HOROSKOP

Horoskopi javor 3-9 janar

Horoskopi javor 3-9 janar

Dashi

Gjatë javës 3 - 9 janar, interesat tuaja financiare do të përcaktojnë drejtimin e veprimeve dhe vendimeve tuaja. Sigurisht, kjo nuk do t'ju bëjë një person tregtar, por më tepër praktik, me atë që dëshironi të arrini. Kjo javë nuk premton të ardhura të papritura apo të mëdha, por mund të arrini ulje kostosh ose të mbani atë që keni arritur deri tani. Gjatë javës do të kënaqeni me lajmet, mbledhjen ose takimin me një të afërm ose mik. Kjo javë sjell shumë surpriza për të lindurit në shenjën e Dashit. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju duhet të merrni vendime pothuajse çdo ditë, të bëni plane të reja. Kjo do të jetë një javë e favorshme për kontakte me institucionet gjyqësore apo juridike. Kjo është një kohë kur fati do t'ju japë shumë, por varet nga ajo që prisni në të vërtetë. Këtë javë, lajmet e bebeve do t'ju befasojnë dhe kënaqin. Ndonjëherë do të jetë e vështirë për ju të kontrolloni emocionet tuaja për shkak të dinamikës së ngjarjeve, takimeve ose përvojave të papritura. Djemtë dhe vajzat do të kenë komunikim të vështirë me gjyshen, nënën, motrën apo ndonjë grua tjetër të afërt. Këtë javë është sikur do të jetoni në botë të ndryshme me të dhe do të flisni gjuhë të ndryshme. Është e mundur të kujdeseni për shëndetin e të dashurit tuaj. Në përgjithësi, këtë javë do të keni një sens të mirë për të ardhmen tuaj dhe do të ndikoheni shumë pozitivisht nga bisedat me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit. Burrat do të duhet të përgatiten për një javë kryesisht të paparashikueshme. Do t'ju duhet të lundroni shpejt në situata dhe rrethana të pazakonta. Shumica e lajmeve ose informacioneve që merrni gjatë javës për të cilat nuk jeni të përgatitur do të lidhen me miqtë tuaj. Do të jeni me fat me përpjekjet tuaja të reja. Gratë do të kalojnë vështirësitë e para të mëdha këtë vit. Mund të mos jetë e mundur për ju t'i zgjidhni ato dhe mund të keni nevojë për ndihmë ose këshilla. Lajmet e pakëndshme që lidhen me një person që njihni mund të krijojnë më tej shqetësim emocional ose mendor. Këto prova të para të mëdha të vitit do të jenë gjithashtu testi i parë nëse jeni gati për një mënyrë të re jetese, për një mënyrë të menduari që koha e re do t'ju kërkojë.

