HOROSKOP

Horoskopi javor nga 27 prilli deri në 3 maj

Horoskopi javor nga 27 prilli deri në 3 maj

Dashi

Kjo do të jetë një javë në të cilën do të befasoheni nga mendimet ose vendimet e një vajze apo gruaje të re, që ka shumë të ngjarë të jetë nga familja juaj ose rrethi juaj i të afërmve. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të diskutoni mbi mundësitë e një udhëtimi ose zhvendosjeje të ardhshme që mund të ndodhë deri në fund të vitit. Mund të prisni ardhjen e një personi nga një vend tjetër, i cili në përputhje me rrethanat do të përshtatet. Kontaktet tuaja me njerëzit e lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve që jetojnë në një distancë nga ju do të kenë një zhvillim interesant dhe të frytshëm. Shmangni marrëdhëniet financiare ose marrëveshjet me miqtë këtë javë, veçanërisht nëse ato kanë disa vështirësi. Është e mundur të diskutoni çështjet e tyre financiare ose shëndetësore me miqtë dhe të ofroni ndihmë vetëm nëse jeni të sigurt në aftësitë tuaja. Mos bëni premtime boshe. Gjatë kësaj jave do të përjetoni disa ngjarje ose biseda të rëndësishme.

Demi

Kjo është një javë në të cilën do të investoni energji dhe burime në zhvillimin dhe stabilizimin e komoditetit tuaj. Do të keni rrethana të ndryshme, të favorshme për këtë dhe madje mund të shfaqen mundësi të papritura. Surprizat e kësaj jave mund të lidhen me blerje ose para të ndryshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një kohë të favorshme për të zhvilluar dhe përmbushur angazhimet dhe detyrat tuaja profesionale, për të arritur suksese dhe rezultate të rëndësishme. Kjo do të jetë një javë e mirë që ju të fitoni para ose të përfitoni nga puna, biznesi privat ose aktivitete shtesë. Gjatë këtij muaji, do të ndiqni ngjarje në jetën e një burri që është i afërmi juaj ose do të jeni bashkëpunëtorë në problemet e tij.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, atëherë keni një javë në të cilën do të angazhoheni për zgjidhjen e problemeve për një fëmijë. Këto gjëra mund të krijojnë tension në marrëdhënien tuaj. Situata në shtëpinë tuaj ndonjëherë do të jetë mjaft e tensionuar dhe e pakëndshme. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale. Jini të rreptë dhe ekzekutiv, të ndershëm dhe mbështetuni plotësisht në profesionalizmin tuaj kur bëhet fjalë për punë apo biznes. Jini të kujdesshëm në lidhje me marrëdhënien tuaj me një djalë të ri i cili që me dashje apo jo do t'ju futë në një situatë të pakëndshme "falë" një gënjeshtre ose një mashtrimi. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa nga ju do të trishtohen nga lajmi i pakëndshëm i një gruaje që ka lidhje me familjen ose të afërmit tuaj.

Gaforrja

Kjo është një javë në të cilën do të shfaqen mundësi ose sugjerime, realizimi i të cilave do t'ju sjellë të ardhura më të qëndrueshme ose më të mira në familje. Sigurisht, gjithçka duhet të jetë e menduar mirë. Përndryshe rezultati do të jetë i pakëndshëm për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të keni një kohë të mbarë për të punuar. Do të keni mundësi të arrini rezultate të rëndësishme dhe do të keni mundësi të merrni ndihmë nga një person i lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Asnjë ofertë e re pune nuk përjashtohet gjatë javës. Do të vijë nga një i huaj ose nga një kompani jopopullore që do t'ju bëjë të pasigurt ose të hutuar kur merrni një vendim. Kjo javë do të mbahet mend për përvojat e këndshme me miqtë, fqinjët ose kolegët. Miqësitë dhe njohjet e reja do të bëjnë një ndryshim të qëndrueshëm në jetën tuaj.

