HOROSKOP

Horoskopi javor 4-10 maj

Horoskopi javor 4-10 maj

Dashi

Ngjarjet e ndryshme të kësaj jave do t'ju detyrojnë të ndryshoni disa nga planet tuaja dhe të përqendroheni në detyra dhe angazhime specifike, urgjente. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me edukimin, karrierën ose zhvillimin personal. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të keni mundësi të prezantoheni me sukses në vendin tuaj të punës, të konfirmoni pozicionin tuaj ose të pranoni detyra dhe angazhime të reja. Java do të jetë e favorshme për fillimin e një pune të re. Këtë javë, vëmendja juaj do jetë tek problemet shtëpiake, riparimet e shtëpisë, përmirësimet e mobiljeve. Emocionalisht, nuk do të jeni në formën tuaj më të mirë. Do të bini lehtësisht në melankoli dhe trishtim për të kaluarën tuaj. Një ngjarje e papritur që përfshin një grua mund t’ju ??bëjë që papritmas të shkoni diku ose të udhëtoni. Këtë javë padyshim që do të keni shumë më tepër kontakte, vizita në institucione të ndryshme ose angazhime të tjera me të afërmit dhe miqtë tuaj.

Demi

Ngjarjet e ndryshme të kësaj jave do t'ju bëjnë të ktheheni në të kaluarën tuaj. Ato mund të jenë të lidhura me takime me njerëz të së kaluarës tuaj, çështje të pazgjidhura nga muajt apo vitet e kaluara, ëndrra të ndryshme. Kjo do të jetë një javë në të cilën do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, të shmangni nxitimin dhe të mendoni me kujdes për gjithçka që duhet të bëni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të merrni para ose lajme të rëndësishme të lidhura me paratë. Mund të ketë zhgënjime të lehta, por nuk do të jetë diçka që do të shkaktojë dramë. Kini kujdes me njerëzit që janë negativë. Zilia do të shkaktojë shumë dëme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, duhet të tregoheni më të mençur dhe më filozofikë ndaj ngjarjeve që do përjetoni në jetën tuaj të përditshme. Gjatë javës do të keni një marrëdhënie të ndërlikuar me burrat në pushtet.

Binjakët

Kjo është një javë në të cilën ju jepet mundësia të provoni ngjarje të ndryshme emocionale. Do të keni mundësi të dilni nga një situatë e vështirë në të cilën gjendeni tani. Kjo mund të lidhet me marrëdhëniet tuaja personale ose familjare, punën etj. Këtë javë, fati do të jetë në anën tuaj në rast të situatave të papritura. Sigurisht, nuk duhet të mbështeteni vetëm në të. Gjatë javës do të përjetoni një situatë stresuese që do të prekë njerëzit që njihni.  Jeta juaj e dashurisë do të jetë dinamike dhe interesante, por vetëm nëse jeni të gatshëm të jepni dashuri, jo vetëm të merrni. Përndryshe, do të lindin mosmarrëveshje të pakëndshme. Gjatë javës do të befasoheni ose kënaqeni nga një lajm ose propozim që do të jetë i rëndësishëm për zhvillimin e planeve dhe projekteve tuaja personale. Ju mund të merrni kohë për të zgjidhur gjërat që lidhen me dokumentet ose formalitetet e tjera. Në përgjithësi, kjo javë sjell përparim dhe zhvillim të rëndësishëm të planeve tuaja.

Gaforrja

Përpara jush keni një javë që do të përfshijë shumë kontakte, takime ose angazhime. Cilado qoftë arsyeja e shfaqjes së tyre, zhvillimi do të ndodhë brenda kësaj jave. Është e mundur të udhëtoni gjatë javës për punë ose për ndonjë qëllim specifik. Shumica e punës dhe angazhimeve gjatë këtyre shtatë ditëve mund t'ju shqetësojnë dhe madje t’ju irritojnë. Është e rëndësishme që t’i jepni vetes mjaft kohë për të pushuar dhe mbi të gjitha të bëni një gjumë të rehatshëm. Gjatë javës mund të manipuloheni ose të takoni njerëz hipokritë që thonë një gjë dhe në të vërtetë mendojnë një tjetër. Gjëja më e zgjuar për ju është t’i injoroni dhe të mos ndërhyni. Kursejini emocionet tuaja për gjëra më të rëndësishme. Java sjell të ardhura të mira financiare. Gjatë javës, ju mund të gjeni punë me pagë më të mirë ose një angazhim shtesë, që ju paguan mirë. Në disa raste, mund t'ju kërkohet të merrni njohuri dhe aftësi të reja. Angazhimet tuaja familjare do të jenë më të mëdha, kështu që do t'ju kërkohet të mobilizoheni më seriozisht në përmbushjen e tyre. Për disa prej jush, kjo javë është një mbledhje e bashkimit familjar.

