HOROSKOP

Horoskopi javor nga 26 tetori deri në 1 nëntor

Horoskopi javor nga 26 tetori deri në 1 nëntor

Dashi

Keni përpara një javë në të cilën do të duhet të mendoni me kujdes për pozicionin që keni në vendin tuaj të punës. Nëse doni ta mbani atë që keni arritur deri më tani, bëni më të mirën tuaj për të shmangur konfliktet ose veprimet e papërgjegjshme. Nëse mendoni se jeni të rraskapitur në pozicionin në të cilin jeni për momentin, atëherë është koha për një ndryshim. Në fakt, tani për tani nuk është koha për veprime të tilla, pasi ka vështirësi të ndryshme pothuajse në të gjitha fushat e biznesit, prandaj merreni vendimin me shumë kujdes. Nëse tashmë jeni i papunë për ndonjë arsye, atëherë këtë javë vështirë se do të gjeni saktësisht atë që po kërkoni. Ose do të duhet të pranoni atë që ju ofrohet ose të pranoni faktin që do të qëndroni në shtëpi për një kohë të gjatë. Gjatë javës, kontaktet dhe njohjet e reja me njerëzit do të kërkojnë vëmendje. Gjatë javës do të monitoroni problemet shëndetësore të një personi që njihni. Mos u impresiononi nga bisedat që do të bëni me njerëz të lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve.

Demi

Keni përpara një javë që do ta mbani mend me ngjarje që do të kenë lidhje me një grua. Në shumicën e rasteve, ato do të kenë një efekt të dobishëm në çështjet tuaja personale, familjare ose profesionale. Gjatë javës do të jetë e vështirë të arrini harmoninë në marrëdhënien tuaj me një burrë nga familja i cili do t'ju kundërshtojë për pothuajse gjithçka që dëshironi të bëni ose keni interes. Qëndrimi i tij mund të jetë për shkak të ankthit ose frikës për të ardhmen , mungesa e burimeve të mjaftueshme financiare ose një arsye tjetër serioze. Shumë do të gëzohen me lajmet në lidhje me të ardhurat financiare. Java do të favorizojë biseda ose plane me të afërmit tuaj. Shumë do të udhëtojnë për arsye familjare, për të zgjidhur çështje të ndryshme financiare ose pronësore dhe veprime të tjera të rëndësishme. Gratë në moshën 35 vjeç do të kenë një kohë të mirë për ndryshime të rëndësishme, por të vështira. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të kenë një marrëdhënie të komplikuar në shtëpi, e cila do të jetë për shkak të emocionalitetit të tyre më të madh dhe mungesës së durimit.

Binjakët

Këtë javë do të diskutoni për përmirësime të ndryshme të pronës në shtëpinë në të cilën jetoni ose do të angazhoheni në një pronë tjetër që familja juaj zotëron. Kjo është një javë në të cilën do t'ju ofrohet mundësi për blerë gjëra të rëndësishme për komoditetin tuaj. Ndonjëherë do të të duhet ndihma e një shoku, i cili në shumicën e rasteve do të jetë mashkull. Gjatë javës, marrëdhëniet intime dhe dashuria do të zhvillohen për mirë. Marrëdhënia juaj me përfaqësuesit Akrepit, Gaforres ose Peshqve do të jenë interesante. Gjatë javës do të keni një takim me një grua nga e cila do merrni një informacion të dobishëm.

Gaforrja

Keni përpara një javë në të cilën nuk do keni frikë të zhvilloni takime të rëndësishme, pavarësisht nga shqetësimi që keni për rezultatet e tyre. Kjo është një kohë kur do t'ju duhet të shikoni me më shumë qartësi planet tuaja të ardhshme. Cilat prej tyre kanë një shans të realizohen dhe nga cilat është mirë të hiqni dorë? Gjatë javës do të takoni njerëz të rinj, të cilët në shumicën e rasteve do të lidhen me detyrat dhe angazhimet tuaja. Gjatë javës do të jeni të ngazëllyer për shëndetin e një burri dhe lajmet në lidhje me stabilizimin e tij do t'ju bëjnë veçanërisht të lumtur. Jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja financiare dhe veçanërisht në ato që janë tashmë objekt i ndonjë telashe apo polemike. Do të jetë e vështirë të arrini atë që dëshironi, por gjithkush duhet të vendosë vetë nëse mund të bëjë kompromise dhe me çfarë çmimi. Java do të mbahet mend me një ngjarje të këndshme në rrethin tuaj të të afërmve ose në familjen tuaj.

