HOROSKOP

Horoskopi javor 21-27 shtator

Horoskopi javor 21-27 shtator

Dashi

Këtë javë përfitoni plotësisht nga mundësitë e reja për punë, arsimim ose biznes që do të lindin në një mënyrë apo në një tjetër për ju. Në këto fusha do të keni shanse për të arritur progres, sukses, njohje dhe më shumë. Mos kini frikë të përfshiheni më shumë në zgjidhjen e problemeve të parave ose dokumenteve financiare. Rrethana të ndryshme ose njerëz të rëndësishëm do t'ju ndihmojnë t`i bëni këto gjëra në mënyrën më të mirë të mundshme për ju. Do të jetë një kohë e favorshme për trajtime, terapi dhe aktivitete të tjera që do të përmirësojnë formën tuaj mendore dhe fizike. Java do të sjellë përvoja interesante në lidhje me një takim të papritur ose njohje të re. Një ngjarje e rëndësishme në familjen e miqve, të afërmve ose fqinjëve do të jetë rast për t'u mbledhur në shtëpinë e tyre. Jini të gatshëm të grumbulloni një sasi të madhe informacioni në lidhje me ngjarje të ndryshme. Gratë do të kenë angazhime ose shpenzime serioze me një fëmijë ose një person në familjen e tyre. Burrat do të presin përgjigje, sugjerime ose informacione në lidhje me punën, biznesin, financat, shoqërinë ose marrëdhëniet politike.

Demi

Kjo javë do të jetë e suksesshme për ju, kështu që humbja në gjërat e parëndësishme dhe argëtuese është në dëmin tuaj. Gjithçka do të varet nga ajo që keni mësuar për punën që keni bërë deri më tani për të marrë rezultatet e arritura. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të zhvilluar kontakte personale ose profesionale, kryesisht me njerëz që jetojnë larg jush. Për shumë nga ju parashikohen para të papritura ose një mundësi e re për të ardhura shtesë. Njohjet romantike dhe kontaktet virtuale me njerëz nga qytete dhe vende të ndryshme do të jenë të rëndësishme për ju. Do të angazhoheni në një takim apo ngjarje tjetër interesante në lidhje me partnerin tuaj. Shmangni frikën dhe ankthin për një udhëtim të ardhshëm ose zhvendosje. Mos e ngarkoni veten me ngjarje që lidhen me njerëz që nuk jetojnë me ju. Pranoni që gjithçka do të zhvillohet në mënyrën më të mirë për ju, pavarësisht nga shqetësimet tuaja. Gjatë javës do të angazhoheni në riparime dhe përmirësime të ndryshme të papërfunduara ose të shpejta në shtëpinë tuaj.Për shumicën prej jush, kjo do të jetë një javë e mbarë për biznesin ose punën nga shtëpia.Gjatë kësaj jave do të keni një kohë të favorshme për vendime ose veprime në lidhje me pronën familjare. Gratë do të mësojnë diçka interesante ose të papritur në lidhje me dashurinë e tyre të vjetër, marrëdhënien intime ose miqësinë e tyre. Në dashuri, kini kujdes që të mos provokoni partnerin tuaj. Burrat do të duhet të shmangin mashtrimet ose manipulimin e mendimeve të njerëzve me të cilët jetojnë. Veprimet tuaja do të zbulohen dhe pasojat natyrisht do të jenë të pakëndshme.

