HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 dhjetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 dhjetor nga Russell Grant

Dashi

Ndonjëherë thjesht duhet të pranoni që keni shkuar aq larg në fusha të caktuara. Është koha për një ndryshim. Nuk do të keni problem të gjeni gjëra të reja dhe më interesante, por ka njerëz që do të duan t'i përmbahen rutinave të vjetra. Jini të përgatitur për disa kundërshtime.

Demi

Duhet të keni një ide të qartë për situatën tuaj ekonomike në mënyrë që të krijoni një buxhet për Krishtlindje. Do të ndiheni më shumë në kontroll të financave pasi të keni kuptuar se sa mund të përballoni të shpenzoni për dhurata, dekorime dhe gjëra të mira festive.

Binjakët

Dhjetori do të fillojë me një vrull aktiviteti, oferta vezulluese dhe opsione festive. Ka emocione dhe një ndjenjë optimizmi në ajër. Ritmi do të jetë aq i shpejtë sa do t'ju duhet të veproni shpejt për të përfituar nga disa mundësi të shkëlqyera.

Gaforrja

Idetë për shtëpinë dhe familjen tuaj duhet të shtyhen për një datë të mëvonshme. Entuziazmi do të shpërbëhet shpejt për shkak të reagimeve negative nga të tjerët. Problemet dhe komplikimet që ju vihen në dukje do t'ju bëjnë të ndryshoni mendje. Ju kishit pritur që dikush të ishte më mbështetës.

Luani

Jeta familjare duhet të jetë e qetë dhe e gëzuar sa të jetë e mundur. Dikush po kalon një kohë të vështirë dhe kjo është arsyeja pse nuk është një ide e mirë të tregoni ndonjë ankesë ose të tregoni çështje të së kaluarës që nuk janë zgjidhur në mënyrë miqësore. Një sfamiljar duhet të ndiejë se mund të pushojë brenda katër mureve të veta.

Virgjëresha

Mes synimeve personale, angazhimeve profesionale dhe nevojës për të menduar për familjen tuaj, duket se nuk keni asnjë moment për të menduar për synimet tuaja. Fokusohuni më shumë tek ngjarjet që po zhvillohen në jetën tuaj.

Peshorja

Përpara se t'i dorëzoheni kërkesës së një miku që t'i bëni një nder, merrni parasysh sa shumë i keni dhënë tashmë dhe sa pak keni marrë në këmbim. Edhe pse nuk ju pëlqen vërtet të ankoheni, duhet të filloni të kujdeseni për interesat tuaja.

Akrepi

Besimet dhe pikëpamjet që keni mbajtur që nga fëmijëria po ju pengojnë të përfitoni nga mundësitë aktuale. Ndoshta nuk e keni kuptuar fuqinë që kanë këto kujtime mbi ju. Përmes asaj që ju thuhet ose zbulohet, disa besime të forta do të kthehen në kokë.

Shigjetari

Kolegët duken pothuajse të furishëm në dëshirën e tyre për t'i përfunduar gjërat. Ajo që ata nuk mund të kuptojnë është se sa më shumë të nxitojnë, aq më pak po arrijnë. Edhe pse zakonisht nuk është stili juaj, për momentin do të preferoni të merrni një rol në prapaskenë.

Bricjapi

E keni të vështirë të uleni dhe të ndaloni së menduari për problemet, situatat dhe çështjet e marrëdhënieve. Ju nuk mund të vazhdoni të përpiqeni të vlerësoni një situatë që nuk mund të shpjegohet ose të matet. Ajri i pastër mund të ndihmojë në heqjen e këtyre barrierave mendore.

Ujori

Përpjekjet tuaja të vendosura për të fituar miratimin, ose mbështetjen e dikujt kanë filluar të japin rezultat. Mos u habitni kur zbuloni se keni mbështetjen e një personi të talentuar. Jeni beqar dhe po përpiqeni të fitoni zemrën e dikujt? Ju mund ta arrini këtë përmes sharmit, mirësisë dhe këmbënguljes.

Peshqit

Mbajtja e lidhjeve, marrëveshjeve dhe angazhimeve vetëm për shkak se ato janë të njohura mund t'ju pengojë të bëni angazhime të reja. Jini të gëzuar për bekimet që zbukurojnë jetën tuaj tani. Kërkoni dashuri, nëse jeni beqarë.