Demi

Gjatë javës 3 - 9 janar do të shfaqen më shpesh gjendje pesimizmi ose zhgënjimi, të cilat do të jenë rezultat i emocioneve tuaja, të cilat jo gjithmonë do të mbulohen nga ngjarjet reale të javës. Shmangni marrjen e vendimeve kur jeni subjekt i emocioneve të tilla, pasi ato nuk do të sjellin asgjë të dobishme në jetën tuaj. Mund të përjetoni zhgënjime të veçanta nga fjalët ose veprimet e dikujt afër jush. Gjatë javës nuk do të habiteni nga disa vështirësi apo keqkuptime në jetën tuaj të dashurisë, të cilat do të jenë për shkak të fjalëve apo veprimeve të kalimtarëve. Se sa do të ndikoheni prej tyre (ju ose partneri juaj) do të varet nga zgjedhja juaj. Gjatë javës do të keni një ngarkesë më të madhe nga problemet shtëpiake apo pronësore, zhvillimi i të cilave nuk do të varet nga ju dhe as ky do të jetë momenti i duhur për t'i zgjidhur ato. Përsa i përket shëndetit do të jeni të paqëndrueshëm, ndaj shmangni stresin mendor dhe emocional. Nëse nuk e keni kuptuar ende faktin, atëherë pranoni të vërtetën se pothuajse të gjitha gjërat në jetë kanë zhvillimin e tyre. Duke u përpjekur të kontrollojmë një ose një ngjarje tjetër, ne e ngarkojmë veten me emocione të padëshiruara dhe të panevojshme. Djemtë dhe vajzat do të jenë pasivë këtë javë dhe jo aktiv. Do të dëshironi të prisni me durim që të zhvillohen ngjarje ose marrëdhënie të caktuara. Do të prisni që një premtim të përmbushet ose dikush t'ju bëjë një nder. Lajmet e kësaj jave do të jenë të larmishme dhe më mirë do t'i përshkruaj si thashetheme ose zhvillim të ndonjë intrige, sesa diçka që është e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Gjatë javës do të keni më shumë detyra të rëndësishme në shkollë, universitet apo në punë. Meshkujt do kenë një javë të favorshme për të udhëtuar, pavarësisht distancës apo qëndrimit ku do të udhëtoni. Një zhvillim të mirë do të ketë edhe komunikimi juaj me njerëz nga vendbanime të ndryshme. Kjo javë mund të jetë interesante për ju, por edhe shumë emocionale dhe e tensionuar për shkak të zhvillimit të papritur të disa ngjarjeve apo marrëdhënieve. Shumë do të gëzohen me lajmin e një fëmije, shtatzënisë ose lindjes. Gratë do kalojnë një javë shumë interesante, në të cilën nuk do të humbisni mundësitë për të realizuar qëllimet dhe planet tuaja. Fati do ju vijë shpesh, por vetëm të mbështeteni tek ai do të jetë një gabim. Jeta juaj e dashurisë do jetë interesante. Njohjet e reja do të jenë interesante, por mos nxitoni të nxirrni përfundime rreth tyre. Në përgjithësi, kjo mund të jetë një javë interesante që do të lërë pas vetes kujtime të veçanta.

Binjakët

Gjatë javës 3 - 9 janar do t'ju duhet të kaloni më shumë kohë duke shkëmbyer letra dhe mesazhe me të afërm apo miq. Ndonjëherë në përgjigjet e tyre do të mësoni për ngjarje të pakëndshme që kanë ndodhur gjatë vitit. Eksperienca të tilla, si dhe ngjarje të tjera do të jenë shkak për biseda më të gjata telefonike apo online. Gjatë javës do të keni tendencë për panik ose stres më shpesh për shkak të situatave të ndryshme stresuese në të cilat do të gjendeni. Ka mundësi që ky nervozizëm tek ju të krijojë tension te njerëzit nga përditshmëria juaj. Mundohuni të mbani më shumë paqe mendore, të shmangni një gjendje frike ose ankthi dhe të ndërtoni një humor më pozitiv. Kjo javë nuk është aspak një periudhë negative për ju. Do të ketë diçka për të cilën të jeni të lumtur dhe diçka për të cilën të ndiheni të suksesshëm. Një takim apo ngjarje në jetën e një personi të lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit do t'ju sjellë emocione dhe përvoja të veçanta. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë më shumë kohë duke ndërvepruar me miqtë, të afërmit ose të njohurit nga pjesë të ndryshme të vendit tuaj ose të botës. Mund të udhëtoni, mund të kërkoni më shumë lëvizje, shëtitje dhe ekskursione jashtë shtëpisë tuaj. Do të planifikoni më me guxim disa gjëra nga e ardhmja juaj, por gjithsesi mbani mend se 2022-shi nuk do t'ju japë mundësi aq të mëdha sa keni marrë në 2021-shin. Do të habiteni nga fjalët apo veprimet e njerëzve të lindur në shenjën e Gaforres, Akrepit apo Peshqve. Disa prej jush do të befasohen nga mysafirë ose takime me njerëz nga një vend tjetër. Burrat do të kërkojnë kënaqësi personale, aktivitete të këndshme dhe përpjekje për të shpëtuar nga realiteti. Problemet që ekzistojnë vërtet në jetën tuaj nuk ka gjasa të largohen vetë. Një sjellje e tillë nga ana juaj definitivisht nuk do t'ju sjellë dobi. Shëndeti juaj mund të kërkojë vëmendje. Angazhime të papritura ose të pakëndshme me personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit mund të ndodhin gjatë javës. Lajmet e pakëndshme që lidhen me një aksident në jetën e një personi që njihni mund t'ju emocionojnë. Gratë do të kalojnë një periudhë veprimesh dhe vendimesh serioze dhe të përgjegjshme. Do të jeni në gjendje të mobilizoheni, por edhe një pushim i plotë do të jetë shumë i rëndësishëm për ju. Gjeni gjithmonë kohë për aktivitete të këndshme që do t'ju çlirojnë nga stresi që ju sjell përditshmëria. Gjatë javës do t'ju duhet të flisni seriozisht me (ose për shkak të) një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Konfliktet do t'ju rëndojnë më shumë sesa e kundërta.

Gaforrja

Gjatë javës 3 - 9 janar në jetën tuaj do të krijohen situata të ndryshme që do të jenë baza e shqetësimeve serioze. Me shumë mundësi, ngjarje të tilla do të synojnë t'ju provokojnë ndryshime specifike, të cilat, megjithatë, do të shoqërohen me një mënyrë të re jetese për ju. Është kjo pasiguri për të ardhmen, frika nga e reja në jetën tuaj, ajo që mund t'ju ndalojë dhe t'ju frikësojë. Gjatë javës do të merrni lajme në lidhje me drama personale ose pakënaqësi në jetën e një personi nga rrethi juaj i miqve. Gjatë këtyre shtatë ditëve, çështjet tuaja financiare do të kenë një zhvillim të mirë, veçanërisht ato që lidhen me dokumente apo kontrata të ndryshme. Do të kënaqeni me informacione pozitive në këtë drejtim nga personat e lindur nën shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Përfaqësuesit e shenjave të ajrit do të kenë gjithashtu një ndikim pozitiv në çështjet tuaja financiare, por më tepër me ndonjë ide apo sugjerim. Gjatë javës, veprimet ose ngjarjet në jetën e një personi që jeton në një qytet ose vend tjetër do të jenë një rast për reflektim serioz ose kërkim për një shpjegim për atë që po ndodh në jetën e tij. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një udhëtim të planifikuar dhe organizuar. Për disa prej jush, shëndeti do të kërkojë trajtim në shtëpi ose konsultim me një specialist. Gjatë javës shmangni përdorimin e sendeve të njerëzve të tjerë, sepse ekziston rreziku i dëmtimit të pakëndshëm që do t'ju vendosë në një situatë të sikletshme. Burrat sipas moshës dhe aftësive do të kenë dëshirë për dashuri, për t'u dashuruar dhe përkëdhelur, ashtu siç mundet vetëm një grua e dashuruar. Nëse një butësi dhe emocion i tillë mungon në martesë, atëherë ka shumë të ngjarë të takoheni me një grua tjetër. Ata që nuk kanë probleme të tilla do të investojnë energji dhe kohë kryesisht në detyra të rëndësishme shtëpie. Java mund t'ju befasojë me një ngjarje që lidhet me një person të lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit. Gratë do të kenë një sërë angazhimesh jashtë shtëpisë së tyre: në punë, me miqtë, në komunitet ose aktivitete shoqërore. Disa prej jush do të duhet të shkojnë diku për shkak të një fëmije, i cili nuk ka gjasa të lidhet me ndonjë rast të pakëndshëm. Gjatë javës do e keni të vështirë të komunikoni me personat e lindur në shenjën e Bricjapit, Demit apo Virgjëreshës, sepse do të mendoni se ata nuk janë seriozë për disa gjëra në jetë.

Luani

Gjatë javës 3 - 9 janar ju pret një kohë e tensionuar, kur do të lindin lehtësisht konflikte dhe kontradikta, kryesisht me persona të shtëpisë apo të familjes. Përballje të tilla nuk përbëjnë përjashtim për ju, por gjatë këtyre shtatë ditëve zhvillimi i tyre mund të jetë shumë i pakëndshëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni zgjidhjen e problemeve që lidhen me shtëpinë tuaj, si problemet e shtëpisë ose marrëdhëniet e ndërlikuara me fqinjët. Java do të favorizojë zhvillimin e detyrave dhe angazhimeve tuaja profesionale dhe do të ketë një ndikim veçanërisht të mirë për ju që keni një biznes familjar. Gjatë javës do të keni një sukses të merituar në punën e një personi nga familja juaj. Ngjarjet në jetën e një djali ose një burri do t'ju bëjnë të trishtuar, sepse ky person rrezikon një periudhë të gjatë depresioni në jetën e tij. Gjatë javës do të ndaheni nga njerëzit për arsye të ndryshme. Për djemtë dhe vajzat, fillimi i janarit sjell shumë më tepër mundësi për të komunikuar me njerëz të ndryshëm. Do të jetë interesante për ju të mësoni gjëra të reja, si dhe të ndani përvoja me njerëz që kanë interesa të ngjashme me ju. Kjo mund të jetë jo vetëm një javë interesante për ju, por edhe t'ju japë mundësinë për një fillim të ri në jetë, për përpjekje të reja të rëndësishme, pavarësisht nga mosha juaj. Ndiqni dhe merrni parasysh me kujdes sugjerimet që do të merrni gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat do të angazhohen në disa detyra të pakëndshme që janë të rëndësishme për shtëpinë dhe familjen. Do të kërkoni zgjidhje më racionale, më të lehta, por praktike për ta. Në përgjithësi, këtë javë do t'ju duhet të mendoni për një sërë çështjesh të rëndësishme për ju, duke kërkuar drejtimin e duhur të zhvillimit në vitin 2022. Ka të ngjarë që të ketë takime në raste të veçanta me të afërm, miq ose njerëz me të njëjtin mendim. Për gratë, kjo javë do të jetë aq stresuese saqë komunikimi me ju do të jetë një sfidë për të tjerët. Do të irritoheni nga vërejtjet e parëndësishme, do të irritoheni nga humori i zymtë i njerëzve të tjerë, megjithëse as i juaji nuk do të jetë në formën e tij kulmore. Angazhimet që do të keni me fëmijët apo të afërmit do jenë tashmë një barrë më e madhe se zakonisht.

Virgjëresha

Gjatë javës nga 3 deri në 9 janar mund të prisni ngjarje interesante që lidhen me njerëz nga rrethi juaj i të afërmve ose fqinjëve. Fillimi i vitit sjell surpriza të ndryshme për ju që lidhen kryesisht me takime dhe njohje të reja, me njerëz nga distanca të ndryshme. Në jetën tuaj personale dhe të dashurisë, shmangni veprimet dinake, sepse këto veprime tuajat mund të keqkuptohen dhe kështu të krijojnë një situatë të pakëndshme në marrëdhënien tuaj. Nëse shmangni manifestime të tilla nga ana juaj, keni një javë përpara në të cilën mund të keni përvoja emocionale interesante dhe të paharrueshme. Nëse jeni beqarë, java mund t'ju japë edhe një shans për të nisur një lidhje të re premtuese. Shpenzimet apo veprimet e tjera financiare që lidhen me një fëmijë apo të ri nga familja apo të afërmit tuaj do të dalin në pah këtë javë. Nëse po planifikoni veprime në lidhje me paratë që kanë të bëjnë me një person nga familja juaj, atëherë zhvillimi i tyre do të jetë i favorshëm për ju. Këtë javë eksperiencat tuaja më interesante do të lidhen me takimet dhe kontaktet që do të keni me persona me të cilët do të keni plane dhe veprime të përbashkëta sociale, politike apo biznesi. Kjo do të jetë një javë e favorshme për blerjen e sendeve shtëpiake, zgjidhjen e çështjeve pronësore dhe më shumë. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë në të cilën do të kënaqen duke takuar miq të rinj dhe të vjetër. Kjo do të jetë një kohë e mirë për ata që janë në kërkim të një pune me kohë të pjesshme ose të përkohshme. Disa nga veprimet tuaja këtë javë mund të jenë një trampolinë për angazhime ose mundësi të reja në të ardhmen. Meshkujt do të duhet të bëjnë një angazhim serioz me një fëmijë apo të afërm, në një situatë ku prania juaj do të jetë shumë e rëndësishme. Nuk ka gjasa që paratë të jenë problem këtë javë, por shpërdorimi nuk është rekomanduar kurrë. Shumica e angazhimeve profesionale gjatë javës do të kërkojnë jo vetëm organizim më të mirë të detyrave tuaja, por edhe nevojën për kohë të mjaftueshme për të pushuar. Gratë do ta nisin vitin me disa plane dhe ide të guximshme për të ardhmen e tyre. Do të shpresoni se do të keni lënë pas një kohë të vështirë, por e vërteta do jetë pak më ndryshe. Këtë javë do të keni biseda të rëndësishme për të ardhmen tuaj me personat e lindur në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit. Mundohuni të jeni në humor të mirë dhe të mos shikoni në mënyrë dramatike problemet tuaja. Kjo nuk e bën më të lehtë zgjidhjen e tyre.

