheni financiarisht përmes mundësive të ndryshme të punës, të ardhurave shtesë etj. Mund të shijoni një dhuratë ose blerje. Biseda ose veprime të ndryshme që lidhen me pronën tuaj janë të mundshme. Burrat do të duhet të vazhdojnë detyrat e tyre, të cilat nisën javën e kaluar. Gjëra të ndryshme nga e kaluara juaj do të shfaqen në të tashmen dhe do të kërkojnë vëmendje ose përkushtim. Java mund të mbahet mend me një përvojë emocionale ose të rëndësishme për ju, negociata ose ngjarje të tjera të rëndësishme që lidhen me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Java padyshim sjell mundësi të favorshme për zhvillimin e punëve tuaja. Mos lejoni që partneri juaj të jetë xheloz.

Bricjapi

Do të përjetoni ngjarje që do të shkaktojnë emocione të papritura në jetën tuaj. Kjo do të jetë një javë e mirë për të udhëtuar me njerëz afër dhe të larg. Në përgjithësi jeta juaj profesionale do të ketë një zhvillim të favorshëm, me mundësi për detyra, përgjegjësi, klientë apo partnerë të rinj. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të arrini një marrëveshje për pagë më të mirë. Nuk përjashtohet një propozim për një punë të re. Në jetën tuaj personale gjërat do të jenë më të paparashikueshme, veçanërisht nëse lejoni një person tjetër të ndikojë në dashurinë ose marrëdhënien tuaj familjare. Kjo do të jetë një javë e favorshme për sqarimin e keqkuptimeve, sqarimin e pozicioneve dhe planifikimin për të ardhmen. Gjatë javës mund të shkoni diku. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të përfunduar me sukses një angazhim, aktivitet apo marrëveshje që ka nisur disa kohë më parë. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë të favorshme për të organizuar planet e tyre për stinët e verës dhe vjeshtës, ndoshta lidhur me arsimin, karrierën, kualifikimin apo aktivitete të tjera të rëndësishme për realizimin tuaj profesional. Këto shtatë ditë do t'ju takojnë me njerëz interesantë. Mund të keni një bisedë emocionale me një mashkull që do të përpiqet t'ju bindë ose t'ju inkurajojë për diçka. Burrat do ta kujtojnë këtë javë me lajme të pakëndshme ose një situatë stresuese që mund të ketë të bëjë me planet tuaja personale. Këtë javë do të jeni shumë tolerantë me miqtë që ju kërkojnë vetëm kur kanë nevojë. Më delikate do të jetë situata në dashuri, ku disa marrëdhënie dashurie mund të vihen në provë. Gratë do shfaqin një karakter impulsiv dhe emocional, diçka që nuk është shumë tipike. Ka mundësi që veprime të tilla të provokojnë marrëdhëniet tuaja të ngushta me personat e lindur nën shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Një barrë shtesë mund të vijë nga shfaqja ose rëndimi i disa telasheve që nuk mendoni se janë faji juaj.

Ujori

Përpiquni të veproni për çështjet tuaja financiare dhe mos u mbështetni në ndihmën e të tjerëve. Ndërhyrja e një gruaje në veprimet tuaja mund të çojë në humbje, performancë të dobët përpara njerëzve të rëndësishëm ose kompromentim në një farë mënyre. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni rastin të mblidheni. Kontaktet e reja që do të krijoni gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju japin forcën dhe energjinë që ju nevojitet për të arritur një qëllim të rëndësishëm për ju. Java paralajmëron një ngjarje të këndshme dhe të veçantë që lidhet me një vajzë. Këtë javë, shumë do të kenë fatin të bëjnë një ndryshim, prezantim apo provim të rëndësishëm, por sigurisht që gjithçka do të varet nga përgatitja juaj. Djemtë dhe vajzat mund të presin zhvillimin e punëve të tyre që lidhen kryesisht me paratë, si p.sh.: marrja e rrogës. Çështjet tuaja financiare do i shikoni shumë më seriozisht, pasi stabiliteti në këtë drejtim do të jetë shumë i rëndësishëm gjatë kësaj periudhe kohore. Java do t'ju kërkojë jo vetëm të silleni me më shumë përgjegjësi, por edhe të merrni vendime, zbatimi i të cilave do t'ju kërkojë të tregoni cilësi të reja ndaj një personi më të pjekur. Gjatë javës mund të keni biseda me anëtarë të tjerë të familjes suaj në lidhje me ndryshimet në shtëpi, të cilat do të kërkojnë kosto të konsiderueshme financiare. Burrat do t'i pranojnë përgjegjësitë e tyre ndaj fëmijëve ose të rinjve të tjerë nga rrethi i të afërmve me shumë më shumë përgjegjësi. Është e mundur të merrni lajme që lidhen me mëmësinë e ardhshme, lindjen e një fëmije ose një sukses të rëndësishëm në jetën e një të riu. Tensionet këtë javë mund të provokojnë konflikte që do të përfshijnë njerëz të tjerë në një farë mënyre. Shkëmbimi i fyerjeve, të cilat do të jenë jo vetëm personale, por do të prekin edhe personat e tjerë të familjes, do të pranohen shumë emocionalisht dhe nuk përjashtohet shkaktimi i pasojave të pakëndshme. Gratë do të jetë mirë të përgatiten për një javë që sjell jo vetëm ndryshime apo ndarje, por edhe lajme të pakëndshme që lidhen me dikë të afërt. Në shumicën e rasteve, këto ngjarje, do të kërkojnë një perceptim filozofik. Gjatë kësaj jave do të jetë e rëndësishme të pranoni çdo lajm, ngjarje apo përvojë me më shumë realizëm, ose më pak emocion.

