Horoskop

Horoskopi për datën 1 Korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 Korrik nga Russell Grant

Dashi

Mund të jetë e nevojshme të rifilloni disa detyra që keni kryer në të kaluarën. Edhe pse nuk jeni të entuziazmuar për të bërë hapa prapa, ju e kuptoni që kjo është e rëndësishme për të mbajtur anijen në det. Mbulimi i një kolegu të sëmurë nuk do të jetë shumë e vështirë, veçanërisht nëse po punoni nga shtëpia. Mirëkuptimi nga një i afërm e bën më të lehtë një ndryshim. Pavarësisht nëse jeni duke u rikuperuar nga një varësi, duke u larguar nga një stil jetese stresuese ose duke ndërprerë një marrëdhënie toksike, ky i afërm do të jetë mbështetje për ju.

Demi

Në të kaluarën, keni pasur frikë se nuk do të njiheshit për aftësitë tuaja. Kjo ka ndryshuar. Do të keni një mundësi për të mësuar disa studentë në një klasë virtuale. Durimi dhe këmbëngulja juaj, do ta bëjë që edhe nxënësit më të pasigurtë të arrijnë rezultate të larta. Jepini vetes mundësinë për të shprehur ndjenjat tuaja.

Binjakët

Ndaloni së paturi frikë të kërkoni para. Nëse ju duhet të aplikoni për një kredi ose të merrni para borxh nga një i afërmi juaj, duhet t'u tregoni nevojat që keni. Ju gjithmonë keni qenë kaq bujar duke u dhënë të tjerëve; tani është koha që kjo bujari t’ju kthehet. Gjithmonë keni pasur një qëndrim të ekuilibruar ndaj financave. Kur të doni më shumë pasuri, nuk duhet të ndjeheni fajtor për të. Përkundrazi, ju e kuptoni se nevojat tuaja janë zgjeruar, duke bërë që të gjeni më shumë burime të ardhurash.

Gaforrja

Stabilizimi i një marrëdhënie të ngushtë mund të jetë po aq e thjeshtë sa të kaloni më shumë kohë cilësore së bashku. Shkallëzoni rutinat e punës tuaj të bazuar në shtëpi për hir të një miqësie ose romance. Të pasurit e një jete personale të dobishme do t'ju lejojë të merrni më shumë rreziqe, gjë që është e rëndësishme për rritjen tuaj. Karizma juaj është e fuqishme. Përdoreni atë për të zënë një vend pune ku mund të punoni nga shtëpia.

Luani

Rregulloni orarin tuaj duke përfshirë më shumë pushim. Nëse keni vështirësi të flini gjumë, vendosni një rutinë gjumi. Në fillim, do të duket e çuditshme, por më pas ky ritual qetësues do të bëhet një zakon. T’i kushtosh më shumë kohë aktiviteteve shpirtërore do të frymëzojnë një projekt arti. Mos u habitni kur t’ju vijë ideja e shkëlqyer për një këngë apo pikturë gjatë kryerjes së një rituali të shenjtë.

Virgjëresha

Bashkoni forcat me dikë që mund të lehtësojë çdo ngarkesë pune. Do të jetë një lehtësim i tillë t`i ndani përgjegjësitë me një individ të ndërgjegjshëm që i kupton përparësitë tuaja. Nëse jeni në një partneritet, delegoni më shumë detyra. Bashkimi në një grup studimi virtual do t'ju japë një mundësi për të shfaqur intelektin tuaj të mprehtë. Çështja kryesore është të kërkoni njerëz që mund të kenë interesa të ngjashme me ju.

Peshorja

Krijimi i një shtëpie të rehatshme dhe të rregullt është përparësia juaj kryesore. Ju jep kënaqësi të madhe të rregulloni vendin tuaj të rrëmujës dhe të organizoni mobiljet në mënyra të këndshme dhe tërheqëse. Sapo të rregulloni hapësirat e jetesës, krijimtaria juaj do të rritet. Punoni për një histori ose këngë. Inteligjenca, zgjuarsia dhe dinjiteti juaj do të vlerësohen në mediat sociale. Ju jeni gati të bëheni një superstar virtual.

Akrepi

Zakonet e forta, të përgjegjshme të punës do t'ju bëjnë të kaloni kohë në një klasë virtuale. Nëse kohët e fundit jeni regjistruar në një kurs ose dëshironi të zotëroni një teknikë, mund të jetë e nevojshme që të largoheni nga një mik i ngathët dhe të përqendroheni në studimet tuaja. Nuk ka asnjë arsye që të ndiheni keq vetëm se mendoni ndryshe nga të tjerët. Ata që mendojnë ndryshe shpesh janë edhe më të zgjuar.

Shigjetari

Nëse nuk ndjeheni të suksesshëm me paratë, adoptoni zakonet financiare të dikujt që keni admiruar gjithmonë. Disa njerëz e tërheqin pasurinë duke e trajtuar atë si një lojë. Të tjerët e fitojnë atë përmes studimit të kujdesshëm dhe punës së palodhur. Ndjekja e nevojave të një biznesi apo partneri romantik mund të ishte pak e vështirë në fillim. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të thënë atë që është në zemrën tuaj.

Bricjapi

Ju jeni gati të përqafoni fatin tuaj. Vendosmëria juaj do t'ju lejojë të arrini majat. Ndaloni së u ndjeri fajtor për aftësinë tuaj për të gjetur gjilpërën në kashtë. Ndjenjat e thella për një mik apo partner romantik do ju bëjnë që të hiqni dorë nga një zakon i keq. Jeni lodhur duke pasur fiksime që cënojnë marrëdhënien tuaj.

Ujori

Përballja me frikën tuaj nuk është aq e vështirë sa e imagjinoni. Kur të bëni hapin e parë, do të kuptoni se ajo që dukej e frikshme, ishte thjesht imagjinata juaj. Në këtë pikë, ju mund të ecni përpara me besim. Ndaloni së dyshuari tek vetja. Bërja e punës që u shërben të tjerëve ju jep një sens të fortë të qëllimit. Përgatitja e vakteve, ose kujdesi për fëmijët janë të gjitha mundësitë e mira. Ndjekja e nevojave themelore do të ndryshojë këndvështrimin tuaj dhe do të çojë në disa përparime personale të rëndësishme.

Peshqit

Do të keni më shumë miq të ngushtë sesa një grup të madh të njohurish. Nëse keni kaluar shumë kohë me njerëz që nuk ju frymëzojnë, telefononi dikë që keni njohur për vite. Një bisedë e sinqertë me ta do t'ju kujtojë atë që vlerësoni tek të tjerët. Bërja e asaj që dashuron sjell një entuziazëm që është e vështirë t’i rezistosh. Nuk ka rëndësi nëse shprehni anën tuaj krijuese ose mësoni një zanat; lumturia juaj do ju bëjë të ndjeheni sikur keni prekur qiellin.