Binjakët

Këtë javë do të bëni disa vizita apo takime që do të jenë të rëndësishme për ju dhe do të jetë mirë të merreni me veprime të ndryshme që shqetësojnë njerëzit. Do të organizoni një festë për të cilën do të mendoni me kujdes se si të visheni dhe çfarë dhuratë të zgjidhni. Ju mund të përballeni me një problem shëndetësor. Duhet t`i kushtoni vëmendje marrëdhënieve tuaja të dashurisë. Mund të mendoni se gjithçka po shkon mirë, por mund të keni humbur diçka të rëndësishme. Marrëdhëniet me njerëz jashtë familjes suaj do të jenë të rëndësishme dhe ju nuk duhet të injoroni informacionin që merrni prej tyre. Gjatë javës do të keni tendencën të kaloni më shumë kohë me zhvillimin e hobit tuaj, aktiviteteve ose interesave publike. Financiarisht gjërat do të jenë të qëndrueshme, por shmangni rreziqet. Gratë do të jenë në gjendje të zgjidhin situata stresuese, marrëdhënie të komplikuara ose probleme të tjera në një mënyrë të papritur. Burrat do të bëjnë një bisedë interesante, të dobishme dhe të rëndësishme me një të afërm.

Gaforrja

Këtë javë bëni kujdes kur të punoni me dokumente ose kur përpunoni ndonjë informacion të rëndësishëm. Gabimet, mashtrimet ose manipulimet mund të ndodhin për fajin tuaj ose të njerëzve të tjerë, me qëllim të keq. Do të keni një kohë të favorshme për të udhëtuar me miqtë ose për t'i takuar ata në një qytet tjetër. Interesat tuaja financiare do të kenë një zhvillim të mirë. Shumë nga ju do të kenë një shpenzim lidhur me një udhëtim ose zhvendosje. Gjatë këtyre ditëve, do të keni tendencën të shqetësoheni për përmbushjen e përgjegjësive më të mëdha që do të keni në punën tuaj. Në shumicën e rasteve, shqetësimi juaj do të lidhet me kryerjen e duhur dhe në kohë të detyrave tuaja profesionale. Gratë do të arrijnë një marrëveshje financiare.

Luani

Këtë javë prisni të merrni mesazhe interesante ose letra nga të afërmit që janë larg. Gjatë javës mund të befasoheni nga një ftesë në lidhje me një takim ose mbledhje të ardhshme me miqtë ose të njohurit. Shumë nga ju do të marrin lajme nga miqtë ose të afërmit në lidhje me një shtëpi të re ose zhvendosje. Pritshmëritë tuaja në lidhje me paratë mund të mos përmbushen. Në fakt mund të keni të ardhura shumë të mira, por do të keni edhe punë të lodhshme. Vështirësi të ndryshme, formalitete ose pengesa në lidhje me paratë, dokumentet ose marrëveshjet do të vijnë. Konfliktet këtë javë do të kenë një efekt të keq në shëndet. Për shkak të një ftohje ose infeksioni do të duhet të kujdeseni për shëndetin e fëmijës tuaj. Familja juaj do të përjetojë diçka që do të gëzohet, por çdo sukses i vogël do të shoqërohet me shqetësime, tension dhe stres. Asgjë nuk do t'ju jepet lehtë ose pa mundim. Gratë do të mendojnë shumë për të ardhmen e tyre. Ide të ndryshme do të tërheqin vëmendjen e tyre. Disa dështime ose pengesa mund t'ju bëjnë lehtësisht të prekshëm, konfliktualë dhe abuzivë. Burrat do të dëshirojnë t'i japin fund disa problemeve të vjetra njëherë e përgjithmonë. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zhvillimin e marrëdhënieve me njerëz nga distanca të ndryshme.

Virgjëresha

Këtë javë mund të habiteni nga mundësi të reja profesionale ose biznesi që do të dalin para jush. Idetë ose sugjerimet e reja do të jenë një shans që ju të realizoni dëshirat, të tregoni aftësitë tuaja ose të përfitoni nga përvoja profesionale e fituar tashmë. Duhet të jeni të hapur për mundësitë e reja që fati do t'ju japë. Do të duhet të zgjidhni një çështje dokumenti që do të jetë e rëndësishme për familjen ose biznesin tuaj personal. Gjërat në këtë plan mund të kenë një zhvillim të ngadaltë dhe do të hasni pengesa ose vështirësi. Do të jetë e rëndësishme të qëndroni pozitivë dhe të kërkoni zgjidhje diplomatike. Mund të shqetësoheni nga disa lajme të pakëndshme në lidhje me një person që njihni. Gratë do të jenë të paqëndrueshme emocionalisht, të trishtuara. Shëndeti juaj do të jetë i dobët dhe gjendje të tilla emocionale vetëm do të rrisin stresin brenda jush dhe do të ndikojnë negativisht në sistemin tuaj imunitar. Burrat do të jenë përfaqësuesit më të gëzuar të kësaj shenje.