Luani

Këtë javë do të kaloni një periudhë që do t'ju kërkojë të prisni dhe të shikoni ngjarjet që janë të rëndësishme për ju. Ato mund të jenë të rëndësishme për të afërmit tuaj ose të lidhura me vendin tuaj të punës. Planet shëndetësore javore ose ekzaminimet mjekësore nuk duhet të lihen pas dore. Nuk do të ketë tensione në jetën tuaj të përditshme nga shmangia me mençuri e konflikteve. Mos u mundoni të ndryshoni mentalitetin ose këndvështrimin e askujt. Disa nga angazhimet tuaja më të rëndësishme këtë javë do të përfshijnë një fëmijë ose një person të ri. Do t'ju kërkohet të jeni të durueshëm në arritjen e asaj që keni vendosur të bëni. Në tërësi, kjo është një javë në të cilën do të fitoni më shumë qartësi për çështje të rëndësishme për ju në të ardhmen e afërt.

Virgjëresha

Një sërë ngjarjesh ju presin këtë javë. Ato do të ndryshojnë stilin e jetës tuaj ose planet tuaja për të ardhmen e afërt. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni miq të rinj ose të vjetër, mund të gjendeni në vende të papritura ose mund të mësoni një lajm të papritur. Ngjarje interesante do të ndodhin në vendin tuaj të punës, të cilat mund t'ju pëlqejnë, por gjithashtu mund të krijojnë tension të përkohshëm në ekipin ku punoni. Gjatë javës do të keni mundësinë të provoni cilësitë tuaja personale, të arrini një stabilitet. Kjo javë do të jetë e favorshme për të udhëtuar, pavarësisht qëllimit. Kontaktet tuaja me njerëz nga distanca të ndryshme do të jenë dinamike. Në nivelin personal, nuk do t’ju mungojnë emocionet pa marrë parasysh statusin tuaj martesor. Kjo do të jetë një javë ku ju mund dhe duhet të investoni kohë dhe burime në surpriza romantike, duke shprehur ndjenjat tuaja më lirshëm dhe me emocione. Takimet e reja, edhe nëse janë të shkurtra, do të lënë një shenjë.

Peshorja

Ngjarjet e ndryshme të kësaj jave do t'ju kënaqin dhe do t'ju japin mundësinë për të përmirësuar ose stabilizuar situatën tuaj financiare. Kjo mund të ndodhë në mënyra të ndryshme, por në përgjithësi do të jetë e lidhur me punën, përmes marrëdhënieve me institucionet publike ose private. Java do të krijojë kushtet për një ndryshim në jetën tuaj që mund të ndikojë në punën tuaj, familjen, udhëtimin dhe më tepër. Miqësitë tuaja do të kenë një zhvillim interesant gjatë kësaj jave. Ngjarjet e javës së kaluar mund të ndikojnë pozitivisht. Njohjet e reja do të jenë interesante për ju, por interesimi juaj për to do të përfundojë shpejt. Një ngjarje e rëndësishme që përfshin një grua mund të jetë një rast për një takim jashtë shtëpisë tuaj. Gjatë kësaj jave, shumë do të jenë në gjendje të shijojnë një blerje për veten e tyre. Ki kujdes për vendimet e rëndësishme në jetën tënde, sepse nuk do të arrish t`i ndryshosh më vonë.

Akrepi

Këtë javë, mund t'ju duhet të diskutoni një lajm të papritur në lidhje me mëmësinë ose lajmet që kanë të bëjnë me një fëmijë. Ngjarje të tilla mund të jenë në rrënjë të thashethemeve, që do të ndahen me ju. Duhet të jeni më të kujdesshëm me këto gjëra, sepse tema do të jetë e ndjeshme për disa njerëz. Gjatë javës do të jeni të lumtur të dëgjoni lajmet e gëzueshme që lidhen me një person nga një vend tjetër ose nga jashtë. Shqetësimet gjatë kësaj jave mund të jenë të lidhura me një problem shëndetësor për një fëmijë ose një person të ri. Ato do të jenë rezultat i përvojave emocionale ose të rrezikshme. Në fillim të javës do të ketë disa ngjarje interesante që do të përcaktojnë zhvillimin e planeve tuaja në maj. Këtë javë, shumë do të përballen me keqkuptime emocionale në lidhjen e tyre të dashurisë ose martesës. Me shumë mundësi ju do të jeni ai që do të jetë më i ndjeshëm ndaj disa bisedave ose ngjarjeve. Ju mund të jeni fajtor për ftohjen përkohësisht të marrëdhënies tuaj me partnerin tuaj. Kjo mund të jetë një javë prove serioze për marrëdhëniet romantike.

Shigjetari

Këtë javë duhet të përcaktoni planet, qëllimet dhe përparësitë tuaja profesionale. Do të lindin ngjarje ose rrethana që do të shkaktojnë ndryshime dhe risi. Kjo do të jetë një javë e mirë për të gjetur një punë më të mirë ose për të filluar një karrierë të re. Problemet e kësaj jave do të jenë një vazhdim i çështjeve tuaja të pazgjidhura nga java e kaluar. Një ndërlikim i ri i gjërave ka të ngjarë të ndodhë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, njerëzit përreth jush do të jenë të gatshëm t'ju ndihmojnë, prandaj përdorni këtë mundësi për të stabilizuar veten. Lajmet apo bisedat e papritura gjatë kësaj jave do t'ju japin shpresë për t'u marrë me një problem të ndërlikuar. Kjo javë do të jetë interesante për punët tuaja familjare sepse do të ketë disa ngjarje interesante të cilat dëshironi t’i ndani me të dashurit tuaj. Sipërmarrjet e reja do të jenë të ngadalta këtë javë, ndaj tregohuni të durueshëm. Diçka që e keni harruar në të kaluarën tuaj, tani papritmas do të hyjë në mendjen tuaj përmes një ëndrre. Gjatë javës do të gjeni kohën për komunikim të rëndësishëm me një burrë nga larg.

Bricjapi

Këtë javë do të keni disa angazhime financiare urgjente, përfshirë ato që lidhen me pagimin e faturave. Do të duhet të rregulloni dokumente të ndryshme, të planifikoni ose riorganizoni buxhetin tuaj personal ose familjar. Shumë do të kenë mundësinë për të bërë punë shtesë që do të ketë një ndikim të mirë në të ardhurat tuaja. Gjatë javës do të merrni pjesë në një mbledhje ose në një ngjarje të lidhur me një rast të rëndësishëm në jetën e një të afërmi ose një miku. Java do t'ju sjellë shumë surpriza. Do t`ju duhet të merrni një vendim të rëndësishëm: një punë e re, një shtëpi e re, lëvizja në një shtëpi, fillimi i një bashkëjetese, realizimi i një projekti ose pune personale. Kjo javë përmban takime dhe biseda të ndryshme me familjen dhe miqtë, kolegët dhe fqinjët. Në dashuri, ju mund të prisni ngjarje emocionale të cilat mund t'ju sjellin gëzim, por gjithashtu mund të jenë një burim zhgënjimi. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë shumë emocionuese, dinamike, me ngjarje të shpejtuara. Do i përjetoni këto shtatë ditë me shpejtësi pa pasur kohë të mjaftueshme për të përjetuar plotësisht emocionet që ju janë dhënë.

Ujori

Këtë javë do të përfitoni nga mirësia e një personi për t'ju ndihmuar të përmbushni një detyrë të rëndësishme për ju. Gjatë javës do të përfshiheni në përgatitjen e një ngjarje të rëndësishme familjare. Këtë javë do të keni pritshmëri të mëdha për zhvillimin e suksesshëm të veprimeve, planeve dhe projekteve tuaja. Sidoqoftë, asgjë nuk do të ndodhë nëse nuk keni aktivitetin dhe vullnetin e duhur për t'i sjellë gjërat në një përfundim të suksesshëm. Do të keni shëndet delikatë këtë javë, ndaj bëni kujdes me ushqimin, alkoolin dhe gjithçka që mund t'ju dëmtojë. Momente interesante do të përjetohen me miqtë tuaj të rinj dhe të vjetër. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të duhet të ndaheni me një ëndërr, ose me një mik. Kjo javë jo vetëm që do t'ju japë gëzim, por gjithashtu do t'ju vërë në provë përmes disa momenteve të pakëndshme që synojnë t'ju tregojnë gabimet tuaja të vjetra dhe të reja.

Peshqit

Kjo është një javë në të cilën do të keni më shumë angazhim për privatësinë tuaj, kontrollin mbi të ardhurat dhe shpenzimet e familjes. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të aplikoni për një kredi, të flisni për një pagë më të lartë dhe më tepër. Këtë javë do të përqendroheni në realizimin e detyrave tuaja që deri tani ishin në pritje.  Gjatë javës, kini kujdes nga vjedhjet në shtëpi.Lajmet e pakëndshme do t'ju shqetësojnë sepse do të lidhen me dikë që e njihni nga afër. Gjatë gjithë javës, shumë ngjarje do t'ju bëjnë të reflektoni për ndryshimet e papritura që keni përjetuar në jetën tuaj. Do të jetë e rëndësishme t'i kushtoni vëmendje komenteve tuaja, në mënyrë që të mos ofendoni dikë pa qëllim ose të dëmtoni marrëdhënie të rëndësishme. Do të ketë surpriza këtë javë. Në shumicën e rasteve, ato do të lidhen me oferta të ndryshme, ftesa, telefonata.