HOROSKOP

Horoskopi javor nga 24 shkurti deri në 1 mars

Horoskopi javor nga 24 shkurti deri në 1 mars

Dashi

Kjo është një javë në të cilën do të jeni në gjendje të stabilizoni veten emocionalisht për çështje që prekin shtëpinë ose marrëdhëniet tuaja familjare. Një arsye për këtë mund të jetë një ngjarje madhore në shtëpi ose një mbledhje për raste të veçanta. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të zgjidhur çështjet shtëpiake ose të pronës që prekin shtëpinë ku banoni ose pronën që posedoni. Gjatë kësaj jave do të keni disa pritshmëri në lidhje me dokumente të ndryshme ose marrëdhënie kontraktuale me një qeveri, bankë, taksë ose institucion tjetër. Nëse keni marrëdhënie financiare me përfaqësuesit e shenjës së Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës gjatë javës, ka më pak të ngjarë të habiteni. Gjatë javës, rrethana të ndryshme do të ndihmojnë në zhvillimin e planeve tuaja dhe madje edhe më tej ju sigurojnë rehati dhe sukses të rëndësishëm. Javë sjell lajme ose ngjarje të rëndësishme që lidhen me një njeri të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve.

Demi

Një javë e vështirë është përpara jush, sepse ndonjëherë do të ndiheni sikur po dridhet toka nën këmbët tuaja dhe në raste të tjera do të jeni të mbushur me gëzim për shkak të disa ndryshimeve që do ju ndodhin. Në përgjithësi, ju jeni aktualisht në një periudhë ndryshimi dhe kjo është arsyeja pse emocionet janë të mundshme. Mundohuni të ruani një farë stabiliteti brenda vetes, sepse do të jetë e rëndësishme për shëndetin tuaj mendor. Mos kini frikë nga ndryshimi ose nga gjërat e reja në jetën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të mendoni për punën ose edukimin e fëmijës, nipit tuaj. Java do të sjellë përvoja romantike dhe intime veçanërisht për gratë mbi 35 vjeç. Gjatë javës do të bëni biseda të dobishme ose aktivitete të rëndësishme me një grua të lindur nën shenjën e Binjakëve, Ujorit ose Peshores. Kjo javë nuk duhet t'ju bëjë të verbër për atë që po ndodh në familjen tuaj ose në martesën tuaj, pasi në ndonjë moment mund të jeni të befasuar. Mungesa e ndershmërisë dhe sinqeritetit në marrëdhëniet midis anëtarëve të familjes tuaj do të jetë një problem serioz nëse lejoni që kjo të ndodhë.

Binjakët

Do të përfshini disa aktivitete të rëndësishme financiare gjatë javës që lidhen me pagesa të ndryshme, marrëveshje kontraktuale dhe më tepër. Çështjet tuaja financiare me gratë do të kenë zhvillim shumë të mirë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do ta keni të vështirë të komunikoni me njerëz në rrethin tuaj të miqve ose të njohurve që mund t'ju shqetësojnë me biseda të bezdisshme, të refuzoni këshillat ose mendimin tuaj, duke bërë gabim pas gabimi në jetën tuaj. Gjatë javës do të befasoheni nga një konflikt ose tension që do të lindë rreth disa pronave të familjes, pajisjeve në vendin tuaj të punës dhe më tepër. Dëmi i papritur është i mundur dhe mund të jetë i vështirë për t'u riparuar. Këtë javë, do të ngacmoheni nga lajmet për udhëtimin e një burri 35-vjeçar. Është e mundur që ju vetë të keni një komunikim interesant dhe të dobishëm me burra që jetojnë afër ose larg. Burrat mund të gëzojnë një ftesë ose një lajm që do të marrin nga një qytet ose vend tjetër.

Gaforrja

Do të keni fat për këtë javë, pasi do t'ju jepen mundësitë e merituara për të realizuar planet dhe qëllimet tuaja. Sigurisht, asgjë nuk do të ndodhë me një shkop magjik nëse nuk bëni përpjekjet e nevojshme për të arritur atë që është e rëndësishme për ju. Marrëdhëniet tuaja personale ose romantike mund të kenë një zhvillim veçanërisht të favorshëm. Java do të krijojë gjithashtu kushte të favorshme për ju në punën ose biznesin tuaj, ku do të keni mundësinë për të fituar të ardhura më të mira, shitje ose fitime, në varësi të asaj që lidhet me aktivitetin specifik. Ju mund të jeni të kënaqur të rritni pagën tuaj ose të nënshkruani një kontratë të re, me përfitime financiare. Kjo javë, megjithatë, do të jetë e vështirë të ngjizni një fëmijë. Po nuk ka shkak për panik. Merrni më shumë kohë gjatë javës për të biseduar me fëmijët tuaj rreth situatave të ndryshme të jetës që po përjetojnë aktualisht ose që do të vijnë. Do të përjetoni një situatë stresuese duke përfshirë një grua mbi 35 vjeç e cila mund të ketë një incident ose dramë personale në jetën e saj. Marrëdhëniet tuaja me gratë e lindura nën shenjën e Dashit, Shigjetarit ose Luanit do t'ju interesojnë dhe do të ndikojnë pozitivisht në planet tuaja për javën.

