Horoskop

Horoskopi për datën 1 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 gusht nga Russell Grant

Dashi

Pranoni një ftesë për një piknik të vogël në natyrë. Do të jetë më e lehtë të mblidheni me miqtë. Kohët e fundit ka qenë diçka e pamundur. Një udhëtim i shkurtër do të jetë argëtues dhe interesant, veçanërisht nëse merrni me vete një mik aventurier. Ju mund të bëni një ndryshim në jetën e njerëzve të tjerë duke i dhënë kohën tuaj në vend të parave për një kauzë në nevojë.

Demi

Presionet e punës ju irritojnë. Përplasja mund t`ju bëjë të ndiheni keq. Hani në mënyrë të moderuar edhe kur jeni mes bollëkut dhe ushqimit të shijshëm. Mbingarkesa me ushqime me yndyrë dhe alkooli do të ndikojnë në shëndetin tuaj.

Binjakët

Një përpjekje ekipi do të marrë një mbështetje shumë të nevojshme. Do të kaloni një situatë të vështirë edhe pse ndonjëherë do të keni dyshimet tuaja. Normalisht intuita juaj është e dukshme, por instinktet tuaja nuk janë aq të besueshme sot sa zakonisht. Fokusi juaj kryesor do të jetë në një projekt pune ose komuniteti.

Gaforrja

Hulumtimi i interesave të reja krijuese mund të çojë në një fazë shpërblyese në jetën tuaj. Jini të gatshëm për të rishikuar planet nëse ju jepet një shans për të zgjeruar horizontet tuaja. Njerëzit duan t'ju shohin se kush jeni në të vërtet. Bëhuni vetja juaj autentike.

Luani

Pas një sërë fillimesh dhe ndalimesh, një projekt po rifillon. Rruga do të jetë më e lehtë tani. Nuk ka më pasiguri dhe ndiheni të qartë për atë që do të bëni në të ardhmen. Pranoni një sfidë mësimi. Zhvillimi i aftësive të reja do të jetë çuditërisht i thjeshtë dhe do kënaqeni me atë që po bëni.

Virgjëresha

Interesat shoqërore dhe romantike po lulëzojnë. Takimi me miqtë që nuk i keni parë prej kohësh do të ndihmojë në largimin e energjisë së keqe. Është e pazakontë për ju të ndjeheni në këtë mënyrë, por për momentin ju duhet larmi dhe liri.

Peshorja

Mosrespektimi i impulsit tuaj të parë do t`ju çojë në një gabim. Merrni kohë, kur të takoni dikë, të zbuloni se çfarë fshihet pas tij. Po merrni disa sinjale delikate. Kini kujdes derisa dikush të zbulojë plotësisht qëllimet e tij. Mos lëshoni asnjë qindarkë.

Akrepi

Jepni një mendim serioz për një ofertë ose ftesë të papritur. Një ndryshim i planeve mund të jetë i nevojshëm për t'u përshtatur. Shkoni me rrjedhën dhe do të shijoni pasojat. Planet e reja të bëra me instinkt do t`ju çojnë në marrëveshje të arrirë.

Shigjetari

Detyrat, detyrimet shoqërore dhe realitetet e jetës lënë pak kohë për çdo gjë tjetër. Papritur do e kuptoni se keni marrë përsipër më shumë nga sa mundeshit. Fikni celularin tuaj dhe lërini botën të ecë. Kaloni një ditë të tërë në shtrat.

Bricjapi

Do të dalë në dritë një mashtrim në lidhje me disa para. Kjo do të ndikojë në një miqësi ose do të ndikojë në një marrëdhënie në grup. Masat specifike mund të merren më herët nga sa synohet nëse shpresoni të keni një projekt të rëndësishëm dhe të funksionojë. Para se të blini sende që nuk ju duhen dhe aq, pyesni veten nëse mund ta përballoni ekonomikisht. Bërja e një shëtitjeje do t`ju ndihmojë të përqendroheni.

Ujori

Ndershmëria është më e mira në të gjitha marrëdhëniet. Prioriteti juaj është të zgjidhni një keqkuptim përpara se të përkeqësohet. Fjalët e pamenduara të dikujt vazhdojnë t`ju vijnë në mendje. Jeta ngadalë po shkon drejt normalitetit.

Peshqit

Rri larg një të afërmi ose fqinji të acaruar. Injoroni mesazhet e tij nëse po përpiqen t'ju bëjë patjetër të reagoni. Kjo nuk është një kohë e mirë për udhëtime ose për të vizituar një të afërm. Nga ana tjetër, një punë që jeni përpjekur ta shmangni nuk duhet të injorohet më.