HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 korrik nga Russell Grant

Dashi

Besimi tek një mik të cilit mund t'i besoni do t'ju ndihmojë të shihni një dilemë personale nga një këndvështrim tjetër. Të kesh këshillën e një pale të tretë do t'ju lejojë të shihni lojëra pushteti që po ndodhin në familje. Jeni beqare? Mos u nxitoni për të nisur një romancë. Nëse mendoni se dikush nuk është i sinqertë, veproni me kujdes.

Demi

Takimi me miqtë e vjetër do të sjellë në vëmendjen tuaj mundësi të reja. Ju keni ndjerë nevojën për të dalë nga rrethanat që ju bëjnë të ndiheni të bllokuar dhe të frustruar. Tani mund të shihni se ka opsione që mund ta bëjnë këtë të mundur nëse është kthimi në një kurs studimi, udhëtimi jashtë shtetit ose aplikimi për një punë të re.

Binjakët

Një kujtim ju vjen në mendje në një moment të çuditshëm dhe mund të pyesni veten se çfarë ju ka shtyrë të mendoni për këtë situatë të veçantë. Mund të jetë e nevojshme të ktheheni dhe të ripërjetoni diçka. Rivlerësoni strehët e vjetra dhe frikërat e vjetra dhe përmes këtij udhëtimi mendor, do të zbuloni se çfarë mungon në jetën tuaj.

Gaforrja

Një i dashur i ri në moshë po ju shtyn t'i blini një dhuratë të shtrenjtë. Nëse kjo është diçka që nuk mund ta përballoni ose nuk jeni dakord me të, do t'ju duhet të mos ia blini. Ju nuk mund të bëni blerje ekstravagante kur ka fatura për t'u paguar.

Luani

Tërheqja në një strehë të qetë do të jetë terapeutike. Ju pëlqen të jeni në qendër të vëmendjes, por vjen një moment kur duhet të jeni në gjendje të ëndërroni, të krijoni dhe imagjinoni pa ndërhyrje nga jashtë dhe ajo kohë ka ardhur. Nëse po planifikoni një pushim, zgjidhni një destinacion ku nuk keni qenë ndonjëherë.

Virgjëresha

Është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju të jeni në gjendje të gjeni kohën dhe hapësirën për të bërë ato që duhet. Ndryshimet me të cilat përballeni tani mund të jenë dërrmuese. Sjellja e një miku ose kolegu hiperaktiv ka filluar t'ju lodhë dhe do t'ju bëjë të ndiheni të trishtuar.

Peshorja

Qoftë në shtëpi dhe familje apo në vendin e punës, marrja e masave disiplinore tani do të ishte më mirë se një fatkeqësi në të ardhmen. Dikush po teston kufijtë duke shkuar kundër dëshirave tuaja. Nëse dikush ju sfidon, jepini një ultimatum. Më mirë t`ia bëni të qarta gjërat që në fillim.

Akrepi

Jeni lodhur duke u përballur me shqetësime serioze. Ju kurrë nuk do të shmangnit përgjegjësitë tuaja, por nevoja për të qenë krijues është e vështirë të injorohet. Mund të duket si një luks të shpenzosh kohë duke krijuar diçka të bukur nga imagjinata jote, por nëse është pikturë, shkrim poezi apo fotografim, duhet të ushqesh shpirtin.

Shigjetari

Po ju jepet një shans për të luajtur një rol të rëndësishëm në një projekt fitimprurës. Kryesimi i kësaj sipërmarrje është mundësia që keni kërkuar për të vënë në punë aftësitë tuaja drejtuese. Ka diçka shumë të kënaqshme për të qenë në gjendje t'i ktheni idetë tuaja në realitet ndërsa mbikëqyrni punën e njerëzve të tjerë.

Bricjapi

Bujaria juaj ndaj dikujt që dashuroni do të jetë një surprizë. Ajo që ata mund të mos e kuptojnë është se kur shihni një nevojë të vërtetë tek dikush, gjithmonë do të ofroni mbështetje dhe mirëkuptim.

Ujori

Jeni shumë të shqetësuar se si planet tuaja do të ndikojnë te njerëzit e tjerë kur duhet të mendoni për veten tuaj. Shqetësimet për të mërzitur dikë duke bërë lëvizje që mund të kundërshtojnë, po ju pengojnë të ecni përpara. Disa dëshira mund të realizohen vetëm nëse filloni t'i bëni nevojat tuaja prioritet.

Peshqit

Një sekret do të ndahet nga një mik apo fqinj. Ju mund të dëshironi që ata të mos jua kishin besuar. Do donit ta mbanit për veten tuaj. Sa më pak njerëz që ta dëgjojnë këtë, aq më mirë. Ndarja e këtij thashethemi me të tjerët, mund të rrezikojë një miqësi.