Luani

Keni para javë gjatë së cilës do të jetë e rëndësishme të takoni më shumë njerëz, qofshin ata të afërmit apo miqtë tuaj. Izolimi në shtëpinë tuaj ose në vendin e punës do të ketë një efekt të dëmshëm për shëndetin tuaj. Shumica e kontakteve gjatë javës do t'ju japin një informacion të dobishëm nga i cili do të jeni në gjendje të përfitoni. Kjo do të jetë një javë e mbarë për romantikët. Gjatë javës do të futeni në telashe si pasojë e gënjeshtrave të dikujt ose veprimeve dashakeqe. Kjo javë do t'ju shqetësojë me një ngjarje ose lajm në lidhje me një djalë të ri të lidhur me gabimet e tij serioze. Ato mund të jenë të lidhura me ndonjë veprimtari kriminale, konflikt publik ose situata të tjera të pakëndshme. Do të ketë tensione gjatë javës në lidhje me paratë që do t'ju duhet të merrni ose të shpenzoni për gjëra që janë të rëndësishme për familjen tuaj. Është e vështirë të krijoni mirëkuptim financiar me shenjën e Peshqve, Gaforres ose Akrepit.

Virgjëresha

Kjo do të jetë një javë në të cilën do të gjeni mundësi interesante për blerje ose përmirësime në shtëpinë tuaj. Gjatë javës do të duhet të falënderoni një person të lindur nën shenjën e Virgjëreshës, Bricjapit ose Demit me një dhuratë të cilën nuk duhet ta harroni. Kjo javë do t'ju lidhë papritur me njohës të vjetër ose miq me të cilët keni humbur kontaktin me kalimin e kohës për shkak të ndryshimeve dhe zhvendosjeve. Për disa prej jush do të jetë një takim i këndshëm i mbushur me kujtime të veçanta, por për të tjerët mund të jeni një shkak për trishtim dhe nostalgji për të kaluarën. Këtë javë do të shqetësoheni për shëndetin e një vajze apo gruaje të re, e cila me siguri po jeton në distancë nga ju. Gratë e reja do të irritohen nga lajmet që janë të rëndësishme për to, por përmbajtja e të cilave është në kundërshtim me ato që ata presin. Gjatë javeë, marrëdhëniet tuaja financiare me një burrë nga një vend tjetër do të kenë zhvillim të mirë, pavarësisht nëse marrëdhënia juaj është familjare ose biznesi. Kjo do të jetë një javë e mirë për burrat mbi 35 vjeç, veçanërisht nëse udhëtimi ka të bëjë me punën ose zgjidhjen e çështjeve të rëndësishme.

Peshorja

Kjo është një javë në të cilën nuk ka gjasa të befasoheni nga një ngjarje dhe gjithashtu do të përgatiteni mirë për situatat e mundshme që mund të lindin. Ju mund të jeni në mëdyshje nga biseda ose sjellja e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës, ose Bricjapit, por mundësia për të folur hapur për këto gjëra është minimale. Këtë javë do të keni mundësi të kryeni disa riparime të vjetra në shtëpinë tuaj ose të zëvendësoni sendet e dëmtuara me të reja. Do të jetë e rëndësishme për ju që të jeni të qetë brenda shtëpisë tuaj, pavarësisht nga çmimi që duhet të paguani. Në fakt, nuk ka gjasa që të shfaqet ndonjë gjë që është përtej fuqisë suaj ose që nuk mund ta paguani apo përballoni. Ndryshimet në lidhje me planet tuaja të udhëtimit ose njerëzit që prisni nga një vendndodhje tjetër do të ndodhin këtë javë. Kjo javë do të jetë e favorshme për planet dhe aspiratat tuaja profesionale. Do të ketë mundësi për një angazhim të ri, klientë të rinj ose një kontratë të re.

Akrepi

Këtë javë do t'ju kërkohet të jeni më të ndjeshëm në punët dhe angazhimet me familjen ose shtëpinë tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të bëni shumë gjëra pozitive në këtë drejtim, por mund të bëni gabime që do t'ju kushtojnë shumë. Për disa prej jush, java sjell shitjen e një prone dhe blerjen e një tjetre. Gratë e lindura nën këtë shenjë do të bëjnë biseda interesante dhe të dobishme dhe veprime financiare me gra të tjera që mund të jenë të afërm, kolegë, klientë ose partnerë biznesi. Gjatë këtyre shtatë ditëve, më shumë ngjarje do të ndodhin për ata që kanë një fëmijë ose një të afërmi të ri që jeton në një qytet ose shtet tjetër. Bisedat e shpeshta janë të mundshme, por natyra e tyre mund të jetë e ndryshme. Gjatë javës do të befasoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një ngjarje në jetën e një djali ose të riu i cili ka përjetuar një aksident ose situatë të vështirë në jetën e tij personale ose në punë.

