Horoskop

Horoskopi javor 6-12 Prill

Horoskopi javor 6-12 Prill

Dashi

Kjo është një javë në të cilën veprimet tuaja do të përcaktohen nga marrëdhëniet e tanishme të dashurisë, marrëdhëniet tuaja me fëmijë ose të rinj. Java sjell ngjarje të rëndësishme që lidhen me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës, të cilat do të ndikojnë në jetën tuaj personale në një farë mënyre. Burrat e kësaj shenje të zodiakut mund të udhëtojnë, dhe natyrisht ata do të duhet të marrin parasysh situatat specifike në të cilat ndodhemi. Do të ketë konflikte të papritura këtë javë që do të jenë të vështira për t’u kontrolluar. Kjo nuk është koha më e favorshme për kundërshtim.

Demi

Kjo është një javë në të cilën do të keni mundësinë të gjeni zgjidhjen më të mirë për problemet tuaja, kryesisht të lidhura me paratë ose kostot. Në marrëdhëniet tuaja personale dhe familjare, do të ketë mosmarrëveshje në lidhje me dëshirën e dikujt për të shpenzuar para për diçka që të tjerët e shohin të kotë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni fat dhe një shans në shumë gjëra të rëndësishme. Rezultatet pozitive këto ditë do të jenë falë punës që keni bërë tashmë, çdo përpjekjeje ose vendimeve të mençura. Disa prej jush do të gëzojnë para ose lajme të papritura në lidhje me marrjen e parave të ardhshme jashtë buxhetit tuaj parësor. Këtë javë do të përjetoni momente trishtimi, ose ndjenjën se po humbni diçka pa qenë në gjendje të bëni asgjë për të ndryshuar ngjarjet. Mundohuni t'i merrni gjërat në jetën tuaj ashtu siç janë.

Binjakët

Këtë javë do të keni mundësinë për të realizuar planet tuaja në lidhje me familjen ose pronën që posedon familja. Lehtësisht do të jeni në gjendje të bëni punët tuaja ditore dhe të jeni të kënaqur me rezultatet. Ndoshta një ngjarje e rëndësishme në familjen tuaj ka të bëjë me një person të lindur nën shenjën e Gaforres, Peshqve ose Akrepit. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shpenzoni para për shëndetin. Do të ketë një shqetësim të shkurtër financiar që do të kalojë shpejt. Disa prej jush do të kenë një takim për arsye pune që do e bëjnë në internet ose përmes telefonit. Gratë e reja me këtë shenjë të zodiakut do të kenë një javë të veçantë dhe të suksesshme, kështu që shmangni çdo mashtrim, gënjeshtër ose manipulim.

Gaforrja

Kjo është një javë në të cilën do të keni mundësinë të lëvizni në një drejtim të favorshëm drejt angazhimeve të bëra tashmë. Shumë do të gëzojnë një lajm të mirë financiar që do t'i ndihmojë të dalin nga një situatë e vështirë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të monitoroni me kujdes shëndetin ose problemin personal të një gruaje që mund të jetë Bricjap, Demi ose Virgjëresha. Gjatë javës, jini të kujdesshëm në lidhje me kontaktet tuaja të reja me të huajt. Do të bisedoni me miqtë ose kolegët për çështje që ndikojnë në stabilitetin financiar të familjes tuaj ose vendit të punës. Do të ndani ide të ndryshme praktike që mund t'ju ndihmojnë në këtë mjedis kompleks. Veçanërisht informacion interesant në lidhje me këtë plan do të vijnë nga njerëz të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Luani

Kjo është një javë në të cilën do të duhet të angazhoheni papritur për riparime ose ndryshime në shtëpinë tuaj. Ju mund të përjetoni surpriza të tilla të pakëndshme me një makinë ose pronë tjetër që ka familja juaj. Mos planifikoni blerje të shtrenjta gjatë këtyre shtatë ditëve, përveçse nëse ato janë absolutisht të nevojshme. Gjatë gjithë kësaj jave do të përpiqeni dhe të jeni në gjendje të mbani harmoninë në shtëpinë tuaj, në emocionet tuaja dhe të mbani një gjendje të qëndrueshme emocionale. Pavarësisht situatës specifike në vendin ku jetoni, marrëdhëniet e dashurisë do të vazhdojnë të zhvillohen me plane të ndryshme për të ardhmen. Java do të jetë më tërheqëse dhe dinamike për burrat. Këtë javë, ju do të keni biseda të rëndësishme.

Virgjëresha

Do të bëni një debat në punën ose biznesin tuaj këtë javë, gjë që do të ndikojë në marrëdhëniet tuaja me kolegët ose klientët. Dinamika e ngjarjeve në jetën tuaj profesionale do t`ju shqetësojë jo vetëm juve, por edhe njerëzit me të cilët do të kontaktoni. Mund të keni nevojë për një udhëtim gjatë javës, të cilin do ta rishikoni shumë mirë përpara se të vendosni nëse do ta shtyni apo jo për një moment tjetër. Gratë e reja të lindura nën këtë shenjë do të pësojnë një krizë të shkurtër në marrëdhëniet e tyre martesore, të cilat me takt dhe kompromis do të tejkalohen shpejt.

Peshorja

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshorjes, keni një javë përpara që të mendoni për vendime të rëndësishme për familjen tuaj. Ngjarjet do të jenë të tilla që do t'ju bëjnë presion për të zgjidhur gjërat me shpejtësi më të madhe dhe kjo mund të merret nga disa prej jush si një tendosje psikologjike që do të krijojë tension dhe stres. Gjatë javës, do të ketë ankth për një udhëtim që ju nuk mund të bëni për arsye të ndryshme, ose një që do t'ju shkaktojë telashe. Mund të ketë lajme që lidhen me shëndetin e një personi nga një vend tjetër, i cili nuk mund të jetë domosdoshmërisht keq. Punët financiare do të kenë një zhvillim të mirë gjatë javës. Këtë javë, gratë mbi moshën 35 vjeç, të cilat po kalojnë një periudhë ndryshimi do të kenë pritshmëri më të rëndësishme për zhvillimin e angazhimeve të tyre profesionale.

Akrepi

Këtë javë do të befasoheni nga dëshira e disa njerëzve që t’ju takojnë domosdoshmërisht. Këto biseda do të jenë patjetër të rëndësishme për të ardhmen tuaj dhe do të jenë të favorshme për ju. Këtë javë do të befasoheni nga lajmet ose bisedat me njerëzit e lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë këtyre shtatë ditëve, përmes miqve tuaj, do të mësoni një sekret ose thashetheme që do të jetë e rëndësishme për ju, pasi do t'ju ndihmojë të realizoni disa nga dëshirat, idetë ose projektet tuaja. Jini të hapur për çdo informacion që merrni këto ditë, por mos përdorni intriga ose mos lëndoni njeri me atë që dini. Java ka një lajm të pakëndshëm që lidhet me një fëmijë ose të ri që mund ta njihni personalisht ose nga miqtë. Këtë javë, burrat duhet të shmangin përfshirjen në punët shtëpiake, pasi rrethana të ndryshme do ta bëjnë realizimin e tyre më të gjatë, problematik dhe pothuajse të pamundur për t'u realizuar gjatë këtyre shtatë ditëve.

Shigjetari

Jo gjithçka do të funksionojë këtë javë sipas planeve tuaja, por në përgjithësi do ta kujtoni javën me rezultate dhe suksese të rëndësishme. E gjitha do të varet nga aftësia juaj për të kontrolluar emocionet tuaja, jo të nxitoni në reagime dhe të prisni rrjedhën natyrale të ngjarjeve. Tensioni në shtëpinë tuaj do të jetë më i madh se zakonisht për shkak të shumicës së detyrave që presin të përfundojnë. Shmangni konfrontimin me një të afërm të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, pasi një konflikt i tillë do të prekë pothuajse tërë familjen tuaj. Asnjë vështirësi financiare nuk pritet gjatë javës. Gjatë këtyre shtatë ditëve, gratë do të jenë shumë më të prirura për të parë marrëdhëniet e tyre të dashurisë në perspektivë, të flasin me ndershmëri me partnerët e tyre dhe të marrin vendime të rëndësishme, të vendosura, madje edhe ato që lidhen me ndarjen.

Bricjapi

Këtë javë mund të përpiqeni të mashtroni për diçka që lidhet me paratë dhe kjo do të krijojë një situatë të pakëndshme në shtëpinë tuaj. Veprimet tuaja nuk mund të jenë domosdoshmërisht keqdashëse ose kriminale, por sidoqoftë, kjo do të krijojë tension dhe mosbesim në familjen tuaj. Këtë javë do të keni mundësinë të bëni shumë gjëra të dobishme për veten tuaj dhe shtëpinë tuaj me një natyrë materiale, të tilla si riparime të vogla, përmirësime të shtëpisë ose punë në fermën që ka familja juaj. Do të keni ide interesante që nuk keni frikë t’i zbatoni. Gjithmonë do të jetë dikush që mund t'ju ndihmojë me këshilla ose t'ju japë një informacion të dobishëm. Ju mund të mësoni shumë gjatë këtyre shtatë ditëve nga njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Kjo javë do t`i befasojë burrat me lajme të papritura.

Ujori

Këtë javë një konflikt i pakëndshëm me një grua do të ngatërrojë idetë tuaja për gjëra të ndryshme në jetë. Ju ndoshta do të zhgënjeheni nga ky person, por edhe nga ajo që ai ose ajo përfaqëson si një institucion, një familje të cilës i përket, dhe të tjerët. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ju do të jeni në gjendje të çliroheni nga frika ose ankthet që keni në lidhje me miqtë tuaj ose njerëzit që janë pjesë e familjes, por që nuk kanë asnjë lidhje gjaku me ju. Kjo do të jetë një javë e mbarë për harmonizimin e miqësive me njerëzit me të cilët kohët e fundit keni pasur disa polemika. Kjo javë do të favorizojë udhëtimin e planifikuar për të ardhmen. Ju do të jeni të kënaqur të komunikoni me njerëz nga larg.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, kjo është një javë në të cilën shumë do të mbështeten në këshillat ose ndihmën tuaj në përmbushjen e detyrave dhe angazhimeve të tyre. Javë sjell lajme dhe ngjarje që lidhen me shtatzëninë ose lindjen e një djali. Problemet ose kontradiktat në marrëdhënien tuaj të dashurisë do të largohen shpejt, kështu që shmangni thellimin e tyre ose kthimin në kujtime të vjetra, gabime dhe përvoja të pakëndshme. Gjatë javës, prisni biseda me njerëz që do të rëndojnë me probleme serioze personale ose profesionale, të frikësuar për të ardhmen.

*Burimi Astro Velida