Luani

Do të shqetësoheni nga disa probleme shtëpiake ose angazhime të papritura. Ato mund të jenë rezultat i mashtrimit, ose gabimit. Kini kujdes se çfarë blerjesh bëni, me çfarë çmimi dhe me çfarë cilësie. Java do të jetë e rëndësishme për zhvillimin e marrëdhënies tuaj të dashurisë (kjo është veçanërisht e rëndësishme për anëtarët e pamartuar të kësaj shenje zodiakale). Njohjet e reja do të jenë emocionuese dhe interesante, dhe ato të krijuara tashmë do të kenë një zhvillim që do t'ju japë qartësi më të madhe për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për të marrë vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Gratë mbi moshën 35 vjeç do të jenë me fat në punët e tyre personale ose profesionale. Burrat do të bëjnë plane për të ardhmen e afërt.

Virgjëresha

Kjo javë do t'ju kërkojë të jeni më të kujdesshëm me fëmijët tuaj. Shmangni marrjen e vendimeve për ta ose ndikimin nga këndvështrimi i përvojës tuaj të jetës. Ju rrezikoni të vendosni konfuzion dhe kaos në jetën e tyre. Kjo javë do t'ju kërkojë të komunikoni më me kujdes me njerëzit e tjerë, për të shmangur konfliktet dhe kontradiktat. Në përgjithësi, planet tuaja të udhëtimit gjatë javës nuk ka gjasa të përmbushin pritshmëritë tuaja. Gratë do të kenë një javë të favorshme për të arritur rezultate të rëndësishme në arsim, karrierë ose biznes. Kjo është veçanërisht e vërtetë për arritjen e rezultateve të favorshme financiare ose të ardhurave më të larta.

Peshorja

Këtë javë do të duhet të përqendroheni në tre gjëra: shtëpinë tuaj, pronën që zotëroni dhe sigurinë tuaj financiare. Këto tri gjëra duhet të jenë përparësia juaj për shtatë ditët e ardhshme. Gjatë javës mund t'ju duhet të zgjidhni një problem në lidhje me një burrë ose do të duhet të ndihmoni një person. Ju ndoshta nuk do të merrni lajmet ose dokumentet që prisni këtë javë. Kjo mund të krijojë më shumë tension ose ankth të brendshëm për të tashmen dhe të ardhmen tuaj. Java sjell informacione shtesë ose biseda në lidhje me një ngjarje që ka ndodhur disa kohë më parë. Këtë javë do të keni një përvojë të paharrueshme që përfshin një djalë, apo nip. Në përgjithësi, keni një javë të favorshme përpara për të zhvilluar miqësitë dhe marrëdhëniet tuaja personale. Shumë prej jush do të duhet të vizitojnë një mjek për shkak të një problemi shëndetësor të dikujt nga familja. Gratë peshore do të kenë pritshmëri të caktuara në lidhje me fëmijët ose të rinjtë për shkak të angazhimeve ose përgjegjësive specifike që do të kenë me ta. Burrat duhet të shmangin provokimet me natyrë nervoze, sepse nuk do t'u sjellë atyre asgjë të mirë. Bëni kujdes në mosmarrëveshjet me njerëzit e lindur nën shenjën e Virgjëreshës, Bricjapit ose Demit.

Akrepi

Këtë javë do të përjetoni shqetësime në jetën tuaj të dashurisë, të cilat do të jeni në gjendje t`i zgjidhni vetëm nëse jeni të gatshëm të bëni një bisedë të hapur, të dëgjoni me kujdes partnerin tuaj ose të bëni një kompromis. Në përgjithësi, gjatë këtyre shtatë ditëve një lidhje dashurie do të jetë e paparashikueshme. Gjatë kësaj jave do të përjetoni një ëndërr të çuditshme që do ta mbani mend dhe që do ta ndani me miqtë ose të afërmit. Kjo javë nuk do të jetë e favorshme për udhëtime. Java sjell mundësinë e një konflikti në lidhje me një dokument financiar, shpenzim ose marrëdhënie tjetër financiare komplekse. Gratë do të jenë në prag të një krize ose një situate komplekse që përfshin ngjarje të paqarta, marrëdhënie ose biseda të vështira. Lajme të pakëndshme në lidhje me një person që njihni do t'ju befasojë dhe shqetësojnë. Burrat mund të udhëtojnë papritur ose të kenë një angazhim tjetër urgjent.