Shigjetari

Keni përpara jush një javë që do të mbahet mend për një sërë ngjarjesh në familje ose në dashuri. Disa nga këto do t'ju habisin. Kjo javë sjell lajme të papritura që lidhen me një fejesë ose martesë, dhe do të jetë një kohë e mbarë për një propozim martese. Do të keni biseda të rëndësishme dhe të dobishme me një burrë në rrethin tuaj të miqve për të diskutuar ngjarje të ndryshme politike, sociale ose biznesi. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të krijuar shoqëri të reja, marrëdhënie politike apo biznesi me një njeri që tashmë ka një reputacion të mirë në këto fusha. Gjatë javës, përfshirja në një konflikt (me qëllim ose jo) do të provokojë një seri komentesh, ose thashethemesh. Në një moment ju mund ta gjeni veten të befasuar nga situata në të cilën po e lejoni veten të përfshiheni, sado të kujdesshëm të kesh marrëdhënie të tilla. Gjatë javës, jini të sinqertë dhe të saktë në çështjet tuaja financiare; mos merrni ose mos dhuroni asgjë që nuk dëshironi. Do të lindë një keqkuptim ose një situatë e diskutueshme financiare me një person të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Bricjapi

Kjo është një javë në të cilën do të prisni lajme të rëndësishme nga një qytet ose vend tjetër që do t'ju ndihmojnë të bëni plane të rëndësishme për të ardhmen tuaj. Kjo do të jetë një javë e mirë për të udhëtuar, por kryesisht për distanca të shkurtra ose në vendin ku jetoni. Gjatë javës do të bëni njohje të reja, interesante me gra që janë gati të zhvillohen në jetën tuaj. Do të jeni të qetë të komunikoni me gratë e lindura nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Do të jetë e vështirë të bëni dashuri këtë javë, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj e tanishme po kalon një moment të vështirë. Dyshime të ndryshme e bëjnë marrëdhënien tuaj shumë të komplikuar për t’u zgjidhur vetëm me një bisedë. Marrëdhënie të tilla kërkojnë jo vetëm biseda, por edhe ndryshime konkrete nga ana e të dy partnerëve. Në këtë fazë është vështirë të jetë e mundur. Java do të befasojë të rinjtë me disa ngjarje të rëndësishme dhe interesante që mund të kenë një efekt të dobishëm në jetën e tyre personale ose profesionale.

Ujori

Këtë javë do të përjetoni zhgënjim nga një njeri për të cilin keni pasur një mendim të mirë, ose nga i cili keni parë vetëm gjëra të mira deri më tani në jetën tuaj. Sidoqoftë, këtë javë, ky person do të përgjigjet ose veprojë në një mënyrë që është e pashpjegueshme për ju, gjë që nuk do të thotë se ky person nuk ka arsye të ndërmarrë një veprim të tillë. Për të zbuluar më shumë, do të jetë mirë të uleni dhe të flisni për sa kohë që keni guximin të dëgjoni disa të vërteta të pakëndshme. Kjo javë, do të kërkojë një qëndrim më të përgjegjshëm ndaj shëndetit tuaj, megjithëse nuk ka ndonjë shkak specifik për panik. Do të ishte mirë të shmangni situatat stresuese dhe konfliktuale që do të ndikojnë negativisht tek ju dhe mund të jenë një shkak i problemeve të presionit të gjakut, krizave të migrenës, pagjumësisë dhe më tepër. Do të ftoheni në një takim ose mbledhje me miqtë gjatë javës, por për disa arsye nuk do të nxitoni për të pranuar ftesën. Mund të keni edhe angazhime të tjera. Sidoqoftë, arsyeja mund të jetë krejtësisht e ndryshme dhe ka të bëjë me emocionet dhe ndjenjat tuaja. Këtë javë, do të ketë tensione për pajisjet ose mallrat në vendin tuaj të punës, gjë që do të shkaktojë konflikte me kolegët ose klientët. Ndoshta ka një mënyrë më të mirë për të zgjidhur problemin e veçantë dhe shpresoj ta gjeni.

Peshqit

Keni përpara një javë që do t'ju bëjë të lumtur ose të emocionuar për ngjarjet e një fëmije. Këtë javë, do të jeni të kënaqur që të bëni një bisedë me një grua Binjakë, Peshore ose Ujor. Informacioni që kjo grua do t'ju japë mund t`ju ndihmojë të ecni përpara me planet dhe qëllimet tuaja të rëndësishme. Sidoqoftë, kjo javë do t'ju shqetësojë me një ngjarje të pakëndshme që lidhet me një incident apo dramë tjetër jetësore në jetën e njerëzve që njihni. Një ngjarje e tillë do të provokojë një seri bisedash për disa rregulla të rëndësishme, ose mësime jete që të gjithë duhet t`i mësojnë gjatë një periudhe kohe. Gjatë javës, çështjet tuaja financiare të familjes do të kenë një zhvillim të mirë. Do të jeni në gjendje të stabilizoni buxhetin tuaj të familjes, të merrni para dhe të shlyeni angazhimet e tjera financiare.

*Horoskopi i Astro Velida u përshtat në shqip nga Fabjola Hije