HOROSKOP

Horoskopi javor 19-25 tetor

Horoskopi javor 19-25 tetor

Dashi

Këtë javë do të jeni të përkushtuar për të sqaruar marrëdhëniet me njerëzit që kanë disa mosmarrëveshje me ju. Një tension i tillë në jetën tuaj ka zgjatur mjaftueshëm dhe nuk duhet të tolerohet më. Gjatë kësaj jave, shumë do të kenë një arsye për t'u mbledhur në familjen e tyre ose në familjen e të afërmve. Gjatë javës mund të shijoni para, një dokument financiar ose të merrni një përfitim financiar. Ndiqni me kujdes informacionin që merrni nga një person i lindur nën shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Do të zhgënjeheni nga qëndrimi i paturpshëm ose hipokrit i një gruaje me të cilën punoni ose që jeton afër jush. Kjo do të jetë një javë e mbarë për martesë ose për organizimin e një ngjarjeje tjetër të rëndësishme familjare. Gratë do të angazhohen në një dhuratë për një burrë ose disa çështje pronësore që shqetësojnë një burrë në familjen e tyre. Burrat do të kalojnë më shumë kohë në përvojat e dashurisë dhe zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme financiare për ta.

Demi

Do zhvillohen çështjet financiare. Gjatë javës do të përjetoni ngjarje të ndryshme interesante në lidhje me njerëz nga një lokalitet tjetër me përvoja të rëndësishme në jetën e tyre. Kjo javë do të favorizojë udhëtimet afër ose larg, pavarësisht nga shkaku i tyre. Java do të jetë e favorshme për punën tuaj, veçanërisht nëse ka të bëjë me udhëtime, turizëm. Këtë javë do të keni një marrëdhënie të vështirë me një burrë në familjen tuaj, e cila ka shumë të ngjarë të jetë për shkak të karakterit, sjelljes, mënyrës së komunikimit. Në përgjithësi, shumë prej jush do të duhet të bëjnë kompromis ose të gjejnë një zgjidhje të vështirë për problemet familjare që zgjasin shumë gjatë. Gratë do të përpiqen të jenë simpatike, sharmante, të bëjnë përshtypje me pamjen e tyre të jashtme. Kjo mund të jetë një arsye për të vizituar një estetist, parukier, për blerje të reja, etj. Burrat do të kalojnë një situatë stresuese që mund të provokojë një ndryshim të rëndësishëm në jetën tuaj.

Binjakët

Do të filloni një iniciativë të re këtë javë, e cila është pjesë e një plani të rëndësishëm për ju. Keni pasur mjaft kohë për të menduar për këtë deri më. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zhvillimin e çështjeve gjyqësore dhe ligjore, për punë ose kontakte me zyrtarë të qeverisë ose policinë. Shumë do ta përdorin këtë javë për një bisedë të rëndësishme. Këtë javë do të befasoheni nga veprimet e një personi i cili kohët e fundit ka qenë në rrethin tuaj të miqve. Këto veprime ka të ngjarë të jenë të lidhura me jetën e tij / saj personale. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të prisni surpriza nga miqtë që kanë lindur nën shenjat e zodiakut: Peshorja, Ujori ose Binjakët (si ju). Njohjet e reja që do të bëni këtë javë do të zhvillohen në vende të papritura ose në një mënyrë të pazakontë. Megjithatë, në jetën tuaj të dashurisë mund të ketë një kundërshtim, ose dyshim të pakëndshëm në veprimet dhe fjalët e partnerit tuaj. Java lajmëron lajme të pakëndshme në lidhje me ndarjen ose humbjen e jetës së një gruaje që njihni personalisht. Gratë do të kenë një javë interesante, sepse do të shijojnë sukses të papritur. Burrat do të presin një vendim ose përgjigje nga një grua me të cilën kanë pasur një bisedë të rëndësishme disa kohë më parë, lidhur me një propozim, ftesë, etj.

Gaforrja

Keni një javë përpara jush në të cilën do të duhet të kërkoni një zgjidhje të arsyeshme për konfliktet tuaja me njerëz që janë kolegët tuaj, klientët, ose partnerët. Çështjet tuaja financiare me përfaqësues të institucioneve të ndryshme, organizatat, bankat, etj do të kenë një zhvillim të favorshëm. Këtë javë, shumë prej jush do të bëjnë blerje të para-planifikuara në lidhje me një anëtar të familjes. Gjatë javës do të jetë e vështirë të realizoni planet tuaja në lidhje me punën tuaj, pasi rrethana të ndryshme do t'ju krijojnë vështirësi. Nëse jeni të përfshirë në një proces gjyqësor ose çështje ligjore, situata të papritura do të lindin këtë javë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, zbulimi i një intrigë ose shpifjeje që ndikon drejtpërdrejt tek ju do të shkaktojë telashe në marrëdhëniet tuaja me njerëzit me të cilët keni kontakte të përditshme.

