HOROSKOP

Horoskopi javor 4-10 dhjetor

Horoskopi javor 4-10 dhjetor

Dashi

Do të keni një kohë interesante në të cilën do të përpiqeni të realizoni gjërat që mendoni se ju kanë munguar deri më tani. Nuk përjashtohen pengesa apo telashe të ndryshme, por kërkoni mundësi të shpejta, praktike dhe madje kompromisi për t'i hequr qafe. Kjo javë sjell shumë emocione me fëmijët dhe me të rinjtë që mund të jetojnë në shtëpinë tuaj, ose në distancë nga ju. Marrëdhënia juaj me një vajzë mund të jetë më emocionale. Kjo javë do t'i kënaqë disa prej jush me lindjen e një foshnjeje. Kjo javë do t'ju rikthejë në disa çështje nga e kaluara e afërt. Në shumicën e rasteve, ato do të kenë të bëjnë me ndonjë intrigë, veprim prapa skene, ndikimi i të cilit në jetën tuaj vazhdon ende. Autorët e këtyre veprimeve do të jenë pranë jush dhe do të jenë nga rrethi juaj i kolegëve apo fqinjëve. Disa probleme të papritura shtëpiake jo vetëm që mund t'ju prishin humorin, por edhe të ndryshojnë ndjeshëm orarin tuaj javor. Djemtë dhe vajzat do të kenë një bisedë interesante ose një propozim në lidhje me punën që do të mund ta bëni nga shtëpia ose do t'ju angazhojë për një periudhë të shkurtër kohe. Për burrat, kjo do të jetë një javë interesante, progresive dhe e suksesshme, në të cilën gjithçka do të varet nga aftësia juaj për të marrë vendimet e duhura, për të rregulluar saktë prioritetet tuaja dhe për të ndjekur qëllimet tuaja pa u përballur me të tjerët me çdo kusht. Gratë do të kenë mundësi të udhëtojnë si për punë (me një qëllim të caktuar) ashtu edhe me familjen ose për hir të të afërmve. Për ata që janë më të rinj apo të pamartuar, ndodhin ngjarje apo situata të rëndësishme që do të kërkojnë marrjen e vendimeve serioze, dhënien e përgjigjes për një propozim të rëndësishëm dhe përgjithësisht marrjen e hapave që në disa raste do t'ju ndryshojnë rrënjësisht jetën. Kini kujdes, mos u mbështetni vetëm në ndjenjat tuaja momentale dhe kërkoni këshilla, kërkoni ndihmë, vendosni vetë!

Demi

Disa situata mund t'ju bëjnë të kërkoni më shumë informacion nëpërmjet të afërmve ose miqve. Kjo është një javë në të cilën do të jetë e rëndësishme të grumbulloni më shumë informacion dhe njohuri në fusha të ndryshme të jetës. Gjatë javës do të keni më shumë angazhime apo takime me meshkuj, të cilat mund të jenë shenjë e një pune më serioze dhe të përgjegjshme në të cilën do të përfshiheni. Pavarësisht euforisë festive, java do të kërkojë nga ju një qëndrim më të përgjegjshëm ndaj detyrimeve dhe premtimeve. Do kërkoni të kontrolloni marrëdhënien me partnerin, gjë që mund të jetë e mirë, por mund të shkaktojë edhe kundërshtime. Djemtë dhe vajzat do të kthehen në kujtimet e tyre të fëmijërisë për festat e fundvitit dhe do të kërkojnë përsëritjen apo ringjalljen e tyre, si traditë. Gjatë kësaj jave, ju mund të udhëtoni në distanca të gjata, të organizoni udhëtime ose të përfshiheni në aktivitete të tjera të ngjashme. Burrat do kalojnë momente të vështira në lidhje me përvojat emocionale rreth të afërmve apo miqve të ngushtë. Lajmet ndonjëherë do t'ju gjejnë të papërgatitur për emocione të tilla të pakëndshme dhe stresi mund t`ju mbingarkojë. Në shumicën e rasteve, të afërmit tuaj të ngushtë do të kenë një ndikim të mirë tek ju kur jeni të zemëruar, të mërzitur, të frikësuar ose të hutuar me mbështetjen që do t'ju japin. Gratë do të kenë më shumë punë, obligime biznesi, kontakte me përfaqësues të institucioneve të ndryshme. Në përgjithësi, do të prisni një javë më të organizuar do të arrini rezultatet që dëshironi! Disa situata të papritura do t'ju tregojnë se disa gjëra ende mund t'ju bëjnë lehtësisht të qani ose disa njerëz mund t'ju zhgënjejnë lehtësisht.

