HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Do ta keni mjaft të lehtë të menaxhoni një sërë situatash. Falë të menduarit tuaj të shpejtë, shumë çështje do të trajtohen dhe mund të zgjidhen deri në fund të ditës. Ju po merreni me problemet në një mënyrë praktike, të plotë dhe efektive.

Demi

Keni shumë për të pritur. Planifikimi dhe përgatitja e kujdesshme do të sigurojë që një ngjarje festive që po ndihmoni të organizoni të kalojë pa probleme. Progresi do të jetë i ngadaltë, por do të jetë sipas dëshirës tuaj. Dikush në familje do të ndajë disa lajme të mira për një çështje për të cilën keni kryqëzuar gishtat.

Binjakët

Detyrat që pritet të bëni do të jenë më shumë të natyrës mendore sesa fizike. Sigurohuni që të mos shpërqendroheni nga aktivitetet e tjera që ndodhin përreth jush. Do të jetë e dobishme për ta mbajtur mendjen në punë. Kushtojini vëmendje detajeve. Këshillat konstruktive të ofruara nga një koleg më i vjetër do të nxisin të menduarin.

Gaforrja

Mendimet tuaja po ju çojnë në të gjitha llojet e mundësive për të ardhmen. Jeni të vendosur t'i ktheni në realitet ato dëshira që keni pasur për veten tuaj për disa kohë. Jeni duke shpresuar për më të mirën, por përvojat e viteve të fundit ju bëjnë të shqetësoheni se do të zhgënjeheni. Qëndroni pozitiv. Qëndroni me shpresë.

Luani

Mosmarrëveshjet në familje po shkaktojnë stres dhe tension. Ju nuk dëshironi që debatet të vazhdojnë dhe megjithatë një i afërm është i zemëruar për një çështje që vazhdon të diskutohet. Duhet gjetur një kompromis në mënyrë që kjo të mund të lihet pas jush. Për hir të paqes, ju madje mund të pranoni t'i lini ata të ndjekin rrugën e tyre.

Virgjëresha

Prisnit të merrnit ankesa se jeni shumë i ngadaltë por ndodh e kundërta. Njerëzit kanë filluar të respektojnë mënyrën praktike dhe precize se si i trajtoni përgjegjësitë tuaja. Një çështje strehimi do të ketë një rezultat pozitiv. Ata që janë në pushtet i kanë dëgjuar argumentet dhe do të marrin një vendim të drejtë.

Peshorja

Bëni shumë pyetje nëse jeni të hutuar për një çështje pune. Mos hezitoni të kërkoni ndihmë ose këshilla. Në punë ose në një mjedis studimi, qëndroni në krye të të gjitha detyrave dhe mbajini të informuar ata që janë në pozitat e pushtetit, për përparimin tuaj. Dikush që është shumë afër jush do të marrë një vendim që do të ndryshojë jetën.

Akrepi

Do të ketë marrëveshje për një ose dy çështje brenda një grupi, por a do të mjaftojë kjo? Përtej kësaj marrëveshjeje fillestare do të ketë një sërë çështjesh ende për t'u zgjidhur mes jush. Një ekip duhet të bjerë dakord së brendshmi përpara se të përpiqet të bëjë që organet e jashtme t'i njohin ato si një organizatë efektive.

Shigjetari

Mundësia e një ngritje në detyrë është e mundur. Edhe nëse nuk do të kishit bërë plane në këtë drejtim, mund t'ju vijë një ofertë e re pune. Do të ketë përparim. Ndoshta jo aq sa shpresonit, por po bëni hapa përpara, gjë që është mirë. Bëni diçka për ta bërë me të vërtetë tuajën një ngjarje që po organizoni.

Bricjapi

Nuk është e lehtë të vazhdoni të shpërqendroheni nga njerëz që duket se kanë nevojë vazhdimisht për ndihmën, këshillën ose udhëzimin tuaj. Ajo që e bën këtë edhe më keq është se shumica prej tyre mund t'i zgjidhin vetë shumicën e problemeve të tyre nëse thjesht bëjnë pak përpjekje.

Ujori

Ju kishit mbështetur idenë për të shtuar teknologji të reja në mjedisin tuaj, por pajisjet e reja duket se nuk janë të dobishme për askënd. Ju ende nuk e keni të qartë se çfarë duhet të bëjnë ose si funksionojnë. Biseda me një koleg të vjetër nuk është zgjidhja pasi ata nuk kanë ide të qartë për funksionin e një pajisjeje të re.

Peshqit

Disa shpenzime të tepërta të kohëve të fundit mund t'ju bëjnë të pyesni veten se si do t'ia dilni financiarisht gjatë javëve në vijim. Flisni për këtë me anëtarët e tjerë të familjes suaj dhe do të jetë e mundur të shkurtoni kostot pa pasur një ndikim shumë të madh në planet e Krishtlindjeve të bëra tashmë.