Peshorja

Keni një javë përpara në të cilën do të dalin në pah angazhimet ose planet që lidhen me arsimimin ose karrierën e një personi në familjen tuaj. Ky person mund të ketë nevojë për ndihmë ose mbështetje në përpjekjen e re. Do të keni më shumë detyra dhe përgjegjësi në lidhje me shtëpinë tuaj. Punët e shtëpisë do të kërkojnë shumë përpjekje fizike nga ju ose nuk do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që keni planifikuar për javën. Ngjarjet dhe përvojat e mira do të lidhen me udhëtime ose njerëz nga afër dhe larg. Gratë do të kalojnë një kohë të përgjegjshme me më shumë detyra për të kryer gjatë këtyre ditëve. Ju mund të bëni plane të guximshme për të ardhmen tuaj, të ndërtoni një biznes të ri, një shtëpi të re apo të krijoni një rreth të ri miqsh. Kjo është një kohë e rëndësishme për ju, me ngjarje që do të kenë një ndikim të qëndrueshëm në jetën tuaj. Burrat do të jenë objekt i mashtrimeve, thashethemeve ose intrigave të dikujt. Kini kujdes se me cilët njerëz takoheni.

Akrepi

Këtë javë do të lindin tensione të lidhura me udhëtimin dhe kjo gjë mund t`ju shqetësojë. Marrëdhëniet komplekse me njerëz të ndryshëm janë të mundshme. Në përgjithësi, ndikimet negative do të sjellin probleme në lidhje me udhëtimin tuaj. Është e mundur që këtë javë të ndikoheni fuqimisht nga intuita juaj ose nga frika e brendshme. Mund të merrni lajme të papritura në lidhje me një problem serioz shëndetësor të një personi që jeton larg jush. Do ju duhet t'i kushtoni vëmendje një miku që do të ketë probleme personale ose do të përjetojë një ngjarje të veçantë. Është e mundur të bëni një dhuratë të vogël ose të blini lule për të festuar këtë ngjarje. Disa nga ngjarjet interesante gjatë këtyre ditëve do të lidhen me një grua nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve.Takimi ose mbledhja me të do t'ju sjellë emocione të ndryshmme. Përvojat më të rëndësishme ose të veçanta do të lidhen me të afërmit tuaj të ngushtë, me shumë gjasa do të ketë diçka për t'ju befasuar në këtë drejtim. Gratë do të ndiejnë një lëvizje dhe zhvillim më të ngadaltë të punëve të tyre ndërsa burrat do të jenë në humor për takime dhe mbledhje miqësore dhe aventura dashurie. Duke rrezikuar krijimin e një miqësie të re, rrezikoni të humbni një miqësi të vjetër që ishte shumë e vlefshme për ju.

Shigjetari

Këtë javë do të shijoni një ngjarje që do të ketë lidhje me një grua të afërt me ju. Shumë nga ju do të kuptojnë gabimin e tyre në lidhje me një mik dhe do të përjetojnë një situatë të pakëndshme që do të ketë të bëjë me paratë. Një ngjarje jo e këndëshme mund të përjetohet nga ju që keni biznesin tuaj. Përvojat e mira të kësaj jave do të lidhen me udhëtimet ose njerëzit që jetojnë larg jush. Përmes tyre do përjetoni një larmi emocionesh pozitive. Në përgjithësi, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë shumë vëmendje këtë javë. Vëmendja juaj më e madhe duhet të jetë për të shmangur gabimet si rezultat i vendimeve emocionale. Gratë do të kenë më shumë punë dhe më pak kohë për argëtim dhe pushim. Marrëdhënia juaj me një kolege do t'ju ndikojë shumë emocionalisht. Burrat do të kenë biseda interesante me njerëz të tjerë: për punë, biznes, politikë ose interesa të tjerë.