Binjakët

Kujdesuni më mirë për shëndetin tuaj. Shmangni sforcimet, stresin ose përvojat që mund të shkaktojnë një problem shëndetësor ose të komplikojnë një ekzistues. Shëndeti duhet të jetë prioriteti juaj, por jo në kurriz të marrëdhënieve tuaja me njerëzit e tjerë. Do të jetë e rëndësishme për ju të arrini një ekuilibër midis emocioneve negative dhe pozitive në jetën tuaj, sigurisht duke i dhënë përparësi këtyre të fundit. Në një masë të madhe, ngjarjet e kësaj jave, zhvillimi i tyre si sukses apo dështim, do të varen nga gjendja juaj emocionale dhe mendore. Nëse e kuptoni këtë fakt dhe e respektoni atë, do të keni një javë eksperiencash interesante dhe të paharrueshme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për ju për të marrë pjesë në takime të ndryshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të keni besim në gjërat e mira në jetën tuaj, në mrekullitë e vogla që gjithmonë arrijnë të na befasojnë. Komunikimi juaj me njerëz me të cilët keni interesa të ngjashme do t'ju mbushë me emocione pozitive ose do t'ju japë informacione të dobishme. Djemtë dhe vajzat do të kërkojnë zbatime të shpejta dhe të lehta të ofertave interesante ose mundësive të reja. Ju mund të keni sukses, por padurimi nuk është gjithmonë një këshilltar i mirë. Mund të ndiqni këshillat e prindërve apo njerëzve me përvojë, por edhe të keni mendimin tuaj. Gjërat e mira në jetën tuaj këtë javë mund t'ju ndihmojnë të dilni nga një situatë e pakëndshme ose të zgjidhni një problem të vështirë. Shumë prej jush do të kërkojnë të zgjedhin një dhuratë të përshtatshme ose origjinale në lidhje me një festë të ardhshme. Burrat do t'i japin përparësi dashurisë dhe përvojave të tyre intime. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të krijoni ose zhvilloni marrëdhënie të rëndësishme, do të bëni plane për të ardhmen tuaj dhe do të tentoni të bëni me lehtësi premtime. Keni një takim apo mbledhje me një person me të cilin do të keni tema të rëndësishme për të biseduar. Gratë do ta përqendrojnë vëmendjen në punën ose biznesin e tyre, ku do të kenë më shumë liri për t'u zhvilluar dhe shprehur. Do të jeni të lumtur për suksese specifike ose njohje të merituara. Gjatë kësaj jave mund të mërziteni nga lajme të pakëndshme që lidhen me fundin e një personi që njihni. Do të komunikoni më shumë për shkak të dinamikës më të madhe të ngjarjeve të ndryshme në jetën tuaj personale apo shoqërore.