Peshqit

Do t'ju duhet të ruani prakticitetin në veprimet dhe vendimet tuaja. Mos i lejoni iluzionet, shpresat e rreme apo vetëbesimin e tepruar t`ju kontrollojë. Gjatë kësaj jave mund të bëheni objekt i ndërhyrjeve të padëshiruara të dikujt tjetër në jetën tuaj personale. Ka mundësi që t’i krijoni probleme vetes për shkak të dyshimit, ose mossinqeritetit në marrëdhënie. Java nuk do jetë një periudhë e lehtë dhe e shkujdesur për ju. Arsyeja e kësaj kohe të trazuar do të jetë rëndësia e ngjarjeve që po ndodhin aktualisht në jetën tuaj. Mësoni t'i pranoni gjërat ashtu siç janë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos lejoni veprime arrogance që mund t'ju shkaktojnë vështirësi të padëshiruara. Në aspektin financiar, ka disa momente të rëndësishme apo interesante që do të japin më shumë qartësi për situatën financiare në familjen tuaj në muajt në vijim. Gjatë kësaj jave do të keni mundësi për të ardhura më të mira ose për planifikim më të mirë (praktik) të shpenzimeve tuaja. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë shumë interesante dhe t'ju ngarkojë me emocione pozitive. Jini të përgatitur për të shijuar atë që jeta do t'ju japë. Mos u përpiqni të ndryshoni ose rregulloni njerëz ose ngjarje. Shmangni kundërshtimet dhe kokëfortësinë, të cilat mund të jenë një problem i madh në marrëdhënien tuaj. Java sjell më shumë angazhime familjare që nuk mund të shtyhen. Prisni lajme të rëndësishme, dokumente, kontratë, diskutim propozimesh apo ngjarje të tjera të ngjashme. Djemtë dhe vajzat do të duhet ta kalojnë këtë javë me shumë kujdes, sepse këto shtatë ditë ju sjellin situata të ndryshme të papritura, takime apo ndryshime në pritshmëritë tuaja. Gjatë kësaj jave mund të takoni miq të vjetër papritur, të bëni njohje të reja në rrethana të papritura ose të çuditshme. Ngjarjet kryesore të kësaj jave pothuajse gjithmonë do të kenë të bëjnë me të kaluarën tuaj, me njerëz që njihni prej kohësh, me detyra apo aktivitete që keni marrë tashmë, etj. Meshkujt do të duhet t'i kushtojnë vëmendje problemit të tyre shëndetësor, i cili ose do të ndodhë në mënyrë të papritur ose do të krijojë në mënyrë të papritur një komplikim në gjendjen tuaj fizike. Gjatë këtyre shtatë ditëve, pothuajse gjithmonë do të gjeni mbështetje ose do të mbroheni nga fati. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të zhvilluar planet dhe punët e tyre financiare, përfshirë ato që lidhen me rritjen e të ardhurave, zhvillimin e biznesit të tyre ose negocimin e pagave më të larta. Java nuk përjashton shpenzimet që lidhen me shëndetin apo trajtimin e dikujt. Do habiteni nga lajmet që do merrni nga miqtë tuaj.