Bricjapi

Këtë javë do të duhet të përfshiheni në probleme financiare ose procese gjyqësore që do të lindin për shkak të një gabimi ose mashtrimi të dikujt. Të gjitha veprimet tuaja në lidhje me dokumentet financiare dhe ruajtjen e tyre do të kërkojnë shumë vëmendje. Fëmijët ose të rinjtë në rrethin tuaj të miqve ose të afërmve do të jenë arsyeja e komunikimit aktiv me njerëzit e tjerë. Është e mundur që të shkëmbehen lajme dhe komente të ndryshme në lidhje me to. Ngjarje të ndryshme do t'ju provokojnë të ktheheni te gabimet dhe dështimet tuaja të së kaluarës. Arsyeja për një hap prapa do të jetë nevoja për të mësuar nga përvoja juaj e hidhur e mëparshme. Është e mundur që ngjarje të ngjashme nga e kaluara të vazhdojnë gjatë këtyre ditëve. Jeta juaj e dashurisë do të arrijë një pikë nga e cila do të duhet të shikoni përpara dhe të merrni një vendim të rëndësishëm. Gratë do të marrin mesazhe interesante dhe të papritura. Do të keni një shkëmbim interesant bisedash me një grua. Burrat do të kalojnë një javë plot surpriza që në shumicën e rasteve, do të lidhen me jetën e dashurisë.

Ujori

Këtë javë do të bëni biseda të rëndësishme në të cilat do të veproni së bashku me njerëz të tjerë ose do të mbështeteni në ndihmën e dikujt tjetër. Me siguri do të keni shumë më tepër plane për këtë javë sesa do të jeni në gjendje të realizoni. Janë të mundshme keqkuptime në lidhje me premtimet e pambajtura. Parashikohen ngjarje interesante në lidhje me një udhëtim që ju ose të dashurit tuaj do të bëni. Do të jeni të lumtur me lajme ose suksese në lidhje me një të afërm ose një mik që jeton ose punon në një qytet ose vend tjetër. Këtë javë me siguri do të keni kontakte me të afërmit tuaj me të cilët nuk jeni parë prej kohësh. Bisedat tuaja me ta do t'ju sjellin emocione pozitive. Gratë do të kenë një angazhim të madh, pasi do të ndihen energjike, të frymëzuara dhe entuziaste. Burrat do të kenë shumë detyra familjare.

Peshqit

Këtë javë do të jeni të lumtur me lajme ose një ngjarje në lidhje me një person nga rrethi juaj i ngushtë i miqve, ose të afërmve. Do të keni stabilitetin tuaj financiar, për të kërkuar të ardhura të reja ose për të marrë para nga burime të ndryshme. Jeta e dashurisë nuk do të jetë e lehtë, por tani jeni në një periudhë në të cilën duhet të nxirrni disa mësime në fushën e marrëdhënieve dhe dashurisë. Gjithçka që ju është dhënë të përjetoni gjatë këtyre ditëve do të ketë për qëllim t'ju bëjë të mendoni më seriozisht para se të merrni vendime ose të veproni. Mos harroni se bota nuk vërtitet rreth dëshirave dhe ëndrrave tuaja. Ka miliona njerëz të tjerë përreth jush, dëshirat dhe ëndrrat e të cilëve janë plotësisht të kundërta me tuajat. Në fund, do të ndodhë ajo që është paracaktuar, çfarë ka kuptim dhe çfarë është për të mirën tënde. Gratë do të përfitojnë këtë javë përmes takimeve të ndryshme, kontakteve. Burrat do të kenë të ardhura të mira, por kostot do të jenë mjaft të larta. Kjo është një javë në të cilën stabiliteti juaj financiar do të përcaktojë gjendjen shpirtërore dhe veprimet tuaja.

*Burimi Astro Velida