Gaforrja

Gjatë javës do të përfshiheni në çështje të rëndësishme financiare, të cilat ka të ngjarë të lidhen me veprimet dhe vendimet e njerëzve të tjerë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të punuar me dokumente financiare, për marrjen e parave me transfertë bankare apo institucione të tjera financiare. Megjithatë, gjatë kësaj jave, çështjet tuaja financiare do të kërkojnë vëmendje. Gjatë kësaj jave, sa më i madh emocionaliteti që do të përjetoni dhe ngarkesa më e madhe mendore që do t'i nënshtroheni, do të ndikojë në dashurinë dhe jetën tuaj familjare. Debatet dhe konfliktet me partnerin tuaj do të ndodhin më shpesh, madje edhe për gjëra të parëndësishme, të cilat, megjithatë, mund të provokojnë një përplasje më serioze, e në disa raste edhe një ndërprerje në marrëdhënien tuaj. Gjatë kësaj jave, telashet e papritura do t'ju bëjnë presion që të hiqni dorë nga diçka, të bëni një kompromis të vështirë ose të përjetoni një humbje. Mbroni sendet dhe dokumentet tuaja personale në një vend publik ose nga kurioziteti i njerëzve keqdashës. Djemtë dhe vajzat do të tregojnë padurim në realizimin e dëshirave dhe planeve të tyre. Kjo mund të shkaktojë kundërshtim nga prindërit, të afërmit, miqtë ose shokët e klasës. Reagimi i tyre i papritur do t'ju habisë. Gjatë kësaj jave mund të keni emocione interesante dhe të veçanta me një marrëdhënie miqësore. Do të jeni të kënaqur të merrni lajme në lidhje me lindjen e një fëmije. Burrat do të kenë shqetësime personale për udhëtimet. Jini shumë të kujdesshëm me atë që ju thonë njerëzit e tjerë, me lajmet që shikoni në TV ose lexoni. Gjatë kësaj periudhe do të përhapen shumë gjëra të rreme dhe me emocionalitetin tuaj mund të reagoni me nxitim. Gratë do të angazhohen në dërgimin e kartolinave për Krishtlindje dhe Vitin e Ri. Ju mund të keni një detyrim për të paguar taksat ose dokumentacion tjetër në lidhje me pronën tuaj. Do të duhet të refuzoni një takim. Në këto angazhime pothuajse gjithmonë do të lindë diçka e paparashikuar. Gjërat e mira këtë javë për ju do të lidhen me një fat apo shans të papritur.

Luani

Gjatë javës do të përballeni me disa kontradikta në dashuri apo në jetën tuaj familjare, të cilat do të kenë një aspekt financiar. Në përgjithësi, gjatë këtyre shtatë ditëve do të shqetësoheni për ngjarje apo probleme jo vetëm në jetën tuaj personale, por edhe në familjen e miqve tuaj. Ka mundësi që miqtë tuaj të jenë në prag të martesës dhe bashkëjetesës, kanë nevojë për praninë, ndihmën apo mbështetjen tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një propozim martese dhe për të diskutuar të ardhmen e një lidhjeje romantike. Java do të sjellë edhe shqetësime të shkurtra lidhur me lajme të pakëndshme nga jeta e një personi të dashur. Nëse udhëtoni këtë javë, mund të përjetoni një konflikt ose kontradiktë me një person që do të jetë nga familja juaj, nga puna juaj, ose do të jetë përfaqësues i ndonjë zyre. Djemtë dhe vajzat e kësaj shenje të zodiakut do të duhet të marrin një vendim lidhur me një lidhje dashurie apo një miqësi që po zhvillohet në një drejtim që ju nuk e dëshironi. Përvojat e pakëndshme këtë javë mund t'ju bëjnë të qani, të trishtoheni, ose të zhgënjeheni me disa njerëz. Burrat do të kenë raste për emocione dhe përvoja të këndshme që do të lënë pas një kujtim të qëndrueshëm. Do të jeni në gjendje të merrni vendime të rëndësishme dhe të përgjegjshme në favor ose interesin tuaj. Miqtë dhe kolegët do ju ftojnë në takime të ndryshme në orët e mbrëmjes dhe do ta keni të vështirë t'i refuzoni. Gjatë këtij muaji do të keni mundësi të arrini rezultate të rëndësishme, të realizoni qëllimet tuaja, por patjetër do të ketë paqëndrueshmëri, pakënaqësi apo trishtim në jetën tuaj emocionale. Ju që jeni beqarë mund të kërkoni një lidhje të re dhe të bëni një takim të parë. Rezultatet sigurisht që do të varen edhe nga horoskopi juaj personal.

