HOROSKOP

Horoskopi javor 16-22 nëntor

Horoskopi javor 16-22 nëntor

Dashi

Këtë javë mund të habiteni nga një dhuratë ose një gjest vëmendjeje. Mos kërkoni arsye të fshehura në veprimet e këtij personi, por pranoni dhe shprehni mirënjohjen tuaj. Ajo që do merrni do t'ju jepet me dashuri dhe respekt. Këtë javë do të investoni shumë energji në zgjidhjen e një problemi që do të lidhet me shtëpinë tuaj. Kjo mund të ketë të bëjë me riparimin e pajisjeve, sendeve, zgjidhjen e parregullsive me dokumente, etj. Këtë javë mund të befasoheni nga një lajm ose sugjerim dhe do të përpiqeni të shihni në perspektivë nëse është i mirë për ju apo jo. Kjo javë do të jetë e mbarë për një udhëtim në lidhje me punën tuaj aktuale ose të ardhshme. Do të gjeni kohën për biseda ose aktivitete të tjera që lidhen me një fëmijë apo të ri me të cilin nuk jetoni nën një çati. 

Demi

Këtë javë do të duhet të merreni me mençuri me vështirësi ose situata të një natyre financiare. Ato mund të shkaktohen nga gabimet tuaja ose të ndodhin për shkak të pakujdesisë, por ju gjithashtu mund të bëheni objekt i manipulimit dhe mashtrimit egoist të dikujt. Në përgjithësi, jini shumë të kujdesshëm në punët tuaja financiare këtë javë në mënyrë që të mos përjetoni një humbje ose vështirësi të padëshiruar. Planet tuaja për këtë javë do të kenë një mundësi të favorshme për zhvillim, por pothuajse asgjë nuk do të ndodhë lehtë. Pothuajse në të gjitha veprimet ose angazhimet tuaja do të hasni keqkuptim, rezistencë ose ndonjë lloj kundërshtimi. Në përgjithësi, situatat gjatë javës do të zhvillohen shumë shpejt në drejtime pozitive dhe negative. Kjo do të kërkojë që të reagoni shpejt dhe ndjeshëm. Gjatë javës do të shijoni një miqësi të re me një person që ka shumë të ngjarë të jetë nga një vend tjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni emocione të këndshme me njerëz nga rrethi juaj i miqve, përmes lajmeve ose ngjarjeve në jetën e tyre. Gratë do të kenë marrëdhënie financiare me të huaj, të cilat do të kërkojnë më shumë vëmendje. Burrat do të kërkojnë arsye dhe raste për argëtim, për përvoja romantike ose intime, ndoshta për të zvogëluar ndikimin e stresit nga jeta e tyre e përditshme.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni një dëshirë të madhe për të blerë diçka personale për veten tuaj, për të përkëdhelur veten, për t'i sjellë pak gëzim ose kënaqësi, duke përfshirë ushqime të shijshme, por të shtrenjta. Këshilla është të jeni të kujdesshëm, sepse do të ketë një angazhim tjetër për të cilin gjithashtu do të duhet të shpenzoni disa para. Merrni parasysh buxhetin tuaj dhe burimet që keni. Përndryshe, mund të krijohet një situatë ku do të duhet të merrni një vendim të vështirë ose të bëni një kompromis të pakëndshëm. Këtë javë do të keni raste për shumë përvoja emocionale, por mos u ngutni të impresionoheni nga fjalët ose gjestet e njerëzve të tjerë. Do të ishte mirë nëse të gjithë ishin të sinqertë me ju, por .... Në jetën tuaj të dashurisë mund të përjetoni konfuzion për shkak të qëndrimit të veçantë të dikujt ndaj jush. Nëse keni një marrëdhënie romantike të bazuar jo vetëm në tërheqjen fizike, këtë javë do të jeni në gjendje të zhvilloni një marrëdhënie me njëri-tjetrin për një angazhim më të thellë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për një marrëdhënie romantike me një partner nga larg. Mund të merrni informacion ose një propozim për një angazhim të ri që do t'ju sjellë të ardhura shtesë. Gratë do të kenë një javë dinamike në punë ose në biznesin e tyre. Detyra, angazhime, mundësi të reja, klientë ose porosi të reja ju presin (varet nga natyra e punës suaj). Burrat do të kenë përgjegjësi dhe detyra më serioze. 