Luani

Këtë javë shmangni krijimin e tensionit ose ankthit përreth jush, veçanërisht për çështje materiale ose pronësore. Këtë javë, disa prej jush mund të presin me padurim një blerje ose dhuratë të papritur. Gjatë kësaj jave do të organizoni një mbledhje në shtëpinë tuaj ose do të merrni pjesë në një mbledhje në shtëpinë e miqve ose të afërmve tuaj. Ndoshta do të keni një arsye për të bërë disa përgatitje. Gjatë javës do të bëni një vizitë diku. Këtë javë do të përjetoni lajme të pakëndshme në lidhje me një person që ju pëlqen dhe mund të jetë një person publik (i famshëm). Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e çështjeve gjyqësore ose të trashëgimisë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të jenë në gjendje të shijojnë para ose një dokument financiar që do të vijë përmes dikujt nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të duhet t'i kushtojnë vëmendje shëndetit të tyre, sidomos ato që vuajnë nga ndonjë sëmundje kronike. Burrat do të bëjnë disa ndryshime serioze në jetën e tyre.

Virgjëresha

Këtë javë do t'ju duhet të ndërhyni në një situatë të pakëndshme (ose konflikt) që ka të bëjë me prindërit ose të afërmit tuaj. Ju do të përpiqeni të arrini pajtimin midis dy palëve kundërshtare, të ndihmoni me disa këshilla ose me ndihmë specifike. Këtë javë do të keni arsye të gëzoheni për suksesin ose zhvillimin e favorshëm të rasteve që prekin shtëpinë tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për zgjidhjen e angazhimeve të ndryshme në lidhje me pronën. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të shlyer pagesa të ndryshme. Një ngjarje e rëndësishme familjare mund të jetë një shkak për të shpenzuar para. Gratë do të kenë një javë të mbarë për të arritur një pagë më të mirë, të ardhura më të mira ose fitime biznesi. Burrat do të jenë me fat këtë javë, por cilado qoftë ngjarja apo përvoja, qëllimi i saj do të jetë t'ju mësojë diçka. Herën tjetër mund të mos jeni aq me fat!

Peshorja

Keni një javë para jush në të cilën do të duhet të merrni një vendim të rëndësishëm për jetën tuaj personale, familjare ose të dashurisë. Për disa prej jush, kjo do të kërkojë dhe gjejë një zgjidhje për një situatë në lidhje me një lidhje të vjetër dashurie. Për të tjerët, rutina në marrëdhënien aktuale do të kërkojë disa ndryshime nëse doni të mbani marrëdhënien tuaj. Ka momente reflektimi serioz dhe ndonjëherë nevojë për të marrë vendime të rëndësishme ose të vështira. Kjo javë do të ketë një kuptim të veçantë për ju, sepse do të keni mundësinë të ndërtoni një ide më të qartë për të ardhmen tuaj të afërt. Do të keni mundësinë për të parë gabimet, ose keqkuptimet tuaja. Mos e neglizhoni ndihmën e njerëzve të ndryshëm, veçanërisht nëse ata kanë lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Kjo javë do të jetë jo vetëm e rëndësishme, por edhe e suksesshme për ju, nëse shmangni emocionet negative, dyshimet, nervozizmin në komunikimin tuaj. Gratë do të marrin disa informacione të rreme ose të paverifikuara. Burrat duhet të jenë të kujdesshëm kur udhëtojnë nëse janë në timon.

Akrepi

Pritshmëritë tuaja për këtë javë do të jenë aq të rëndësishme sa lehtësisht do të mërziteni ose do të reagoni me ngut për çdo ngjarje që nuk i përmbush ato. Gjërat mund të ecin ngadal, por disa suksese janë të vështira për t`u arritur. Mos e humbni shansin ose fatin tuaj me reagime të nxituara. Java do të jetë në shumë mënyra e favorshme për punët tuaja familjare, veçanërisht nëse jeni në proces të zgjidhjes së problemeve që prekin shtëpinë tuaj ose të afërmit tuaj. Java do të jetë e favorshme për martesë, edhe pse për shkak të tensionit më të madh, mund të lindin vështirësi të lehta. Nëse do të udhëtoni këtë javë, para së gjithash, kini kujdes me paratë ose dokumentet bankare që mbani me vete. Nëse prisni të merrni para nga një vendbanim tjetër, atëherë probabiliteti që kjo të ndodhë këtë javë nuk është i lartë ose do të ketë pengesa, vonesa. Gratë do të përpiqen të ndjekin dhe zbatojnë plane të rëndësishme në lidhje me punën ose biznesin. Burrat do të ndahen me një mik për arsye të ndryshme të jetës.