Virgjëresha

Do të kërkoni një zgjidhje përfundimtare të problemit apo telashit tuaj, me synimin për t'ju çliruar nga një ngarkesë më e madhe mendore në fund të vitit. Në realitet, ju keni përpara përvoja interesante që mund t'ju japin ide të reja, ose t'ju bëjnë më optimistë për të ardhmen tuaj. Disa nga ngjarjet interesante gjatë javës do të lidhen me persona të cilët rrallë i shihni, por me të cilët keni marrëdhënie të ngrohta. Të tjerat do të jenë të lidhura me interesat tuaja financiare. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shqetësoheni nga problemet në jetën e një personi të dashur, të cilat mund të jenë të natyrës shëndetësore apo profesionale. Këto probleme janë vërtet serioze dhe me zhvillim të paqartë. Gjatë javës do të keni një bisedë të rëndësishme me një person që përfaqëson ndonjë institucion. Gjatë javës, do të konsideroni një blerje për shtëpinë ose biznesin tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për shitjen ose dhënien me qira të sendeve ose pronave që nuk i përdorni. Gjatë javës do të habiteni nga të ftuarit ose kontaktet me njerëz që kanë sjellje të keqe ose janë shumë emocionalë dhe të prekshëm. Në disa raste, kjo mund të provokojë një konflikt të pakëndshëm. Djemtë dhe vajzat do të mund të dalin nga një situatë e vështirë me ndihmën e dikujt tjetër. Do të keni marrëdhënie monetare me një burrë që mund të jetë prindi, i afërmi ose punëdhënësi juaj. Burrat do të përballen me vendime të vështira ose të komplikuara në lidhje me partneren. Lërini ato të marrin vendimet për veten. Në përgjithësi, java ju sjell një sërë përvojash të ndryshme emocionale, kryesisht pozitive. Gratë do të marrin përsipër disa detyra në shtëpi që ishin të destinuara për një mashkull, por rrethanat do të pengojnë performancën e tyre. Java do të mbahet mend me eksperienca të ndryshme me miq të rinj apo të vjetër. Disa lajme gjatë javës do t'ju shkaktojnë shqetësim të përkohshëm derisa të merrni informacion të mjaftueshëm të qartë dhe të besueshëm rreth tyre.

Peshorja

Gjatë javës do të përjetoni një sërë situatash, disa prej të cilave do t'i konsideroni me fat, por disa të tjera do të shoqërohen me një lloj fatkeqësie apo lajmesh të pakëndshme. Gjatë javës do të përjetoni më shumë tension dhe do jeni të shqetësuar në mendime, të pasigurt në planet tuaja. Do të jeni të paduruar, gjë që do ju krijojë probleme në shtëpi apo në vendin tuaj të punës. Debatet dhe konfliktet mund të bëhen një dukuri e përditshme nëse lejoni që emocionet dhe tekat tuaja t'ju kontrollojnë. Gjatë kësaj jave angazhimet tuaja familjare do jenë më të shumta dhe të gjithë do presin që t’i zgjidhni. Mos prisni ndihmë nga njerëzit e tjerë, por vendosni ta bëni gjithçka vetë. Java sjell një mbledhje në rrethin tuaj të të afërmve ose lajme të rëndësishme që lidhen me të afërmit tuaj afër dhe larg. Është e vështirë të parashikosh nëse do të arrini ndonjë sukses gjatë javës dhe sa i rëndësishëm do të jetë për ju. Ka të ngjarë të jetë një javë pune rutinë. Megjithatë, gjatë këtyre shtatë ditëve, është e mundur të dëshmoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një person nga rrethi juaj i të afërmve, miqve ose fqinjëve. Përdoreni këtë javë për të riorganizuar prioritetet tuaja në vitin e ri. Java do të favorizojë zgjidhjen e dokumenteve apo kontratave të ndryshme (kryesisht të natyrës financiare). Për disa prej jush është e mundur të merrni një ofertë për një punë më të paguar ose një angazhim shtesë që do të sjellë të ardhura shtesë në buxhetin tuaj. Do të jetë e vështirë për ju që nuk keni ambicie dhe vullnet gjatë këtyre shtatë ditëve. Djemtë dhe vajzat do të realizojnë planet e tyre për këtë javë ngadalë dhe me vështirësi. Do të rezultojë se keni humbur disa afate, mundësi apo detaje, të cilat tani do t'i bëjnë punët tuaja më të komplikuara për t'u realizuar. Kjo do të jetë një javë e rëndësishme për detyrat tuaja në shkollë, universitet apo në punë. Do të merrni ftesa interesante. Burrat do të argëtohen duke komunikuar me miqtë e rinj. Disa miqësi mund të kenë edhe zhvillime interesante dhe të papritura. Ata prej jush që kanë fëmijë do të kenë pritshmëri në lidhje me performancat ose përvojat e tyre gjatë javës. Kjo do të jetë një kohë e favorshme për udhëtim nëse lind nevoja. Gratë do të marrin detyra dhe përgjegjësi më të mëdha familjare. Do të ndiheni më të qetë nëse mund t'i kontrolloni vetë punët tuaja familjare.