Peshorja

Gjatë javës nga 3 deri në 9 janar do t'ju kërkohet të jeni të përgjegjshëm në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Shmangni konfliktet me kolegët, klientët ose menaxherët që do të rezultojnë nga reagimet tuaja emocionale momentale. Gjatë këtyre shtatë ditëve përqendrohuni në jetën tuaj familjare, ku do të keni një sërë rrethanash të favorshme për të përparuar në planet tuaja ose për të harmonizuar marrëdhëniet tuaja. Java parashikon një mbledhje familjare që lidhet me ditëlindjen, ditën e emrit, fejesën, martesën, etj. Gjatë javës, veprimet e partnerit tuaj në dashuri apo martesë do të jenë të rëndësishme për marrëdhënien tuaj të ardhshme. Gjatë kësaj jave tregohuni të kujdesshëm në angazhimet që do të keni me përfaqësuesit e shenjave tokësore. Kjo është veçanërisht e vërtetë për veprimet që lidhen me pronën, fermën, shtëpinë. Gjatë javës do të keni luhatje të humorit, të cilat me shumë mundësi do të lidhen me shëndetin tuaj ose të një personi të dashur. Probleme të përkohshme shëndetësore që lidhen me ftohjen, gripin apo infeksione të tjera virale janë të mundshme. Java paralajmëron lajme të papritura të pakëndshme lidhur me zhvillimin e një problemi shëndetësor të një personi që njihni. Djemtë dhe vajzat do të vazhdojnë të jenë më të përfshirë në punët e tyre familjare. Gjithnjë e më shumë, prindërit ose të afërmit tuaj do të mbështeten tek ju, por mund të lindë një situatë që ju të merrni ndihmë prej tyre. Do të jetë një javë shumë e paparashikueshme, me lloj-lloj kthesash. Shfaqjet e lehta të xhelozisë në marrëdhënien tuaj romantike mund të forcojnë ndjenjat tuaja, por për sa kohë që gjithçka është në moderim. Një konflikt familjar në të cilin do të përfshiheni mund të ketë një zhvillim të papritur për ju. Meshkujt do kalojnë shtatë ditë shumë të rëndësishme në të cilat do t'ju duhet të pranoni pa kushte ndryshimet në jetën tuaj, madje në disa raste edhe t'i provokoni ato vetë. Çështjet tuaja financiare do kenë një zhvillim interesant, pasi do mund të gjeni pothuajse gjithmonë veprimet më korrekte apo praktike për ta. Jeta juaj e dashurisë mund t'ju sjellë surpriza, por ato nuk kanë gjasa të jenë të pakëndshme. Vëmendja e njerëzve të dashur padyshim që do t'ju gudulisë vetëvlerësimin. Gratë do të kenë angazhime më serioze ose më të përgjegjshme me gratë e tjera, si ato që janë të afërmit dhe miqtë tuaj, kolegët, partneret e biznesit. Java për ju do të zhvillohet me ritme të shpejta, ndonjëherë pa ju dhënë kohë për pushim të plotë. Ndikimi i një mashkulli në jetën tuaj personale apo në punët tuaja profesionale do të jetë shumë i madh.

Akrepi

Gjatë javës nga 3 deri në 9 janar do të keni arsye të gëzoheni për jetën tuaj personale apo familjare. Disa nga planet tuaja gjatë javës do të realizohen me shumë lehtësi dhe në një mënyrë të papritur për ju. Miqësitë e reja apo të vjetra gjatë javës do të kenë një efekt pozitiv në humorin tuaj dhe për një pamje më optimiste për të ardhmen. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të kërkojë vëmendje marrëdhënia juaj me një person me të cilin nuk jetoni nën një çati dhe me të cilin mund të keni një marrëdhënie të përkeqësuar prej kohësh. Veprimet e tij negative ndaj jush nuk kanë të ndalur, pavarësisht nëse ka ndonjë komunikim mes jush apo jo. Gjatë këtyre shtatë ditëve, me shumë mundësi do t'ju kërkohet të ndërmerrni ndonjë veprim specifik ndaj atij personi, përndryshe veprimet keqdashëse do të vazhdojnë. Java paralajmëron lajme interesante ose një bisedë telefonike me dikë që me shumë gjasa jeton në të njëjtin qytet me ju. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të zbatuar planet tuaja financiare që lidhen me një grua në familjen tuaj: vajzën, mbesën, motrën dhe të tjerë. Kjo do të jetë një kohë e mirë për veprime apo lajme që lidhen me mëmësinë e ardhshme, për lindjen e një fëmije ose për zhvillimin e planeve që lidhen me një fëmijë të lindur tashmë. Mund të prisni para ose fitime që do t'ju habisin. Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë në të cilën humori i tyre do të ndikohet nga mundësitë financiare. Java do të mbahet mend me një përvojë të pazakontë të lidhur me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Meshkujt do kalojnë një javë me përgjegjësi serioze në punën e tyre. Për disa prej jush mund të lindin situata krize që kanë ndikim edhe përtej kësaj jave. Gjatë këtyre shtatë ditëve, personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit, të cilët mund të mos jenë të afërm apo miq në rrethin tuaj, do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Gratë do të enden mes emocioneve dhe dëshirave të ndryshme. Çdo ditë do të sjellë diçka të re në jetën tuaj për të cilën do të jeni të papërgatitur. Lajmet e javës ndonjëherë mund t'ju zhgënjejnë ose shqetësojnë. Në përgjithësi, fati do të jetë në anën tuaj, ndaj ruani gjakftohtësinë dhe vetëbesimin.

Shigjetari

Do të përballeni me një javë interesante, me mundësi për të zhvilluar çështje të rëndësishme për shtëpinë dhe familjen tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të blerë një shtëpi ose pronë tjetër shtesë. Gjatë javës do t'ju duhet të rregulloni disa nga planet tuaja për takime ose mbledhje. Arsyet e këtyre ndryshimeve do të jenë të rëndësishme dhe do të lidhen me shfaqjen e angazhimeve të tjera më të rëndësishme. Nëse jeni përfshirë në një proces gjyqësor ose padi, planet tuaja mund të vonohen këtë javë. Gjatë kësaj jave tregohuni realistë për zhvillimin e çështjeve tuaja financiare dhe veçanërisht nëse keni ndonjë pritshmëri në lidhje me paratë. Gjatë këtyre ditëve shmangni ofertat për fitime të lehta ose para të shpejta, kredi ose veprime të tjera financiare të rrezikshme. Disa prej jush do të përjetojnë gjatë këtyre shtatë ditëve një situatë stresuese lidhur me një udhëtim. Kini kujdes gjatë drejtimit të automjetit, respektoni rregullat e trafikut dhe shmangni veprimet arrogante. Djemtë dhe vajzat do të diskutojnë me bashkëmoshatarët ose miqtë e tyre mundësi të ndryshme për të fituar më shumë para xhepi. Shumë do të kërkojnë punë me kohë të pjesshme ose një lloj angazhimi të paguar mirë në ndonjë aktivitet. Java do t'ju sjellë mundësi dhe mundësi për argëtim, por mos e nënvlerësoni rëndësinë e përgjegjësive që keni në shkollë, universitet apo punë. Meshkujt do të enden mes emocioneve të ndryshme, kryesisht të lidhura me disa zhgënjime. Në fakt, kjo javë mund t'ju ofrojë mundësi të ndryshme për sukses dhe përparim, por asgjë nuk do të ndodhë për të mirën tuaj nëse nuk 'udhëtoni' në drejtimin e duhur të emocioneve tuaja. Gratë do të shkëmbejnë më shumë mesazhe me një sërë njerëzish dhe temat mund të përfshijnë çështje personale ose familjare, punë ose biznes dhe më shumë. Kjo javë sjell ngjarje të shpejta për ju dhe kjo do të ndikojë disi në gjendjen tuaj fizike. Ka disa ngjarje ose përvoja të rëndësishme që lidhen me familjen tuaj ose një person në rrethin tuaj.

Bricjapi

Gjatë javës 3 - 9 janar do të keni një bisedë me një mik i cili do të ndajë me ju një vendim të rëndësishëm që mund të përfshijë një ndryshim të madh në jetën e tij. Kjo do të jetë një javë e mirë për të nisur miqësi të reja me njerëz nga vende të tjera, me të cilët do të kënaqeni duke shkëmbyer letra, email apo mesazhe. Kjo javë sjell një ofertë ose ftesë nga një mik për një takim apo mbledhje që do të zhvillohet në të ardhmen e afërt. Kjo javë do të jetë e favorshme për takime dhe biseda në lidhje me zhvillimin e planeve tuaja profesionale, prezantim apo intervistë për një punë të re. Gjatë javës, planet tuaja materiale ose të jetesës në lidhje me gjërat ose pronat që zotëroni do të kërkojnë më shumë vëmendje. Ka të ngjarë të ketë një mosmarrëveshje për blerjen, përdorimin ose shitjen e diçkaje që zotëroni ju ose familja juaj. Mundësia për të arritur një marrëveshje që kënaq të dyja palët është minimale, por gjithçka do të varet nga aftësia juaj për të folur dhe për të kërkuar një zgjidhje diplomatike për çdo problem. Kjo javë sjell zhgënjim ose një situatë stresuese lidhur me shtatzëninë, lindjen e një fëmije ose një fëmije nga familja juaj. Djemtë dhe vajzat do të kenë një humor optimist, me shpresa dhe pritshmëri për eksperienca të këndshme. Në shumë mënyra, do të ndikoheni fuqishëm nga veprimet, fjalët ose vendimet e një personi të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë javës mund të udhëtoni ose të komunikoni më shpesh me miqtë ose të afërmit që jetojnë larg jush. Fatkeqësisht, java sjell edhe disa lajme të pakëndshme që do të prekin secilin prej jush në mënyra të ndryshme. Burrat do të kenë vështirësi në komunikimin me njerëzit në pushtet, përfaqësuesit e një institucioni, një të afërm të moshuar dhe të tjerë. Fjalët ose veprimet e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit mund t'ju lëndojnë, ofendojnë ose trishtojnë. Do të jeni emocionalisht të paqëndrueshëm, gjë që ndonjëherë mund të krijojë komplikime shtesë në komunikimin tuaj me njerëzit e tjerë. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për punën, biznesin apo karrierën tuaj. Ndonjëherë duhet të bësh punë që nuk të pëlqejnë, por duhet. Gratë do ta kujtojnë javën për shkak të një ngjarjeje të rëndësishme ose një angazhimi më të përgjegjshëm që lidhet me një djalë ose një të ri. Bisedat për të ardhmen ose një ngjarje të rëndësishme në jetën e një burri në rrethin tuaj janë të mundshme. Marrëveshjet martesore ose të biznesit do të vihen në provë. Roli autoritar i një gruaje gjatë javës do të jetë një mbështetje e mirë për ju.

