HOROSKOP

Horoskopi javor 6-12 qershor

Horoskopi javor 6-12 qershor

Dashi

Zgjidhni me kujdes mjedisin tuaj dhe njerëzit me të cilët do të takoheni apo mblidheni. Mos i ndani punët tuaja personale me të huajt. Këtë javë do keni një angazhim serioz me një burrë. Mentaliteti ose temperamenti i tij do të kërkojë më shumë durim dhe aftësi për t'u përshtatur me rrethanat komplekse që lindin për fajin e tij. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të prisni informacione të dobishme për punën ose jetën tuaj personale, të cilat do të luajnë ende një rol të rëndësishëm në planet tuaja. Gjatë kësaj jave, mos gënjeni dhe mos lejoni që dikush t'ju gënjejë, pavarësisht qëllimit. Shumë ngjarje këtë javë do të jenë arsye për reflektim dhe rivlerësim nga ana juaj. Aty ku jetoni apo punoni, po vijnë ndryshime dhe eksperienca që do të shkaktojnë pyetje të ndryshme tek ju. Përgjigjet janë diku në të ardhmen, për të cilat do të duhet të jeni të duruar. Djemtë dhe vajzat do kalojnë një javë interesante në të cilën do të arrini të realizoni disa plane apo dëshira të rëndësishme për ju. Fati do të jetë në anën tuaj, por kujdes si e përdorni. Çdo gjë që lidhet me arsimimin apo karrierën tuaj do të ketë mundësinë të zhvillohet në mënyrën më të mirë për ju. Problemet do të kenë të bëjnë kryesisht me jetën tuaj të dashurisë, marrëdhënien që po përpiqeni të krijoni ose zhgënjimin e heqjes dorë nga një miqësi. Meshkujt do kenë angazhime të ndryshme, të cilat në njëfarë mënyre do të kërkojnë shpenzime parash. Këtë javë do të keni më shumë shpenzime në lidhje me shtëpinë tuaj ose për të diskutuar për veprime të rëndësishme financiare. Gjatë këtyre bisedave mund të lindin polemika dhe mosmarrëveshje, të cilat nuk duhet të përkeqësohen. Gratë do të kenë pritshmëritë e tyre për këtë javë, të cilat në shumicën e rasteve do të lidhen me familjen, prindërit apo fëmijët. Ju mund të merrni pjesë në një bashkim të rëndësishëm familjar që do të kërkojë disa parapërgatitjeje. Mendimet tuaja këtë javë do të kthehen më shpesh në të kaluarën tuaj, në njohjet ose përvojat e së shkuarës.

Demi

Ddo t’ju ??duhet të flisni me një grua me të cilën keni një marrëdhënie të vështirë apo të komplikuar. Gjatë javës, përfshihuni në një ngjarje që lidhet me një të afërm që jeton në një shtëpi tjetër, por që do të ketë nevojë për ndihmë ose mbështetje. Këtë javë do të ketë një situatë të lidhur me një problem financiar. Shmangni shpenzimin e parave për gjëra që nuk janë parësore për ju. Mund të lindin vështirësi në zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë. Në çështjet tuaja të pasurive të paluajtshme, java do t'ju kërkojë të ngadalësoni ritmin dhe të mos nxitoni me vendimet tuaja. Angazhimet mund të lindin rreth një prone që nuk po e përdorni aktualisht, ose që ndodhet diku tjetër. Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë të krijoni kontakte interesante me njerëz nga vende të ndryshme. Do të mund të gjeni burime të reja të ardhurash, përderisa keni dëshirën për të punuar, për të zhvilluar njohuri dhe aftësi shtesë. Vajzat dhe djemtë do të marrin një ide apo këshillë interesante nga një djalë që është i afërmi, bashkëmoshatari apo miku i tyre. Shumë do ta kujtojnë këtë javë me një përvojë të lidhur me një person të lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve. Kjo do të jetë një javë e favorshme për udhëtime, pavarësisht nëse ka të bëjë me arsimimin, karrierën apo argëtimin tuaj. Burrat mund të presin një sërë ngjarjesh të lidhura me fëmijën, duke përfshirë lajmet në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije. Ata prej jush që kanë vajza do të kenë përvoja emocionale ose angazhime të rëndësishme që lidhen me to. Prania në jetën tuaj e një personi të lindur në shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës, me të cilin ka shumë mundësi të punoni ose të keni një biznes të përbashkët, do të jetë e dobishme për ju gjatë këtyre shtatë ditëve. Meshkujt në moshën 35-vjeçare do të kenë një detyrë serioze lidhur me shtëpinë e tyre, për të cilën do të jetë mirë të mbështeteni vetëm tek vetja. Gratë do të enden në kërkim të një zgjidhjeje për problemet për të cilat mund të fajësohen. Bisedat ose veprimet tuaja të përbashkëta me një person të lindur në shenjën e Luanit, Dashit ose Shigjetarit mund të shkaktojnë ngjarje dhe situata të papritura.

Binjakët

Do të përqendroheni në zbatimin me përgjegjësi të planeve dhe detyrave tuaja. Shumë nga rrethanat që do të krijohen gjatë këtyre shtatë ditëve do të funksionojnë në favorin tuaj dhe do t'ju duhet t'i shfrytëzoni mirë. Kjo do të jetë një javë e mirë për të organizuar zbatimin e planeve të rëndësishme në të cilat do të fokusoheni në muajt e ardhshëm. Në aspektin personal dhe familjar do të keni arsye për gëzim dhe kënaqësi. Shumë do të kenë rastin të ribashkohen me të afërmit ose miqtë. Kjo javë do jetë bujare, me eksperienca pozitive në dashuri. Detyrat dhe angazhimet tuaja do të jenë prioriteti juaj, por do të jenë kryesisht rutinë dhe nuk ka gjasa që të krijohet një situatë e pazakontë. Java do të jetë e favorshme për zhvillimin e punëve tuaja të shtëpisë, për përmirësime apo riparime të vogla. Gjatë javës do të keni takime dhe biseda që do të jenë për një qëllim të caktuar. Ka shumë mundësi që ato të kenë një ndikim të madh në planet tuaja të ardhshme. Marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe miqësisë do të jenë baza e përvojave interesante. Java parashikon një ngjarje ose incident të pakëndshëm që përfshin një person në rrethin tuaj të miqve, fqinjëve ose kolegëve. Vajzat dhe djemtë do kalojnë një javë vendimesh dhe ndryshimesh të rëndësishme. Gjatë kësaj jave mund të udhëtoni, të komunikoni për çështje të ndryshme të rëndësishme me miqtë apo të afërmit tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësinë të realizoni shumicën e pritshmërive tuaja. Kur bëhet fjalë për paratë, do t'ju duhet më shumë kujdes. Shumë do ta kujtojnë këtë javë me një përvojë emocionale të lidhur me një person të lindur nën shenjën e Shigjetarit, Dashit ose Luanit. Burrat bëjnë mirë ta harrojnë një dëshirë që kanë që me shumë mmundësi nuk do të realizohet. Disa prej jush mund të mërziten nga lajmet e këqija për një person të lindur në shenjën e Gaforres, Peshqve apo Akrepit. Gjatë kësaj jave mund të shtyni takimet, të refuzoni ftesat për t'u mbledhur dhe në përgjithësi të shmangni jetën aktive shoqërore. Kjo mund t'i habisë miqtë tuaj, veçanërisht nëse refuzoni një ftesë për të marrë pjesë në një festë që lidhet me një ditëlindje apo përvjetor. Gratë do të kenë përgjegjësi dhe detyra urgjente në lidhje me dokumentet, pagesat, organizimin apo nënshkrimin e kontratave të reja. Ju mund të keni biseda të rëndësishme këtë javë ose të merrni një vendim të rëndësishëm për dikë në familjen tuaj që ndoshta është më i ri se ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shijoni një letër, dokument, kontratë, ftesë apo propozim, që në disa raste mund t'ju hapë mundësi të reja dhe horizonte të reja realizimi.

Gaforrja

Duhet të gjeni forcën dhe guximin për të hequr qafe angazhimet dhe marrëdhëniet që nuk kanë vend në të ardhmen tuaj. Misioni dhe rëndësia e tyre në jetën tuaj ka mbaruar prej kohësh. Nëse këto ngjarje janë emocionalisht të vështira për ju, përpiquni t'i jepni vetes besim në korrektësinë e këtij vendimi. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të mos përpiqeni të manipuloni ngjarjet dhe njerëzit. Kokëfortësia dhe mbindjeshmëria juaj vetëm sa do ta komplikojnë marrëdhënien tuaj. Ju nuk keni fuqi apo të drejtë të ndryshoni ngjarje apo njerëz. Sigurohuni që gjërat e mira do të gjejnë kohën dhe vendin e tyre në jetën tuaj. Java sjell përvoja dashurie dhe sukses në gjetjen e një partneri të ri nëse nuk keni një lidhje serioze. Në përgjithësi, kjo do të jetë një javë shumë emocionuese. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni shpenzime që lidhen me një fëmijë. Familjarët e kësaj shenje të zodiakut do të kenë probleme në marrëdhëniet e tyre martesore. Vështirësitë në marrëdhënien tuaj do të jenë për shkak të mungesës së mirëkuptimit ose konflikteve për paratë. Kjo javë do të jetë padyshim delikate në komunikimin tuaj me njerëzit me të cilët jetoni apo punoni. Mos fajësoni vetëm palën tjetër për çdo problem. Gjatë javës do të monitoroni zhvillimin e një problemi shëndetësor të një të afërmi apo miku. Java do jetë një kohë e mirë për biseda apo angazhime lidhur me trashëgiminë, pensionet, sigurimet etj. Në mes të javës do të ketë shqetësime për zhvillimin e një ngjarje apo takimi të caktuar. Vajzat dhe djemtë do të hyjnë në këtë javë me shpresa dhe pritshmëri të mëdha për realizimin e planeve dhe ëndrrave të tyre. Fjalët apo këshillat e të lindurve në shenjën e Peshqve, Gaforres apo Akrepit do të ndikojnë gjithmonë tek ju. Kjo javë padyshim që do t'ju japë të paktën një shans ose fat të ri. Shëndeti juaj mund të jetë një problem që kërkon një ndryshim në stilin tuaj të jetesës ose shmangien dhe abuzimin e disa ushqimeve dhe pijeve. Meshkujt do kenë një javë të rëndësishme për karrierën apo biznesin e tyre. Do të mund të arrini rezultate shumë të mira, si dhe të kaloni në një pozicion të ri ose një fazë të re të përvetësimit të njohurive dhe aftësive të reja. Gjatë javës do të keni takime të këndshme, të dobishme ose pjesëmarrje në një ngjarje publike. Gratë do të enden nga një mendim dhe plan në tjetrin. Në fund të fundit, do të jeni në gjendje të gjeni mënyrën e duhur për të zhvilluar ose zbatuar planet tuaja personale ose profesionale. Do t'ju kërkohet vëmendje për gjërat që ju bëjnë të dyshoni ose shqetësoheni. Dëgjoni intuitën tuaj dhe kontrolloni përsëri se çfarë ju shqetëson. Gjatë javës nuk do t'ju mungojnë detyrat e shtëpisë, veçanërisht ato që nuk i keni kryer javën e kaluar.

Luani

Planet dhe veprimet tuaja do të ndikohen shumë nga ngjarje të ndryshme, të pritshme apo të papritura. Kjo është një kohë kur do të jetë mirë të prisni që ngjarjet e nevojshme të zhvillohen pa ndërhyrjen tuaj. Vetëm pas shfaqjes së rrethanave të favorshme, merrni iniciativën për të zhvilluar planet dhe qëllimet tuaja. Gjatë javës do të ngarkoheni me angazhime ose do përjetoni emocionalisht që lidhen me një person në rrethin tuaj të të afërmve apo miqve. Gjatë këtyre ditëve, do të ketë një lëvizje pozitive në disa nga planet tuaja. Disa ngjarje, takime apo biseda do ju provokojnë të merrni vendime të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë emocionale në punën ose biznesin tuaj. Do të shihni në fund të javës se sa e rëndësishme është gjithçka që keni përjetuar gjatë këtyre shtatë ditëve. Konfliktet gjatë këtyre ditëve do të jenë emocionale dhe mund t'ju lëndojnë ju dhe njerëzit e tjerë me ofendime të pakëndshme, t'u kthehen gabimeve dhe përvojave të së shkuarës, dhe më tepër. Testi për ju do të jetë aftësia juaj për të shmangur situata të tilla konflikti. Gjatë javës do të keni përvoja, ëndrra apo angazhime të çuditshme që lidhen me njerëz nga Bota e Përtejme. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë interesante dhe pozitive, me mundësi për të hequr frikën, shqetësimet apo problemet e tyre. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të mund të mbështeteni në ndihmën emocionale, ose financiare nga një person i lindur në shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve. Djemtë do të jenë entuziastë për një ide të re, e cila do të ketë ende mundësi për zbatimin e suksesshëm. Vajzat mund të presin ngjarje të papritura dhe surpriza të të gjitha llojeve. Burrat do të kalojnë një javë vendimesh dhe veprimesh serioze dhe të përgjegjshme. Disa prej jush mund të kenë një angazhim me një institucion gjyqësor ose ligjor në të cilin do të përfshihet një burrë. Ata që kanë një djalë apo nip, do ta kujtojnë këtë javë me një bisedë, ngjarje apo përvojë tjetër të veçantë që lidhet me të. Fatkeqësisht, kjo javë mund t'i trishtojë disa prej jush me një lajm të keq për dikë. Gratë do të kenë një kohë të favorshme për dashuri, eksperienca intime dhe romantike. Në planin financiar, pritshmëritë tuaja le të jenë realiste dhe shpenzimet tuaja të planifikuara mirë. Këtë javë mund t'ju duhet të blini një dhuratë, të diskutoni një çështje të rëndësishme prone me një të dashur, ose një klient nëse jeni në një proces shitje.

Virgjëresha

Java ju sjell përvoja interesante me miq nga afër dhe larg. Do të ketë diçka për të folur, për të ndarë ide ose për të organizuar takime dhe mbledhje të ardhshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni shumë punë që do të kërkojnë organizim dhe shpejtësi në veprimet tuaja. Tensionet më të mëdha mund të krijojnë situata kundërshtimi dhe konflikti me njerëzit përreth jush. Mbi të gjitha, jini të kujdesshëm me klientët nëse puna juaj i përfshin ata. Nëse bëni një gabim, kërkoni një mënyrë diplomatike dhe taktike për ta rregulluar atë. Kjo javë mund t'ju befasojë me një udhëtim të papritur që ju ose dikush nga familja juaj do të duhet të bëni. Në përgjithësi, surprizat gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhen në një farë mënyre me udhëtime apo njerëz nga distanca të ndryshme. Do të keni mundësinë të flisni më lehtë me partnerin, të ndani idetë dhe dëshirat tuaja, të ndërtoni një të ardhme ose të ndaheni miqësisht nëse marrëdhënia juaj ka mbaruar. Djemtë dhe vajzat do të kenë takime interesante me miqtë. Gjatë kësaj jave mund të bëni njohje të reja me persona që do të kenë një ndikim të fortë në formimin e karakterit apo interesave tuaja. Do të keni edhe detyra serioze familjare këtë javë ose dikush në familjen tuaj do të mbështetet shumë tek ju. Ka mundësi që veprimet apo vendimet tuaja të shkaktojnë telashe në familje. Gjeni një mënyrë për të sqaruar çdo keqkuptim. Burrat janë në rrezik të mashtrohen nga një ide e gabuar ose ofertë joreale nga një burrë tjetër. Java në tërësi do të mbahet mend me disa rezultate të rëndësishme. Një njohje e re me një grua mund të ketë një efekt të veçantë, të dobishëm në të ardhmen. Shumë prej jush do të jenë të lumtur të dëgjojnë për lindjen e një fëmije, shtatzëninë ose një ngjarje të rëndësishme në jetën e një fëmije. Gratë do të jenë shumë më të ngarkuara në punë dhe veprimet e disa kolegëve ose klientëve mund të shkaktojnë konflikte afatshkurtra ose afatgjata. Do të dëshironi të keni kohë për aktivitete të këndshme, argëtim dhe rekreacion, por mundësitë dhe koha e lirë do të jenë të kufizuara. Gjatë kësaj jave do t'ju duhet të ndërmerrni disa veprime të rëndësishme në lidhje me shtëpinë tuaj, si riparime dhe përmirësime, pastrim ose rirregullim të mobiljeve dhe sendeve.

Peshorja

Do të mund të bëni plane udhëtimesh. Do të keni dëshirë për një javë aktive në shoqëri. Kjo javë do të jetë një kohë e mirë për t'u organizuar dhe përgatitur për një udhëtim të ardhshëm. Këtë javë do të keni besim se mund të bëni shumë punë, se keni energji dhe kohë të mjaftueshme për këtë. Për sa i përket stabilitetit apo paqëndrueshmërisë financiare, është për të gjithë njësoj. E rëndësishme është që kjo javë të jetë një periudhë e suksesshme dhe konstruktive për ju. Përdoreni me mençuri, pa u përfshirë në gjëra të parëndësishme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni në gjendje të gjeni një rrugëdalje nga situata të vështira, zgjidhje për problemet komplekse dhe më shumë. Do jeni miqësorë me personat me të cilët do të keni kontakte. Në jetën tuaj të dashurisë do të arrini lehtësisht harmoninë dhe mirëkuptimin, veçanërisht nëse keni një marrëdhënie të sinqertë me partnerin. Ka të ngjarë që gjatë javës të ketë mbledhje më të shpeshta me miqtë, fqinjët ose të afërmit. Njohjet e reja do të jenë interesante këtë javë. Shpesh ato do të jenë me njerëz të çuditshëm, gjë që do të nxisë më shumë interes për ta. Sigurisht që do të keni edhe disa momente të vështira, pasi do të lidhen me situata stresuese të papritura në jetën tuaj të përditshme. Për djemtë dhe vajzat e lindura në shenjën e Peshores: këtë javë disa ngjarje, takime apo biseda të papritura do t'ju provokojnë të mendoni për disa ndryshime në jetën tuaj. Ato mund të kenë të bëjnë me arsimimin, karrierën, stilin e jetës ose vendbanimin tuaj. Në fakt, ju vetë tashmë do të keni një ndjenjë dhe dëshirë shumë të fortë për të ndryshuar jetën tuaj dhe ngjarjet gjatë këtyre shtatë ditëve do të provokojnë më tej veprime të tilla. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të komunikoni shumë aktivisht me miqtë, të njohurit, të afërmit dhe persona të tjerë të dobishëm në këtë fazë të jetës suaj. Burrat do të duhet të pranojnë faktin që e gjithë familja mbështetet tek ju për t'u përfshirë në probleme të ndryshme shtëpiake. Nuk përjashtohen blerjet e rëndësishme, ndërrimi i pajisjeve elektroshtëpiake. Java do të ketë një zhvillim të vrullshëm, me mundësi minimale për pushim dhe kohë personale. Gratë mund të mërziten nga lajmet e këqija për një burrë. Tensioni më i madh gjatë këtyre shtatë ditëve do të lidhet me keqkuptime të ndryshme, tentativa të dikujt për të shpëtuar nga përgjegjësitë dhe detyrimet e tyre duke i transferuar mbi ju. Do të pranoni me shumë ndjeshmëri dhe emocione çdo vërejtje apo koment në lidhje me punën apo jetën tuaj. Në dashuri nuk ka gjasa të lindin probleme, përkundrazi do të keni eksperienca të këndshme që do t'ju ngarkojnë me energjinë pozitive shumë të nevojshme.