Gaforrja

Këtë javë do të bëni biseda që do të përcaktojnë veprimet dhe angazhimet tuaja në punë ose biznes, ka shumë të ngjarë deri në fund të vitit. Është e mundur të merrni një ofertë biznesi nga miqtë ose njerëzit që tashmë i njihni, i cila do të jetë një angazhim për një periudhë të shkurtër kohe. Gjatë javës do të habiteni nga lajmet ose një ngjarje në lidhje me ndarjen nga jeta të një personi që njihni. është e mundur gjatë këtyre shtatë ditëve të ndiqni zhvillimin e një ngjarjeje në lidhje me një incident, aksident ose fatkeqësi që prek njerëzit që njihni ose ka të bëjë me shoqërinë në të cilën jetoni. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, pavarësisht tensionit ose vështirësive që mund të lindin rreth saj. Disa prej jush do të përjetojnë ankth për një person të lindur nën shenjat e ujit i cili ose do të udhëtojë këtë javë. Gratë do të duhet të kujdesen për shëndetin e tyre fizik ose për një të dashur. Situatat stresuese gjatë javës do të ndikojnë në shëndetin tuaj përmes migrenës, pagjumësisë ose sëmundjeve të tjera. Burrat duhet të jenë të kujdesshëm në takimet dhe kontaktet e tyre gjatë javës, në mënyrë që të mos jenë subjekt i manipulimeve, përpjekjeve për t'u përfshirë në një situatë të pakëndshme, mashtrimesh etj.

Luani

Kjo javë do t'ju kërkojë të mobilizoni vullnetin dhe shpirtin tuaj sa më shumë që të jetë e mundur, që t`i kaloni pa stres ca situata të vështira. Gjatë javës do të befasoheni nga ngjarjet e papritura në jetën e dikujt që njihni. Marrëdhënia juaj me një person në rrethin e miqve, fqinjëve ose kolegëve do t'ju ngarkojë me emocione të forta, për shkak të mënyrës se si ky person flet me ju, me sjelljet dhe veprimet e tij që ju nuk i miratoni. Kjo javë mund të shënojë fillimin e një marrëdhënie të re romantike, por ajo do të ketë një zhvillim të vështirë dhe kompleks në fillimet e saj. Pavarësisht nga disa përvoja emocionale dhe psikologjike gjatë javës, do të jetë një fazë e rëndësishme për arritjen e suksesit që është i rëndësishëm për ju. Gjatë javës do të shijoni ndihmën dhe mbështetjen e njerëzve të lindur nën shenjat e ujit. Gratë luan nuk duhet të kenë frikë nga ndryshimet në jetën e tyre. Ato do të jenë fatale ose më të vështira për gratë e reja. Burrat do të kërkojnë zgjidhje praktike për problemet që ka shumë të ngjarë të jenë faji i tyre.

Virgjëresha

Këtë javë vëmendja juaj do të jetë e angazhuar me detyra ose angazhime që kanë të bëjnë me të afërmit ose miqtë tuaj që jetojnë në një qytet apo vend tjetër. Marrëdhënia juaj romantike me një partner që jeton ose punon në një qytet apo vend tjetër do të ketë një zhvillim interesant gjatë javës. Në përgjithësi, kjo javë sjell ngjarje interesante në jetën tuaj të dashurisë, mesazhi i të cilave shkon përtej dëshirës tuaj për intimitet fizik. Nëse jeni vetëm, përdorni patjetër këtë kohë të mbarë për të bërë një miqësi të re me një person i cili do t'ju bëjë përshtypje me aftësinë e tij për të komunikuar me ju për tema që ju interesojnë. Gjatë javës do të përjetoni emocione të këndshme me njerëzit e lindur nën shenjën e shenjën e Ujorit, Peshores ose Binjakëve. Shumë do të duhet të marrin një vendim në lidhje me një fëmijë, të përmbushin një premtim ose t'i japin fund një zotimi gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të veprojnë kryesisht të udhëhequra nga interesat dhe dëshirat e tyre, por kjo nuk do të thotë se do të jenë egoiste. Gjatë javës do të merrni vendimet e duhura dhe do të veproni praktikisht. Do të jeni në gjendje të dilni nga një mashtrim ose të hiqni qafe një shpresë që nuk ka asnjë shans të realizohet në këtë fazë. Burrat do të tentojnë të ikin nga përgjegjësitë familjare dhe shtëpiake.