Ujori

Gjatë javës nga 3 deri në 9 janar do të kaloni një periudhë zhvillimi interesante dhe të suksesshme. Pothuajse çdo ditë do të ketë shanse të reja, ide të reja ose mundësi të reja për të arritur gjëra që kanë rëndësi për ju. Kjo javë do të jetë e favorshme për të udhëtuar dhe për të pritur mysafirë nga vende të tjera. Tani mund të bëni plane udhëtimi për muajt e ardhshëm. Java parashikon ngjarje interesante në jetën tuaj personale dhe atë të dashurisë. Do të keni eksperienca emocionale, apo takime interesante. Ka mundësi që këtë javë të keni një bisedë të rëndësishme për të ardhmen e marrëdhënies suaj. Gjatë javës mund të shqetësoheni për një problem shëndetësor të një personi që është i afërmi ose miku juaj. Disa prej jush mund të jenë të frustruar duke mos arritur të zbatojnë planin tuaj për shkak të një problemi shëndetësor që do të lindë në momentin e gabuar. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë interesante, sepse do të mund të shihni më qartë mundësitë tuaja për të realizuar një ose një ide tjetër këtë vit. Është e mundur të hiqni dorë nga diçka, të bëni një ndryshim ose të dëgjoni këshillat e një personi të lindur në shenjën e Binjakëve, Peshores ose Ujorit. Do të keni shumë takime dhe do të merrni pjesë të paktën në një mbledhje apo ngjarje publike. Do të jeni optimistë për të ardhmen tuaj dhe do të krijoni një miqësi apo njohje të re me një person të lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve apo Akrepit. Burrat do të enden me mendime të ndryshme ankthi dhe frike për një situatë që po zhvillohet tani ose për të ardhmen e tyre në përgjithësi. Shëndeti juaj mund të kërkojë kujdes, duke përfshirë ushtrimet në lidhje me aftësinë tuaj fizike. Mbroni sendet tuaja personale nga humbja, vjedhja ose harrimi në vende publike. Gratë do të jenë sentimentale, të prirura për t'u rikthyer në përvojat ose ndarjet e pakëndshme të së kaluarës. Lajmet e këqija mund të jenë gjithashtu një arsye për një rikthim të tillë në të kaluarën tuaj. Humbja ose ndarja nga një i dashur është i mundur. Lajmet e javës nuk do ju sjellin gjithmonë gëzim, por janë pjesë e rrugës suaj të jetës.

Peshqit

Gjatë javës nga data 3 deri në 9 janar do t'ju duhet të zgjidhni problemet dhe problemet që lidhen me pagesat, dokumentin financiar, kontratën etj. Ju mund të dëshironi të konsideroni shlyerjen e një kredie ose dëshirën për ta përfunduar atë më shpejt. Java do t'ju befasojë me ngjarje ose një bisedë me një grua që do të ketë të bëjë me paratë që ajo ose ju zotëroni. Është e mundur që këtë javë të merrni para të papritura, një bonus, etj. Në përgjithësi, kjo javë do t'ju kërkojë të shikoni më realisht ngjarjet dhe situatat në jetën tuaj. Shmangni iluzionet apo ndjekjen e ëndrrave, realizimi i të cilave në këtë periudhë është krejtësisht i pamundur. Nëse lejoni pritshmëri joreale për ngjarjet në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve, dhimbja e humbjes dhe pamundësia për t'i realizuar ato do të jenë më të mëdha emocionalisht. Shmangni ndjekjen e këshillave të njerëzve që duan të jenë të mirë me ju, por nuk janë të dobishëm për ju. Ajo që ju thonë ose ju këshillojnë mund të jetë e këndshme ose lajkatare, por nuk do t'ju sjellë asgjë. Kjo javë do të mbahet mend me përfundimin e një situate stresuese në jetën e një burri nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve të ngushtë. Djemtë dhe vajzat do të befasohen nga pamja dhe zhvillimi i disa ngjarjeve. Burrat do të kenë shtatë të rëndësishme para tyre, në të cilat do të kenë një shans për të provuar aftësitë dhe njohuritë e tyre. Ju mund të merrni vetëm një shans dhe kjo do të ndryshojë plotësisht jetën tuaj. Mbani një sy mbi lajmet, informacionet ose sugjerimet që merrni. Jo gjithçka duhet të matet me parametrat e saj financiarë ose përfitimet e mundshme për ju. Gratë do të duhet të organizohen shumë mirë çdo ditë të kësaj jave. Pothuajse të gjitha detyrat tuaja do të kërkojnë përfundimin e shpejtë, veçanërisht ato që janë të rëndësishme për familjen tuaj. Jeni gati të takoheni, mblidheni ose merrni pjesë në një ngjarje që do të jetë e rëndësishme për ju.