Akrepi

Gjatë javës, me më shumë përpjekje dhe ambicie, do të arrini të arrini rezultate të rëndësishme për ju. Kini kujdes nëse suksesi i punëve tuaja varet në ndonjë mënyrë nga veprimet ose vendimet e njerëzve të tjerë. Në planin financiar, java do të kënaqë shumë prej jush me të ardhura në buxhetin e familjes. Ju mund të prisni të ardhura në para nga puna juaj (biznesi) dhe përmes anëtarëve të tjerë të familjes suaj. Gjatë javës do të angazhoheni në disa detyra të rëndësishme dhe përgatitje për ngjarje të rëndësishme të këtij muaji. Është e mundur që gjatë këtyre shtatë ditëve të fillojë një proces ndryshimesh që lidhen me një stil të ri jetese, zhvendosje në një vendbanim të ri ose një punë të re. Gjatë kësaj jave, mos refuzoni një ftesë për një mbledhje apo takim. Do të jetë e rëndësishme ta mbani jetën tuaj shoqërore aktive pasi do të takoni njerëz të dobishëm dhe interesantë. Gjatë javës do të arrini t’i përfundoni me sukses punët që keni nisur disa kohë më parë. Ngjarjet interesante këtë javë do të përjetohen në dashuri. Një surprizë e lidhur me dashurinë e vjetër apo të re është e mundur. Përdoreni këtë javë për të blerë dhurata origjinale për Krishtlindje, rroba të reja për festat dhe blerje të tjera të rëndësishme. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë me shanse dhe mundësi të reja që do të vijnë nga vende ose njerëz që nuk i prisni. Do t'ju duhet të ndiqni këshillën ose vendimin e një burri më të madh se ju. Do të keni eksperienca të mira dhe një ndikim të mirë në punët tuaja gjatë javës kryesisht përmes meshkujve. Jeta juaj e dashurisë nuk do jetë e mërzitshme, por shmangni truket dhe manipulimet dhe mos i lejoni ato nga ana e partnerit. Burrat do të kenë detyra të përgjegjshme në lidhje me një fëmijë. Çështjet tuaja familjare do jenë më të përgjegjshme dhe do kërkojnë veprime të shpejta. Eksperiencat që lidhen me lindjen e një fëmije janë të mundshme. Disa humbje që mund të përjetoni gjatë javës janë të paracaktuara. Njerëzit që jetojnë në distancë nga ju do të kenë një bisedë ose takim me ju. Mund të përjetoni ndryshime interesante në punën tuaj. Gratë do të kalojnë një javë në të cilën do t'u kërkohet të marrin vendime serioze dhe të përmbushin detyrimet në shtëpi dhe në punë. Është e mundur të kontaktoni një institucion juridik ose gjyqësor, një noter në lidhje me zgjidhjen e një dokumenti ose një çështjeje financiare. Në përgjithësi, kjo javë do t'ju gudulisë me diçka që mund ta merrni si fat. Gjatë këtyre shtatë ditëve, pajtohuni me miqtë tuaj që kanë bërë ndonjë gabim, pa qëllime të këqija.