Shigjetari

Këtë javë mund të ketë një keqkuptim në marrëdhënien tuaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Gjatë javës, mos nxitoni të ngarkoni veten emocionalisht me emocione negative dhe pesimiste për shkak të disa informacioneve të marra dhe kryesisht të paverifikuara. Zhvillimi dinamik i ngjarjeve në jetën tuaj do t'ju kërkojë durim dhe madje përulësi. Gjatë javës, mos injoroni asnjë sugjerim ose të paktën jepini vetes kohë për ta menduar atë në detaje, për të gjetur më shumë informacion nëse keni nevojë për të. Konflikti në vendin tuaj të punës do t'ju tregojë gabimet që keni. Gjatë javës do të keni më shumë angazhime në punën tuaj. Ndaj do keni më shumë tension. Është e mundur të merrni para nga një grua. Në përgjithësi, java do të jetë e favorshme për zhvillimin e punëve tuaja financiare. Gratë Shigjetar do të duhet të ndryshojnë diçka në shtëpinë e tyre ose të pastrojnë dollapin nga veshjet e panevojshme. Bëni kujdes se ku i lini bizhuteritë, paratë ose sendet e tjera me vlerë. Burrat do të marrin një ofertë ose ide për një punë shtesë ose një pozicion të ri.

Bricjapi

Këtë javë do të ketë tension ose një problem të papritur në lidhje me një person i cili do ta ketë të vështirë të zgjidhë vetë situatën specifike. Më shumë gjasa do të jetë i afërmi ose miku juaj i ngushtë. Marrëdhëniet tuaja me të rinjtë do të jenë dinamike dhe do të ndryshojnë në ekstreme. Bëni kujdes dhe shmangni vendete zhurmshme dhe ngjarjet publike. Java do të jetë e favorshme për ato gra që janë në kërkim të një pune të re. Gjatë kësaj jave, jini më të kujdesshëm kur blini sende materiale, rroba ose sende shtëpiake. Mos u impresiononi nga promovimet, por kërkoni cilësi dhe garanci. Java do të jetë e pafavorshme për shitje, nga të cilat ka të ngjarë të merrni më pak para sesa vlera e tyre reale. Java sjell informacione të rëndësishme ose një propozim për një aktivitet fitimprurës. Gratë Bricjap do të përjetojnë emocione të këndshme me miqtë me të cilët do të kenë takime dhe biseda personale ose në internet. Një person i lindur nën shenjën e Peshores, Ujorit ose Binjakëve do t'ju sjellë një përshtypje ose emocion të veçantë. Burrat do të përqendrohen në takime dhe biseda të drejtpërdrejta me burra kryesisht në çështje biznesi, familjare ose financiare.

Ujori

Ngjarjet e kësaj jave do t'ju bëjnë më seriozë dhe përgjegjës për zgjidhjen e problemeve të ndryshme që janë të rëndësishme kryesisht për familjen tuaj, dhe në disa raste do të ndikojnë në punën tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje shqetësimit tuaj emocional që po përjetoni për shkak të ngjarjeve të ndryshme. Do të duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj, i cili do të jetë i paqëndrueshëm. Ju mund të jeni nën një farë presioni, të jetoni ose të punoni në rrethana të pazakonta, etj. Gratë duhet të përpiqen të bëjnë plane reale për gjërat në të cilat do të angazhohen gjatë këtyre shtatë ditëve. Burrat do të duhet t'i kushtojnë vëmendje jetës së tyre personale dhe veçanërisht marrëdhënieve të tyre të dashurisë. Mos e shtyni një bisedë ose takim për shkak të shqetësimit, pasigurisë ose emocioneve të tjera të ngjashme.

Peshqit

Jini të përgatitur për shpenzime të paplanifikuara këtë javë, të cilat mund të krijojnë konfuzion në buxhetin e familjes tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e rëndësishme të jeni të kujdesshëm kur punoni me paratë, përgatitni ose nënshkruani dokumente financiare, si dhe të mbroni portofolin tuaj personal ose informacionin bankar. Tensioni këtë javë do të jetë më i madh sepse mund të përfshiheni në disa lojëra intrigash ose prapaskenash të dikujt që do t'ju përdorë për të arritur qëllimet e tij. Kjo javë ju sjell lajme të këqija për dikë që njihni. Gjatë këtyre ditëve, mos e nënvlerësoni rëndësinë e shëndetit tuaj fizik. Gratë mund të përfitojnë financiarisht nga një ide ose propozim. Në përgjithësi, java do të jetë financiarisht e favorshme për ju nëse jeni duke kërkuar mundësi për punë me kohë të pjesshme / punë shtesë. Burrat do t'i sigurojnë vetes aktivitete të këndshme ose do të shijojnë përvoja të veçanta në marrëdhëniet e tyre personale.