HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 gusht nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 gusht nga Russell Grant

Dashi

Duhet të arrini rezultate të shkëlqyera duke vënë në punë imagjinatën tuaj krijuese. Edhe punët më rutinore mund të bëhen pak më emocionuese duke marrë një qasje të ndryshme ndaj tyre. Disa mendime të zgjuara do të ndihmojnë gjithashtu në zgjidhjen e problemeve të një miku. Ata do të jenë të kënaqur që erdhën tek ju për këshilla.

Demi

Java e punës do të fillojë kaq e vrullshme sa do të jetë e vështirë të mbash ritmin e gjithçkaje që po ndodh. Një koleg që është zakonisht i durueshëm dhe i dobishëm këtë herë do distancohet. Qëndroni të qetë se vetëm kështu do mund të përballeni me njerëzit e vështirë.

Binjakët

Nuk do të jetë e vështirë të bindësh të tjerët të shohin këndvështrimin tuaj. Do të jeni në krye të një ekipi. Të tjerët do të jenë të lumtur të kenë ndihmën dhe kontributin tuaj.

Gaforrja

Ju mendoni se do të bini në konflikt me një mik apo koleg për një punë që keni ndërmarrë bashkë. Asnjëri nga ju nuk mund të pajtohet për mënyrë sesi duhet t`i qaseni. Të dy keni ide shumë të ndryshme dhe nëse nuk gjeni një kompromis, nuk ka gjasa që të shkoni më tej.

Luani

Udhëzimet konfuze në lidhje me një punë ose projekt të ri që keni marrë, do t'i nisin gjërat me ngadalësi. Nëse mund të shihni se si ta kapërceni problemin, sigurohuni që të shprehni idetë tuaja. Njerëzit do t`ju dëgjojnë dhe kjo do ta bëjë situatën të funksionojë përsëri.

Virgjëresha

Synimi juaj mund të ketë qenë fare mirë që t'i jepni vetes pak kohë për të vazhduar me disa punë pa ndërhyrjen e dikujt tjetër. Kjo duket pothuajse e pamundur. Disa kolegët që po punojnë për gjëra të tjera duket se e kanë të pamundur të vazhdojnë më tej pak këshillat ose ndihmën tuaj.

Peshorja

Po planifikoni në avancë dhe duke e bërë këtë, do të dëshironi të merrni një qasje më të arsyeshme ndaj çështjeve financiare. Do të mërziteni me dikë me të cilin jetoni që duket se nuk po ju dëgjon. Kjo nuk është diçka për të qeshur dhe keni nevojë që të tjerët t'ju marrin më seriozisht.

Akrepi

Dikush me të cilin jetoni ose punoni po sillet në mënyrë të çuditshme. Mund të thoni se ka diçka që ata po përpiqen të fshehin dhe do të jeni të vendosur të zbuloni se çfarë është. Një projekt që shkaktoi disa probleme kohët e fundit, tani mund të trajtohet sërish dhe këtë herë me sukses më të madh.

Shigjetari

Një ftesë udhëtimi është më e rëndësishmja në mendjen tuaj. Do të tundoheni ta pranoni këtë ofertë, por jeni gjithashtu të vetëdijshëm për përgjegjësitë që keni më afër shtëpisë. Nuk do të jetë e mundur të hiqni dorë nga disa angazhime dhe për këtë arsye, mund t'ju duhet të vononi për pak kohë planet për një udhëtim.

Bricjapi

Ju shikoni më të mirën tek kushdo me të cilin jeni. Keni kuptuar se dikush po ndihet i pasigurt dhe i mungon besimi, megjithatë i njihni talentet dhe stilin e tij unik. Fjalët tuaja inkurajuese do t'i ndihmojnë ata të ndihen më mirë për veten e tyre. Jeni beqar dhe kërkoni dashurinë? Dikush i veçantë është në anën tjetër.

Ujori

Në vend që të ndiheni të shqetësuar dhe të mos bëni asgjë për këtë, mund të mendoni të merrni masa të caktuara. Keni nevojë për diçka për të punuar. Vendosni qëllimet. Hidhni hapat e parë drejt arritjes së tyre. Duhet të ndjeni se po e përdorni më mirë kohën tuaj.

Peshqit

Bashkohuni me të tjerët nëse po planifikoni një dalje në grup. Njerëz të ndryshëm do të kenë ide dhe pritshmëri të ndryshme. Edhe pse nuk do të jeni në gjendje t'i kënaqni të gjithë, nëse i diskutoni gjërat, do të jeni në gjendje të merrni parasysh gjithçka që thuhet. Jini të përgatitur për të qenë fleksibël.