Shigjetari

Gjërat vështirë se do të zhvillohen sipas pritshmërive tuaja, veçanërisht nëse kanë të bëjnë me zgjidhjen e ndonjë problemi familjar apo pronësor. Me shumë mundësi, koha nuk është e përshtatshme për veprime të tilla, ose burimet tuaja monetare do të jenë të kufizuara. Gjatë javës, disa prej jush do të kenë shqetësime ose vështirësi në lidhje me udhëtimin, ose do të përjetoni situata të ndryshme të ndërlikuara gjatë udhëtimit me lloje të ndryshme transporti. Ka të ngjarë që të ketë keqkuptime ose ngjarje të tjera të papritura që lidhen me një person që jeton në një distancë nga ju. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një udhëtim që do të bëni në javët në vijim ose në fillim të vitit të ardhshëm, i cili do të kërkojë shumë përgatitje. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shumë do të rëndohen me një problem shtëpiak, i cili mund të lidhet me një defekt të papritur të pajisjeve, një emergjencë me energji elektrike. Gjatë javës, mund të habiteni nga një dhuratë ose një gjest tjetër vëmendjeje nga një grua. Këto shtatë ditë do të jenë të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Do të keni një arsye për të qenë të lumtur ose për të përjetuar diçka emocionale, duke përfshirë nëse jeni ende në kërkim të shpirtit tuaj binjak. Java paralajmëron krijimin e shumë njohjeve dhe miqësive të reja, me njerëz të të dy gjinive, të kombësive, feve apo distancave të ndryshme. Djemtë dhe vajzat do të kërkojnë argëtim dhe përvoja të këndshme me bashkëmoshatarët e tyre. Një fëmijë nga rrethi juaj i të afërmve ose fqinjëve mund të jetë gjithashtu një rast për t'u mbledhur. Gjatë javës do t'ju duhet t'i bindeni vullnetit, dëshirës ose këshillës së një të moshuari. Udhëtimet janë të mundshme, dhe arsyet për to do të jenë shumë të ndryshme. Nuk përjashtohet komunikimi më i gjallë me njerëzit afër dhe larg. Burrat do të kalojnë shtatë ditë të rëndësishme në të cilat do t'u duhet të vendosin shumë arsye në çdo vendim të tyre. Ka disa sprova përpara jush që keni potencialin t'i përballoni. Gratë do të kenë mjaftueshëm detyra dhe sfida në lidhje me shtëpinë dhe marrëdhëniet familjare me të afërm të ndryshëm. E mira është se nuk do të humbisni një dashuri apo jetë intime nëse kjo është e rëndësishme për ju. Në fakt, ju mund ta rifreskoni dashurinë brenda dhe jashtë shtëpisë tuaj. Ana financiare nuk ka surpriza.

Bricjapi

Gjatë javës disa ngjarje të papritura do t'ju bëjnë të mendoni për arsyen e shfaqjes së tyre, pasi e dini mirë që nuk ka rastësi në jetë. Gjatë javës do të flisni për të ardhmen tuaj në lidhje me situatën tuaj financiare, sigurimin e burimeve të reja ose më të mira të të ardhurave dhe më shumë. Jini të gatshëm të dëgjoni këshillat ose sugjerimet e një personi që tashmë ka arritur një stabilitet të mirë financiar në jetën e tij. Nëse takoni njerëzit e duhur, kjo javë mund t'ju bëjë të lumtur duke marrë vendimin e duhur për të ardhmen tuaj. Gjatë kësaj jave do të keni eksperienca interesante romantike, intime apo takime me miqtë me të cilët keni pasur përvoja të tilla në të kaluarën tuaj. Kjo do të jetë një javë e favorshme për njohje të reja ose për një takim të parë romantik. Gjatë javës, gratë në mjedisin tuaj të ngushtë familjar ose profesional do të luajnë një rol të rëndësishëm dhe pozitiv në punët tuaja. Pikërisht nga një grua do të merrni këshilla, sugjerime apo mbështetje të rëndësishme, diçka që do t'ju hapë horizonte të reja dhe mundësi të reja zhvillimi në vitin e ri që po vjen. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë të lumtur, gjë që do të krijojë kushtet për një ndryshim të papritur, por të rëndësishëm në familje apo në punë. Gjatë javës, shmangni fiksimin në një ide apo dëshirë fikse që mund të mos ketë asnjë lidhje me realitetin. Nëse djemtë dhe vajzat janë përfshirë në mashtrime, kjo javë mund t'i sjellë ata ballë për ballë me pasojat. Kjo do të jetë një kohë e favorshme për të zgjidhur një kontratë, ose dokument të natyrës financiare, duke përfshirë një bursë, një angazhim në lidhje me punën me kohë të pjesshme, etj. Një ngjarje në jetën e një djali ose një burri mund të jetë një rast për mbledhje ose komunikim. Do ta kujtoni këtë javë me një eksperiencë të lidhur me një të dashur. Burrat do të duhet të marrin më shumë përgjegjësi rreth zgjidhjes së problemeve. Këtë javë, kontaktet tuaja me njerëz të ndryshëm do të rriten: si personale, profesionale dhe publike. Ju mund të jeni të ftuar në një mbledhje në shtëpinë e miqve ose të afërmve për një rast të veçantë. Rreziku për ju këtë javë vjen nga mundësia për të harruar diku diçka të rëndësishme për ju: kartë bankare, dokumente, sende personale etj. Gratë do të kenë një kohë më optimiste dhe pozitive. Mos u ndalni në dështimet ose problemet e së kaluarës. Dhimbja, çfarëdo që keni në zemër, nuk duhet të ndryshojë vullnetin tuaj për të jetuar. Java vjen me situatat dhe përvojat e saj të papritura pa ju pyetur nëse jeni gati për to dhe nëse ju bëjnë përshtypje dëshirat. Jini të hapur me njerëzit që po kalojnë një dramë në jetën e tyre. Mos u jepni shpresë ose mos i gënjeni me gjëra që nuk do të ndodhin kurrë.

Ujori

Do të përballeni me probleme që nuk do të zgjidhen këtë javë. Gjatë javës, ngjarje të ndryshme do të favorizojnë veprimet tuaja, të cilat do të synojnë harmonizimin e marrëdhënieve të dashurisë. Kjo do të jetë një kohë e favorshme për të zgjidhur keqkuptimet ose për t'u ndarë me njerëz, ndërhyrja e të cilëve në jetën tuaj është e dëmshme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për një njohje të re romantike, megjithëse personi me të cilin fati do t'ju takojë do t'ju afrohet ngadalë dhe me kujdes, për shkak të një eksperience të hidhur nga një lidhje e mëparshme. Java do të jetë e favorshme për punën apo biznesin tuaj, veçanërisht nëse punoni kryesisht me meshkuj, si kolegë apo klientë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë detyra dhe do të ngarkoheni me më shumë punë, gjë që do t'ju kërkojë të planifikoni më mirë orarin tuaj ditor. Gjatë kësaj jave do të kënaqeni nga një letër ose telefonatë nga miqtë me të cilët keni pasur një të kaluar interesante. Një ngjarje në jetën e një miku do të jetë një rast për t'u mbledhur, për të zgjedhur një dhuratë ose darkë të përshtatshme në një restorant. Gjatë javës do të jeni të interesuar të komunikoni me njerëz që kanë njëfarë ndikimi të favorshëm në zhvillimin e personalitetit tuaj. Java do të jetë e favorshme për udhëtime, veçanërisht nëse jeni duke udhëtuar me familjen ose nëse qëllimi i udhëtimit tuaj është të vizitoni të afërmit tuaj. Disa prej jush do të kenë një takim apo korrespondencë interesante me një person nga larg. Djemtë dhe vajzat do të duhet të kujdesen për një vëlla më të vogël ose për të afërm. Shëndeti juaj do të jetë i paqëndrueshëm, me shumë gjasa për shkak të mosrespektimit të kushteve të motit ose për shkak të kontaktit me njerëz që kanë një sëmundje virale. Kjo mund të jetë një javë sfiduese për ju, fizikisht, mendërisht dhe emocionalisht, ku do t'ju duhet të tregoni se nuk jeni më fëmijë. Burrat do të kalojnë shtatë ditë interesante. Shanset dhe rrethanat e favorshme nuk do ju mungojnë. Për shumë arsye, do t'ju duhet të komunikoni më shumë ose të veproni së bashku me njerëzit që jetojnë pranë jush. Do të bëni plane për festat e ardhshme, do të kërkoni ide për të surprizuar të dashurit tuaj. Gjatë kësaj jave do të kënaqeni me fjalët, vendimet apo veprimet e grave që patjetër do të jenë në favorin dhe interesin tuaj.Gratë do të kenë mjaft detyra profesionale. Ndonjëherë do ta keni të vështirë të gjeni kohë për pushim ose për aktivitete të këndshme. Do të rezultojë se keni edhe detyra të braktisura ose të papërfunduara nga muaji i kaluar ose java e kaluar. Është e mundur të udhëtoni kryesisht në fundjavë, por është e mundur edhe shtyrja e tyre për shkak të ndodhjes së rrethanave të papritura.

Peshqit

Gjatë javës do të keni pritshmëri në lidhje me zhvillimin e planeve tuaja apo ngjarje që intuitivisht mendoni se do të ishte një mrekulli të ndodhin ashtu siç dëshironi. Gjatë javës do të keni një kohë të favorshme për të rinovuar dhe harmonizuar marrëdhëniet me të afërmit me të cilët rrallë keni kontakte. Do të jeni të kënaqur të shihni një gatishmëri nga ana e tyre për të komunikuar me ju, madje mund të planifikoni një takim me ta deri në fund të vitit. Java do jetë e favorshme për përmbushjen e detyrave dhe detyrimeve tuaja profesionale. Në një pozicion shumë më të favorshëm do të jenë ata prej jush, puna e të cilëve lidhet me mallra, shitje, prodhim, reklamë apo pasuri të paluajtshme. Edhe pse jemi në fund të vitit, nuk përjashtohen bisedat për një punë të re, një aktivitet të ri apo zhvillim të marrëdhënieve të reja të biznesit. Gjatë javës do të befasoheni nga një vendim i një personi të afërt. Mbroni veten nga humbja, vjedhja ose aksesi i padëshiruar në informacionin tuaj personal. Kjo javë do të jetë e favorshme për çështjet tuaja financiare, për të punuar me një kontratë apo dokument me karakter financiar. Disa prej jush do të duhet të marrin një vendim lidhur me një ofertë, një promovim, një kontratë të re. Djemtë dhe vajzat do kenë një javë interesante, por të mbushur me detyra dhe aktivitete që lidhen me familjen. Veprimet tuaja këtë javë do të ndikohen nga njerëzit që ju duan dhe që ju kanë mbështetur gjithmonë. Burrat do të kenë mjaftueshëm detyra në shtëpi, ndaj shmangni premtimet për të cilat mund të mos jeni gati. Java do të vijë në jetën tuaj me pak fat ose shans, por veprimi i saj mund të ndihet më vonë në kohë. Ju do ta mbani mend javën me një përvojë të rëndësishme me një grua. Gratë do të kenë mjaft gjëra për të bërë gjatë këtyre shtatë ditëve, ndaj shmangni ngarkimin me angazhime shtesë. Jeta juaj e dashurisë gjithashtu do të marrë kohë, veçanërisht nëse doni të ruani marrëdhënien tuaj. Çështjet dhe aktivitetet tuaja financiare do kenë zhvillim të mirë, nga të cilat do të prisni të ardhura reale ose të shpejta.