HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ndarja e ideve kreative me miqtë dhe kolegët do t'ju mbajë pozitivë dhe me shpresë për një të ardhme më të mirë. Një zgjidhje për një problem të vështirë do të gjendet nëse jeni të gatshëm t'i përmbaheni atij. Mos hiqni dorë shumë shpejt sepse do të pendoheni kur të shihni se si dikush tjetër arriti të gjente zgjidhjen e këtij problemi.

Demi

Kur të vijnë sfida, e di që është më mirë të përkulesh sesa të thyesh. Do i përmbushni gjithmonë detyrimet tuaja. Një akt dashamirësie do të fitojë besimin dhe respektin e një kolegu. Ju nuk jeni duke kërkuar vlerësim, por do t'ju ngrohë zemrën të dini se njerëzit janë mirënjohës për përpjekjet tuaja.

Binjakët

Asgjë nuk do t'ju pengojë të ndiqni një interes që po bëhet shumë i rëndësishëm për ju. Edhe më mirë do të jetë kur bashkoni forcat me dikë që ndan të njëjtin pasionin me ju. Kur kolegët, miqtë dhe familja tregojnë mbështetjen e tyre, shpresat tuaja për një rezultat pozitiv të ngjarjeve aktuale do të marrin një nxitje të jashtëzakonshme.

Gaforrja

Gëzimi do të gjendet përmes aktiviteteve me fëmijët dhe kafshët. Rregulloni oraret tuaja për t'i dhënë vetes më shumë kohë për dëshirat tuaja. Bashkohuni me çdo gjë që mund t'ju ndihmojë të harroni shqetësimet tuaja për një kohë të shkurtër. Regjistrohuni në një faqe takimesh, nëse jeni vetëm dhe dëshironi një njohje.

Luani

Bëni disa blerje nëse jeni duke bërë plane për një udhëtim familjar. Mos u dorëzoni nëse organizimet për një event të madh social nuk po shkojnë aq mirë sa e kishit parashikuar të gjithë. Mund të ketë nevojë për të ulur kostot ose për të bërë gjëra në një shkallë më të vogël.

Virgjëresha

Vazhdoni ashtu siç jeni dhe do të ndikoni pozitivisht tek ata që janë në pozitat e pushtetit. Nëse jeni duke shpresuar për një rritje në detyrë, ju po shkoni në rrugën e duhur. Nivelet e larta të vendosmërisë kombinohen me kreativitetin e jashtëzakonshëm dhe kjo do të sjellë një arritje për të cilën mund të jeni krenarë.

Peshorja

Një koleg apo mik i ngushtë do t'ju japë disa këshilla se si mund të përballeni më mirë me konkurrentët. Personaliteti juaj simpatik është një pasuri në marrëdhëniet e biznesit. Sugjerimet tuaja të ndara në vendin e punës do të rrisin kreativitetin tuaj. Sigurohuni që t'i përdorni talentet tuaja artistike në mënyrë fitimprurëse.

Akrepi

Mungesa e mbështetjes do të pengojë një ekip të ecë përpara. Nëse një grup në të cilin jeni përfshirë nuk është në gjendje të përcjellë mesazhin e tij, askush nuk do t'i kushtojë vëmendje. Ju keni filluar të jeni më të sigurt për të shprehur mendimet tuaja dhe njerëzit e tjerë do të fillojnë t`ju dëgjojnë.

Shigjetari

Rezultatet e përpjekjeve tuaja jo vetëm që do të jenë të këndshme, por do të kenë pasoja afatgjata. Perspektiva si për punën tuaj ashtu edhe për angazhimet sociale apo vullnetare duket më premtuese. Përveç kësaj, paratë po vijnë në rrugën tuaj nëpërmjet fatit të mirë të partnerit. Një konkurs po ju tërheq, edhe pse nuk mund ta imagjinoni të jeni fitues.

Bricjapi

Një mik i juaji është i mërzitur. Ata kanë nevojë për dikë me të cilin të flasin dhe ju e kuptoni se sa e rëndësishme është që ata të jenë në gjendje të nxjerrin atë që po ndodh brenda tyre. Pasi t’i keni dëgjuar, mund të filloni të ndiheni pak të dëshpëruar dhe do t'ju duhet pak kohë për të rifituar ekuilibrin tuaj.

Ujori

Sigurohuni që të ndërgjegjësoni punëdhënësit për aftësitë tuaja praktike nëse jeni duke marrë pjesë në një intervistë. Një shans për të bërë përmirësime në stilin tuaj të jetesës do të vijë. Kjo do të kënaqë gjithashtu dëshirën për një ndryshim dhe më shumë liri. Do të ftoheni në një rreth të ri shoqëror. Miqësitë e reja do të lumturojnë jetën tuaj.

Peshqit

Departamenti juaj i punës është nën presion të madh më shumë se kurrë më parë. Përgjegjësitë tuaja janë në rritje dhe kjo ju lodh në fund të çdo dite. Keni nevojë për një pushim. Dikush po largohet nga përgjegjësitë e tij dhe kjo nuk po ndihmon. Ju nuk po përfitoni asgjë nga kjo në kuptimin personal.