Akrepi

Do të përjetoni surpriza të ndryshme që do të japin një reflektim shumë të këndshëm për planet dhe synimet tuaja të ardhshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ji mirënjohës për gjithçka që të jep jeta dhe mos kërko më shumë se sa merr. Ju do të jeni me fat gjatë këtyre shtatë ditëve, por mos e humbisni për një marrëzi. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni një situatë emocionale në lidhje me të afërmin tuaj që jeton në distancë nga ju. Arsyet, natyrisht, do të jenë shumë individuale, por në shumicën e rasteve do t'ju sjellin trishtim, lot ose ndjesi vetmie. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për martesën. Gjatë javës do të kaloni më shumë kohë duke kërkuar zgjidhjen e duhur për një problem që ka të bëjë me fëmijën ose nipin tuaj. Ju mund të kërkoni informacion shtesë, këshilla ose ndihmë nga një person kompetent, etj. Gjatë javës, shumë do të përjetojnë një ndryshim të madh pune, të tilla si kalimi në një pozicion të ri, fillimi i një karriere ose biznesi të ri, fillimi i një projekti të ri dhe më shumë. Djemtë dhe vajzat do të kenë shtatë ditë interesante, disi të qeta dhe të paharrueshme. Personat e lindur në shenjën e Peshores, Ujorit apo Binjakëve do t'ju befasojnë patjetër. Ata mund të mos jetojnë në të njëjtin qytet me ju, ose mund të jenë njerëz nga e kaluara juaj. Këtë javë mund të bëni blerje të dobishme dhe jo aq të shtrenjta për veten tuaj. Disa nga përvojat që do të keni këtë javë do t'ju bëjnë të mendoni se si mund të përfitoni nga përvoja, ta përdorni atë në avantazhin tuaj ose në arritjen e suksesit të rëndësishëm për ju. Burrat do të mbështeten në ndihmën e njerëzve të ndryshëm, të lindur kryesisht nën shenjat e ujit. Do të duhet të kujdeseni për formën tuaj fizike dhe mendore, të vizitoni një mjek, dentist ose të bëni ndonjë terapi. Këtë javë, do t'i bëni një premtim ose angazhim një gruaje që ka të ngjarë të jetë më e re se ju. Gratë do të kenë mundësinë të zgjerojnë rrethin e tyre të miqve apo të njohurve. Gjatë kësaj jave, mund të mbështeteni më shumë në ndihmën e një burri në kryerjen e detyrave dhe punës në familje ose në shtëpi. Java do të krijojë mundësi për takime, takime, argëtime dhe kënaqësi të këndshme.

Shigjetari

Do të ndikoheni nga shumë mendime apo vendime të dikujt tjetër gjatë kryerjes së detyrave tuaja familjare apo profesionale. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të investoni më shumë kohë dhe energji për të zgjidhur problemet që ju prishin qetësinë dhe rehatinë. Ju e kuptoni se tani keni nevojë për stabilitet emocional dhe mendor. Do të dëshironi të lini në të kaluarën disa përvoja të pakëndshme ose stresuese. Do të jeni të gatshëm të pranoni ngjarjet sipas humorit tuaj. Gjatë javës do të keni përgjegjësi në lidhje me njerëzit e dashur që jetojnë larg jush. Shumë prej jush do të kenë nevojë të ndihmojnë një të afërm apo mik. Me siguri do të ndërhyni në zgjidhjen e problemeve financiare që shqetësojnë një të afërm. Do të ketë vonesa ose vështirësi në marrjen e parave përmes një dokumenti, banke ose institucioni tjetër. Shëndeti juaj do jetë i paqëndrueshëm. Merrni kohë për pushim të plotë ose trajtim. Shmangni stresin këtë javë. Mundohuni të mendoni pozitivisht në çdo situatë emocionale. Java sjell lajme apo informacione të rëndësishme në lidhje me jetën personale të njerëzve të dashur. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni ngjarje interesante në dashuri, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me vendin tuaj të punës. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën do të marrin disa mësime të rëndësishme të jetës. Ata do t'ju mësojnë se si të mbroni veten nga disa telashe, ose si t'i zgjidhni ato pa komplikime të mëtejshme. Gjatë javës do të përjetoni situata të papritura që mund të ngatërrojnë planet tuaja për këtë javë ose mund të sjellin një konfuzion në marrëdhënie të rëndësishme. Në shtëpi apo në familje ju presin shumë detyra, të cilat i keni lënë pas dore. Burrat do të duhet të luftojnë dëshirën e tyre për kundërshtim ose oportunizëm ndaj njerëzve të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Manifestimet e kokëfortësisë së tepruar, jo vetëm që mund të përkeqësojnë marrëdhënie të tilla, por edhe të çojnë në përfundimin e tyre përfundimtar. Gjatë javës do të merrni lajme të ndryshme të rëndësishme dhe interesante për ju që lidhen me njerëz nga familja juaj që jetojnë në një qytet tjetër. Shumica e punëve profesionale këtë javë jo vetëm që mund t'ju shkaktojnë lodhje të pakëndshme, por edhe të ndikojnë në humorin tuaj në një farë mënyre. Gratë do të komunikojnë më gra të tjera, të cilat do të jenë kryesisht të afërme, por që jetojnë larg. Biseda me to mund të lidhet me një problem shëndetësor të dikujt ose me një situatë tjetër komplekse që prek në një farë mënyre njerëzit në rrethin tuaj. Në aspektin financiar, java do të favorizojë veprime të ndryshme që lidhen me institucione, kompani apo persona nga të cilët prisni zgjidhjen apo zhvillimin pozitiv të çështjeve tuaja financiare. Kjo do të jetë një javë e favorshme për të udhëtuar.

Bricjapi

Ngjarje të ndryshme me persona nga kontaktet tuaja të përditshme do t'ju tregojnë gabimet që bëni në komunikimin me ta. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme të gjeni një zgjidhje kompromisi për problemet që keni me të afërmit. Shumë do të udhëtojnë këtë javë. Do të kërkohet një diplomaci dhe takt më i madh për marrëdhëniet tuaja me njerëzit e familjes. Gjatë javës, do të përjetoni një situatë të përkohshme, stresuese që përfshin dikë në rrethin tuaj të miqve që po sillet në mënyrë të paarsyeshme, emocionale ose kapriçioze. Java do ju sjellë mundësinë për njohje të reja me persona të rëndësishëm për të ardhmen tuaj. Financiarisht, shumë do të zhgënjehen nga vonesat ose komplikimet e tjera të lidhura me paratë. Përpiquni të jeni praktik në shpenzimet tuaja dhe mos e teproni me shpresën se së shpejti do të keni të ardhura të tjera. Këtë javë, disa prej jush do të duhet të kërkojnë një rrugëdalje nga një situatë e vështirë, por zgjidhja me siguri do të vijë me ndihmën e një të afërmi apo miku. Djemtë dhe vajzat do të mendojnë se si të dalin nga situata të ndryshme, të pakëndshme në të cilat janë përfshirë për shkak të mendjemadhësisë, besimit të tepërt në premtimet apo fjalët e njerëzve të tjerë. Kjo do të jetë një javë në të cilën do t'ju duhet të përshtateni me rrethana dhe situata të reja. Komunikimi juaj me njerëzit e tjerë duhet të jetë i matur mirë, të shmangni fjalët e panevojshme ose të jepni informacione që kanë të bëjnë me jetën private të njerëzve të tjerë. Vajzat do të mërziten ose do marrin lajme të këqija. Burrat do kalojnë momente të ndryshme shqetësimesh që lidhen kryesisht me punën, por ka edhe probleme të mundshme shëndetësore që do t'ju kërkojnë të shkoni tek mjeku, ose t'i nënshtroheni ndonjë terapie. Kjo javë do t'ju kërkojë të tregoni më shumë vullnet. Ngjarjet e papritura këtë javë do të lidhen në një farë mënyre me një grua që me shumë mundësi do të jetë nga rrethi juaj i të afërmve. Gratë do të jenë shumë të emocionuara për të zbatuar disa ide të guximshme ose interesante. Disa prej jush do ta mbajnë mend javën me një ngjarje emocionale që lidhet me një burrë të lindur në shenjën e Shigjetarit, Luanit ose Dashit.