Luani

Keni një javë përpara jush për të bërë angazhime të rëndësishme me një të ri ose me një fëmijë. Kjo do të jetë një javë e favorshme për ngjizjen ose lindjen e një fëmije të shumëpritur. Këto shtatë ditë do të kërkojnë vëmendje për çështjet tuaja financiare. Kini kujdes për detajet ose kushtet (në rastin e një kredie ose blerjeje), në mënyrë që të mos përjetoni zhgënjim të pakëndshëm dhe të mashtroheni. Këtë javë, shumë prej jush do të marrin një lajm të pakëndshëm në lidhje me një njeri që jeton në një qytet ose vend tjetër. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për burrat, veçanërisht nëse ata përdorin transportin e tyre. Sigurohuni që automjeti të jetë në gjendje të mirë pune dhe të respektoni rregullat e qarkullimit. Kjo javë do të kërkojë një zgjidhje më përfundimtare të problemeve me një burrë nga familja ose miqtë tuaj, i cili po përpiqet të përfitojë nga mirësia juaj ose kontaktet tuaja personale.

Virgjëresha

Keni përpara jush një javë që sjell surpriza në dashuri ose në jetën tuaj personale. Marrëdhëniet me një partner me të cilin ndërveproni virtualisht do të jenë interesante për zhvillim, për shkak të distancës midis jush ose për një arsye tjetër. Kjo do të jetë një javë në të cilën mund të ndodhin marrëdhënie romantike të papritura. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një larmi marrëdhëniesh me gratë. Do të ketë gra që do të gjejnë një mënyrë për t'ju ofenduar ose dëmtuar me një koment të shëmtuar. Por do të ketë edhe gra që do t'ju pëlqejnë dhe do t'ju japin shpresë për pyetje dhe marrëdhënie më të ndërlikuara. Mbi të gjitha, marrëdhënia juaj me gratë e lindura nën shenjën e Akrepit, Gaforres ose Peshqve do të kërkojë vëmendje. Gjatë kësaj jave, bëni çdo përpjekje për të kontrolluar situatat tuaja nervore, emocionet dhe dëshirën tuaj për t'u përballur dhe përplasuer me të tjerët. Kjo nuk është koha për veprime të tilla, të cilat mund t'ju çojnë në marrëdhënie shumë të pakëndshme dhe madje edhe vetë-dëmtim fizik. Për sa i përket shëndetit, ju nuk jeni në formën tuaj më të mirë, kështu që shmangni sforcimet mendore dhe fizike.

Peshorja

Keni një javë përpara për t`u mobilizuar dhe zgjidhur disa situata të pakëndshme në jetën tuaj që madje mund të kenë shkaktuar lot. Kjo është një kohë e mbarë për t`u marrë me marrëdhëniet e kota dhe për t`u dhënë fund. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jeni në gjendje të arrini harmoninë në marrëdhënien tuaj të dashurisë ose familjes, ndonjëherë me çmimin e një kompromisi nga njëra anë ose tjetra. Mund të gëzoheni për një blerje që do bëni. Mësoni të ndiqni rrjedhën natyrore të ngjarjeve në jetën tuaj, si dhe ato që prekin komunitetin në të cilin jetoni. Kjo javë do të jetë një disavantazh për të udhëtuar për punë. Përgatituni të ndesheni me situata të ndryshme stresuese.

Akrepi

Keni përpara një javë për të bërë disa ndryshime të vështira ose të padëshiruara në shtëpinë ose pronën tuaj. Rezultati përfundimtar herët a vonë do t'ju kënaqë ose do t'ju sjellë një përfitim. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të diskutuarpër  trashëgiminë. Këtë javë mund të keni nevojë të takoni një grua të re, megjithatë, kjo do të krijojë shqetësime ose do t'ju duhet ta konsideroni paraprakisht një takim të tillë. Mund të jetë e nevojshme të mblidheni për një rast të rëndësishëm në jetën e një vajze ose një gruaje të re. Përqafoni ngjarjet e jetës suaj në mënyrë më optimiste dhe filozofike, në mënyrë që të siguroni rehati të mjaftueshme. Këtë javë do të kënaqeni me një ngjarje ose një lajm të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Kjo javë sjell lajme në lidhje me shtatzëninë ose lindjen e një djali.