Peshorja

Do të jeni në gjendje të arrini shumë këtë javë me ndihmën ose informacionin që do të merrni nga njerëzit e tjerë. Në përgjithësi, miqtë dhe kolegët do të luajnë një rol të rëndësishëm në arritjen e rezultateve dhe sukseseve të ndryshme të rëndësishme gjatë javës. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një marrëdhënie të paparashikueshme me një vajzë ose një grua që do të mbrojë pozicionin e saj ose dëshirat e saj. Përballja mes jush nuk do të jetë e këndshme, por kompromiset nuk përjashtohen. Për shkak të rëndësisë së shumicës së ngjarjeve që do të ndodhin gjatë javës, tensioni në jetën tuaj të përditshme mund të çojë në mosmarrëveshje dhe konflikte të padëshiruara ose të pakuptimta. Situatat e papritura që do t'ju ofrojnë diçka të rëndësishme ose të dobishme për ju do të shoqërohen gjithashtu me një dozë stresi. Këtë javë do të reflektoni për një ndarje ose humbje në të kaluarën tuaj, duke kuptuar përfitimet që ju ka sjellë. Gratë do të veprojnë me një ritëm të shpejtë gjatë këtyre shtatë ditëve. Do të keni shumë detyra, shumë përgjegjësi dhe ndihmë të rëndësishme nga forcat që ju mbrojnë. Fati do të jetë në anën tuaj, por kini kujdes se për çfarë e përdorni. Burrat do të kenë angazhime me prindër ose të afërm të tjerë të moshuar. 

Akrepi

Këtë javë do të përjetoni ngjarje në lidhje me dokumente, kontrata dhe më tepër. Me siguri do të kaloni një sforcim të përkohshëm para se të gjeni zgjidhjet që kërkohen nga ju. Gjatë javës do të befasoheni nga një ngjarje në vendin tuaj të punës, e cila do të ketë ndikim në marrëdhëniet në shtëpinë tuaj. Mund të ketë një angazhim të ri, nevojë për të udhëtuar për disa ditë ose një ndryshim tjetër. Gjatë javës do të ketë nevojë për riparime në shtëpi. Nëse jeni në proces të shitjes së një prone, këtë javë ngjarjet do të kenë një zhvillim të papritur. Gratë Akrep do të jenë të dashuruara, emocionuese, në kërkim të përkëdheljeve dhe aventurave, por jo me çdo kusht dhe jo me çdo burrë. Zgjedhja duhet të jetë patjetër e tyre! Burrat do të enden nga një situatë e errët në një tjetër, duke kërkuar përgjigje për pyetjet brenda vetes, në vend që të bëjnë disa biseda të çiltra. Nuk ka gjasa që gjatë këtyre shtatë ditëve të jeni gati të pranoni gabimet tuaja dhe të kërkoni mënyra për t'i korrigjuar ato. Të paktën atje ku është akoma e mundur.

Shigjetari

Këtë javë do të keni biseda që do t'ju ndihmojnë të përcaktoni dhe të organizoni planet tuaja deri në fund të vitit. Disa prej tyre do të jenë me njerëz që jetojnë në një qytet tjetër, larg jush. Shkëmbimi i ideve, mendimeve dhe sugjerimeve do të jetë i rëndësishëm për ju dhe do të jeni gati t'i diskutoni ose pranoni ato pa kundërshtim. Këtë javë do të keni një kohë të mirë për të zgjidhur ose për të marrë një dokument në lidhje me një person në familjen tuaj. Shmangni konfliktin me një grua, pasi reagimi i saj mund të thellojë tensionin dhe të çojë në një situatë të pakëndshme dhe të vështirë për t'u zgjidhur për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të prisni ndihmë financiare, këshilla praktike ose veprime të tjera të favorshme nga njerëzit që kanë përvojën, burimet dhe njohuritë e nevojshme. Gratë do të kenë një javë të mbarë për të bërë pazar për shtëpinë dhe për veten e tyre. Në shumë situata, fati do t'ju sjellë surpriza, por ato do të jenë të mira dhe të rëndësishme për ju. Burrat për ndonjë arsye do të kthehen në dashurinë ose miqësinë e tyre të kaluar. Një situatë e pakëndshme me një burrë nga rrethi juaj i miqve ose kolegëve rrezikon të thellohet dhe të humbasë kontrollin.

Bricjapi

Këtë javë do të ndjeni një valë energjie, e cila do t'ju sjellë një optimizëm dhe shpresë të madhe për ngjarje pozitive dhe sukses në të ardhmen. Së pari, vëmendja juaj do të përqendrohet financiarisht, ku do të keni mundësinë të shijoni rezultate dhe sukses të vërtetë, për sa kohë që keni jo vetëm ambicie dhe motivim, por edhe vullnet për të punuar dhe luftuar. Këtë javë mund të merrni para përmes përfaqësuesve të shenjave të ujit, qofshin ata të afërmit tuaj, punëdhënësit, qiramarrësit dhe të tjerë. Punët tuaja financiare me njerëzit e lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit do të përfitojnë, për sa kohë që jeni në gjendje të komunikoni dhe të veproni në harmoni me ta. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të rindizni një konflikt ose problem të vjetër me dikë që ishte një mik, i afërt me familjen tuaj ose fqinjin. Gjasat për të zgjidhur problemet tuaja me këtë person janë minimale, por kokëfortësia nuk do të ndihmojë. Java do të jetë e favorshme për njohje romantike, takime dhe përvoja. Gjatë javës, jini të përgatitur mirë nëse duhet të udhëtoni, pavarësisht nga distanca. Do të jetë shumë e rëndësishme për ju të shmangni aktivitete dhe sporte të rrezikshme gjatë këtyre shtatë ditëve. Gratë do të kenë ide të reja nga të cilat do të presin rezultate reale dhe sukses. Burrat do të përqendrohen në mundësi të ndryshme për të përmirësuar të ardhurat e tyre. 

Ujori

Këtë javë do të jetë mirë t’i kushtoni më shumë vëmendje shëndetit tuaj. Nëse është e nevojshme, ndërmerrni disa masa për të mbrojtur veten nga gripi, ftohjet dhe sëmundjet e tjera. Probleme të mundshme kryesisht për ata që kanë ndonjë sëmundje kronike  mund të ketë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të udhëtuar, pavarësisht nga qëllimi dhe kohëzgjatja e tij. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni shfaqjen e të qenit kapriçioz në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Mos i vini në provë, pasi mund të jeni të papërgatitur për pasojat. Në fund të muajit, një incident ose informacion me qëllim të keq mund t'ju befasojë në mënyrë të pakëndshme dhe të shkaktojë një krizë të padëshiruar në marrëdhënien tuaj romantike. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të merrni lajme me vonesë që do t'ju trishtojnë ose zhgënjejnë. Vonesat e ndryshme ose humbja e letrave ose dërgesave janë të mundshme. Mund të ketë tension në punën tuaj nëse jeni përgjegjës për ndonjë produkt, mall dhe vlera të tjera materiale. Gratë Ujori do të dëshirojnë të mblidhen me miq. Në varësi të situatës në vendin ku jetoni, do të përpiqeni t'i organizoni ato dhe të krijoni një humor të këndshëm për veten dhe njerëzit përreth jush. Burrat do të duan të jenë të dashur (si gjithmonë), por disi do të humbasin aftësinë për të treguar ndjenjat e tyre, për t'i dhënë ngrohtësinë dhe butësinë e nevojshme gruas pranë tyre. A mund të ndryshoni diçka? Vetëm ju mund t’i përgjigjeni kësaj pyetjeje.

Peshqit

Këtë javë do të duhet të bëni ndryshime të rëndësishme në planet tuaja. Kjo do të jetë për shkak të një mënyre tjetër të të menduarit. Gjatë javës do të monitoroni nga afër zhvillimin e një problemi shëndetësor të një burri që njihni. Këtë javë, po përballeni me shpenzime që lidhen me njerëzit në familjen tuaj, të cilat mund të vijnë për një larmi arsyesh. Disa prej jush do të jenë të lumtur me paratë që do të merrni gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë kësaj jave, shmangni konfliktet me njerëz të cilët, për shkak të mungesës së përvojës së mjaftueshme jetësore ose mentalitetit, mund të reagojnë me ngut dhe emocionalisht. Në përgjithësi, java sjell më shumë përgjegjësi dhe detyra, si në shtëpi ashtu edhe në punë. Gratë duhet të shmangin xhelozinë. Burrat do të kenë mundësi të kenë sukses, për të realizuar dëshirën e tyre, për të arritur rezultate në aktivitete publike ose të biznesit. Kjo është një javë me surpriza të këndshme.