Ujori

Do t'ju duhet të zgjidhni disa probleme të pakëndshme financiare ose të përfshiheni në çështje komplekse financiare. Është e mundur që të merrni ndihmë nga dikush. Nuk do të ketë surpriza në jetën tuaj këtë javë dhe pothuajse secila prej tyre do t'ju provokojë të merrni një vendim të rëndësishëm, të bëni një ndryshim të shpejtë ose të vizitoni një institucion. Kjo do të jetë një javë e favorshme për angazhime dhe veprime gjyqësore apo ligjore. Mos kini frikë nga ndryshimet në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve. Edhe pse disa prej tyre mund të jenë të papritura, ato do t'ju hapin mundësi të reja dhe do t'ju japin mundësi të reja në jetë. Bëni plane të guximshme për shtëpinë ose familjen tuaj. Me organizim dhe planifikim të mirë nga ana juaj, ato do të jenë plotësisht të realizueshme këtë muaj ose deri në fund të verës. Kur blini artikuj të shtrenjtë, bëni kujdes me kushtet e garancisë dhe çdo gjë që mund t'ju krijojë problem në të ardhmen. Djemtë dhe vajzat do të kenë një javë interesante dhe të dobishme në shumë mënyra. Jini të hapur ndaj gjërave të reja në jetën tuaj, njohurive dhe aftësive të akumuluara, zhvilloni marrëdhënie të reja, por shmangni rreziqet dhe njerëzit me një të kaluar të errët kriminale. Kjo javë mund të mbahet mend me disa përvoja të rëndësishme që lidhen me arsimimin, karrierën ose jetën tuaj shoqërore. Burrat do kenë një javë kontaktesh dinamike me të afërmit dhe miqtë, duke bërë njohje të reja me njerëz nga distanca të ndryshme. Familja juaj ose rrethi i ngushtë i miqve do të kërkojë shumë vëmendje dhe përkushtim. Disa prej jush do të marrin një ftesë për një fejesë apo martesë që do të vijë në javët apo muajt e ardhshëm. Mungesa e ambicies nga ana juaj gjatë këtyre shtatë ditëve mund t'ju vërë në një pozicion humbës ose do të dështoni në disa mundësi unike për të treguar njohuritë dhe aftësitë tuaja. Gratë do të kenë kontakte të shpeshta ose më shumë takime me gra nga rrethi i tyre i të afërmve. Kjo javë mund të mbahet mend me disa biseda apo takime interesante dhe të dobishme financiarisht ose profesionalisht, të cilat do të kenë njëfarë ndikimi në interesat tuaja financiare.

Peshqit

Do t'ju duhet të merrni një vendim dhe ta zbatoni shpejt. Nuk është momenti për të humbur kohë në mendime që nuk do t'ju çojnë askund. Një pasivitet i tillë nga ana juaj mund të krijojë kaos të padëshiruar në jetën tuaj këtë javë. Telashet do të jenë për shkak të mungesës së veprimit aktiv nga ana juaj. Kjo javë mund të jetë shumë e suksesshme për ju, por gjithçka do të varet nga shpejtësia e veprimeve tuaja, në kapjen e mundësive që do të shfaqen. Ju do të takoni njerëz të rinj që do të jenë të rëndësishëm për veprimet tuaja. Nuk duhen nënvlerësuar bisedat apo takimet me ta. Veprimet e njerëzve të rinj në jetën tuaj këtë javë nuk do të jenë të rastësishme. Ka mundësi që këtë javë të keni shansin të përfundoni punët e pambyllura që nuk keni arritur t'i përfundoni disa kohë më parë. Shmangni njerëzit që janë keqdashës ose ziliqarë, pavarësisht nëse veprimet e tyre janë të drejtuara kundër jush ose kundër njerëzve të tjerë. Të afërmit tuaj do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj dhe do t'ju duhet të merreni me më shumë përgjegjësi me disa çështje të rëndësishme për ta. Djemtë dhe vajzat do të kalojnë një javë në të cilën do të keni disa biseda serioze apo takime. Gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju duhet të merrni disa vendime të rëndësishme që nuk do të jenë të vështira, por do të kërkojnë një zbatim pothuajse të saktë, pavarësisht se me çfarë lidhen. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të punuar me dokumente ose një kontratë, gjëra të rëndësishme jo vetëm për ju, por edhe për njerëzit me të cilët jetoni. Burrat do të përballen me vështirësi serioze këtë javë, kryesisht për shkak të ngjarjeve, vendimeve apo angazhimeve të së shkuarës. Ka mundësi që situata në të tashmen të jetë më e ndërlikuar se ajo që keni kaluar. Biseda të vështira apo emocionale me personat e lindur në shenjën e Luanit, Dashit apo Shigjetarit janë në prag. Do të jetë e rëndësishme për ju të mendoni me kujdes për atë që po thoni ose për atë që po ju thonë, në mënyrë që të mos lindin keqkuptime të padëshiruara. Gratë do të jenë emocionale, të ndjeshme, të etura për vëmendje dhe dashuri. Një sjellje e tillë e pazakontë nga ana juaj mund të shkaktojë telashe për njerëzit që janë mësuar t'ju shohin në një këndvështrim tjetër. Në përgjithësi, kjo do të jetë java më interesante, më e suksesshme dhe produktive për ju. Nuk përjashtohet një surprizë e këndshme që do të vijë përmes një telefonate, letre, apo emaili.