Shigjetari

Këtë javë do të keni biseda ose angazhime financiare që lidhen kryesisht me gratë. Veprimet tuaja në lidhje me to mund të shkaktojnë nevojën për të menduar ose për të marrë një vendim. Gjatë kësaj jave, mund të shtyni një takim të paracaktuar për arsye të ndryshme. Është e mundur të takoni dikë që nuk e keni parë për një kohë të gjatë. Gjatë javës do të merrni një larmi lajmesh interesante ose të rëndësishme në lidhje me njerëzit nga rrethi juaj i miqve. Java do të jetë e favorshme për harmonizimin e marrëdhënieve tuaja familjare. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të gjeni mënyra për të zgjidhur konfliktet me bashkëshortin tuaj. Disa do të gëzojnë përfitimet që do të merrni përmes prindërimit, trashëgimisë dhe më tepër. Gratë duhet të jenë të kujdesshme. Burrat do të kenë një kohë të mirë për të zgjidhur problemet ose angazhimet e tyre të vjetra. Do të jeni në gjendje të dilni nga një situatë stresuese.

Bricjapi

Këtë javë do të zhvilloni një bisedë të rëndësishme për një fëmijë apo një të afërm tjetër. Ndoshta ky person nuk jeton me ju ose për ndonjë arsye ju aktualisht keni një marrëdhënie të komplikuar. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për një proces gjyqësor në lidhje me të drejtat prindërore. Njohjet e reja do të jenë premtuese, për sa kohë që nuk keni kërkesa shumë të larta dhe vetëvlerësim shumë të lartë. Gjatë javës do të monitoroni zhvillimin e problemeve tashmë ekzistuese ose situatave komplekse në jetën e një gruaje në familjen tuaj. Këto gjëra mund të kenë të bëjnë me martesën e saj ose marrëdhënien romantike. Këtë javë, mos kini shumë pritshmëri për një udhëtim që do të bëni ose dëshironi të bëni në të ardhmen e afërt. Do të lindin rrethana të reja ose do të merrni informacione që do t'ju zhgënjejnë ose prishin planet tuaja. Gratë duhet të shmangin jetesën me ëndrra ose iluzione që koha ka treguar se nuk do të funksionojnë. Bëni kujdes se çfarë ju premtojnë njerëzit e lindur nën shenjat e tokës. Burrat do të jenë të ngarkuar mendërisht me problemet shtëpiake.

Ujori

Kjo javë do të sjellë një mosmarrëveshje shumë të pakëndshme, e cila mund të çojë në përkeqësim dhe ftohje të marrëdhënieve të rëndësishme. Nëse mund të gjeni shpejt një kompromis ose justifikim të arsyeshëm, do të jeni në gjendje të fitoni shumë më tepër sesa mendoni. Shumë nga ngjarjet e javës do t'ju befasojnë dhe do të krijojnë frikë, ankth ose shqetësim. Këshilla është të mos jeni kaq i ndjeshëm, të jeni i sinqertë, i drejtë dhe korrekt në veprimet tuaja. Gjatë javës do të ndjeheni të për dikë që nuk jeton më. Java do të kënaqë shumë prej jush me lajme financiare ose para. Gratë do të jenë optimistet më të mëdha të javës. Kjo ndoshta do të jetë për shkak të faktit se jeni në proces të ndërtimit, përgatitjes ose zbatimit të diçkaje të rëndësishme dhe të madhe për ju. Burrat duhet të mbrohen nga vjedhjet ose incidente të tjera të pakëndshme që përfshijnë një fëmijë ose një i ri.

Peshqit

Keni përpara jush një javë në të cilën do të keni arsye të gëzoheni për dikë në familjen tuaj. Kjo javë sjell mundësinë e një martese ose një rasti tjetër të rëndësishëm. Vështirësitë ose ngjarjet e pakëndshme do të lidhen me një vajzë ose një grua që do të kalojë një sprovë serioze në jetën e saj. Gjatë javës do të keni më shumë angazhime në lidhje me shtëpinë ose të afërmit. Një person i lindur nën shenjën e Virgjëreshës, Demit ose Bricjapit do të kërkojë vëmendje ose kujdes. Kjo javë do të jetë e mirë për punë, për zhvillimin e kontakteve tuaja profesionale ose të biznesit. Jini aktivë dhe ambiciozë! Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të kenë të ardhura të mira ose arritje të tjera të rëndësishme në karrierën e tyre. Gratë duhet të jenë të kujdesshme në një mosmarrëveshje ose konflikt me një burrë që është më i madh se ato ose në një pozitë më të lartë. Planifikoni me kujdes buxhetin tuaj familjar.