Shigjetari

Kjo është një javë në të cilën do të duhet të veproni me kujdes me shpenzimet tuaja dhe në përgjithësi me buxhetin personal. Gratë mbi moshën 35 vjeç duhet të jenë të kujdesshme kur të merren me veprime kredie, hipotekë ose shlyerje. Gjatë këtyre shtatë ditëve, disa njerëz me qëllim do të kërkojnë një mënyrë për t'ju provokuar në një konflikt në shtëpi ose vendin e punës. Mos i besoni asnjë informacioni që ndikon në privatësinë tuaj ose jetën familjare. Veproni me kujdes me njerëzit e lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Gjatë javës, mund të jetë e nevojshme të kujdeseni për një problem shëndetësor për një person nga familja juaj ose ndonjë i afërm që jeton në një shtëpi tjetër. Do të lindë një situatë gjatë javës që do të kërkojë një vendim të vështirë për familjen tuaj ose marrëdhënien martesore.

Bricjapi

Këtë javë do të prisni zhvillimin e ngjarjeve të rëndësishme personale ose profesionale në jetën e një vajze ose një gruaje të re që është e afërmja ose e dashura juaj. Ajo mund të ketë nevojë për ndihmën ose mbështetjen tuaj, ose ajo thjesht mund të dëshirojë t'ju bëjë të lumtur. Gjatë këtyre shtatë ditëve, papritur do të largoheni nga një sërë situatash komplekse ose vështirësish. Nëse luani pandershmërisht ndaj të tjerëve, herët a vonë do të duhet të paguani për veprimet tuaja. Përdorni trendet e favorshme të kësaj jave për të zgjidhur disa nga problemet në jetën tuaj me përgjegjësi dhe sinqeritet. Këtë javë do të keni kënaqësinë të komunikoni ose të takoni një grua që është shoqja ose e njohura juaj. Ndikimi i grave në jetën tuaj gjatë kësaj jave do të jetë i rëndësishëm. Shmangni blerjen e sendeve gjatë javës, përveç nëse ato janë produkte që janë të rëndësishme për familjen tuaj. Kurseni dhe shpërndani burimet tuaja financiare me mençuri.

Ujori

Keni përpara një javë në të cilën më shpesh do të keni një humor të mirë dhe dëshirë për t'u argëtuar. Sidoqoftë, shmangni injorimin e problemeve ose angazhimeve tuaja serioze duke i parë në mënyrë sipërfaqësore dhe joserioze ato. Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë e vështirë për ju të gjeni një shpjegim të arsyeshëm ose zgjidhjen e duhur për një problem që krijon tension në marrëdhënien tuaj të dashurisë ose familjes. Jini vigjilent dhe kini kujdes që të mos bëni gabime që nxiten nga emocionet, dyshimet ose ambiciet tuaja. Këtë javë, vëmendje do të kërkohet për një problem shëndetësor ose situatë tjetër në jetën e një burri që jeton në një shtëpi ose në një vend tjetër. Burrat e kësaj shenje të zodiakut që udhëtojnë këtë javë do të pësojnë një ankth. Kjo javë do të jetë e rëndësishme për zhvillimin tuaj profesional dhe për kryerjen e duhur të detyrave tuaja profesionale. Shmangni konfliktet me kolegët ose klientët.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, keni një javë me kosto të ndryshme serioze dhe ndoshta më të larta. Do të jetë e vështirë të kontrolloni buxhetin tuaj, por megjithatë nuk duhet t'i lini gjërat të dalin jashtë kontrollit pasi pasojat mund të jenë mjaft të pakëndshme. Shmangni marrëdhëniet financiare me një person të lindur nën shenjën e Akrepit, Gaforres ose Peshqve, veçanërisht nëse një person i tillë ju ofron një investim të shpejtë fitimi ose veprimtari tjetër të paligjshme me qëllim të pasurimit të shpejtë. Gjatë këtyre shtatë ditëve, rasti për emocione të këndshme do të jetë një ngjarje që lidhet me një djalë ose një burrë. Mund të ketë një shans për të blerë një pronë ose shtëpi me një çmim të volitshëm, por është një ide e mirë për të parë të gjitha detajet e një blerjeje të tillë. Gjatë javës do të reflektoni për një larmi temash të rëndësishme të jetës që mund të lidhen me një ngjarje të pakëndshme në jetën e një personi të lindur nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës.