Horoskop

Horoskopi për datën 1 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 mars nga Russell Grant

Dashi

Të kujtosh të kaluarën nuk ka më asnjë vlerë. Fuqia e vërtetë qëndron në momentin e tanishëm. Bëni një listë të dëshirave tuaja. Mbajini sytë hapur për çdo mundësi krijuese. Së shpejti, ju do të jeni aq të zënë duke bërë art sa do harroni se ndiheni të trishtuar. Ju i shmangni lidhjet emocionale me çdo kusht. Kjo po shkakton probleme në jetën tuaj personale. Derisa të largoni të gjitha frikërat tuaja, do të ndiheni të vetmuar. Në momentin që do t’i largoni, dashuria do të vijë në jetën tuaj. Kjo do të jetë një një gjë e mirë.

Demi

Është e vështirë të ndjeni lidhje të fortë me miqtë, të afërmit dhe kolegët tuaj. Prioritetet e tyre janë të ndryshme nga tuajat. Ndërsa ata duan të takohen, ju doni të qëndroni vetëm. Mos shkoni kundër instinkteve tuaja. Ju jeni të destinuar për të bërë gjëra të mëdha. Vazhdoni të ndiqni jetën tuaj të zakonshme. Kujdes kur bëheni mendjengushtë dhe të fiksuar me mendimet tuaja. Një mundësi për të mësuar nga dikush që është shumë më i vjetër ose më i ri se ju do t’ju ndihmojë. Breza të ndryshëm kanë talente dhe këndvështrime unike, secili mund të ndihmojë tjetrin.

Binjakët

Për të arritur sukses në karrierë, duhet të jeni realist. Merrni trajnimin dhe përvojën që ju nevojitet. Nëse kjo nënkupton marrjen e një pune si vullnetar duhet që ta pranoni. Ndaloni së e trajtuari gjithçka si një konkurs. Duke zhvilluar talentin tuaj, nuk do të duhet që të shqetësoheni për rivalët. Vazhdoni të studioni, praktikoni dhe eksperimentoni. Dikush do të vërejë talentin tuaj dhe do t'ju ofrojë një punë të mirë në organizatën e tij.

Gaforrja

Njerëzit nuk i kuptojnë vlerat tuaja. Ata kanë një sistem  besimi që është krejtësisht i kundërt me tuajin. Kjo nuk do të thotë që ju nuk mund të punoni së bashku, por kërkon shumë durim dhe këmbëngulje. Rezistoni tundimit për të gjykuar të tjerët. Grindja për detaje të vogla do ta vështirësojë një punë të thjeshtë. Jini të gatshëm të lini disa gabime të ndodhin. Ju gjithmonë mund t'i korrigjoni këto të meta më vonë. Tani për tani, shefi juaj duhet të shohë se çfarë keni arritur.

Luani

Shikon financat tuaja me kujdes. Nëse zbuloni ndonjë gabim ose diçka misterioze, njoftoni bankën ose institucionin e huadhënies. Sa më shpejt ta sjellësh këtë gabim në vëmendje, aq më mirë do të jetë. Marrëveshjet që do bëni do ju japin mundësinë për të ndjekur një rrugë krijuese ose një punë të dobishme. Edhe pse familja juaj do të duket e çuditshme për të huajt, ajo funksionon në mënyrë perfekte për ju. Kjo është e vetmja gjë që ka rëndësi. Kthejeni një vesh të shurdhër për njerëzit që qeshin me mënyrën se si po jetoni.

Virgjëresha

Dëshirat tuaja të romancës po dëmtojnë lumturinë tuaj. Në vend që të kërkoni dikë që ka të gjitha cilësitë  tuaja të preferuara, duhet të jeni më realistë. Dikë që ka të meta, por është i këndshëm do ta takoni së shpejti. Një obsesion me sigurinë po pengon rritjen tuaj profesionale. Nëse dëshironi karrierën që keni ëndërruar, duhet të merrni disa rreziqe. Jini të gatshëm të merrni me art ose të bëheni një punëtor i pavarur. Do të jetë e vështirë për të arritur në majë duke bërë të njëjtën punë gjithmonë.

Peshorja

Puna rutinë po ju nervozon. Dikush me aftësinë tuaj artistike ka nevojë për një hobi që e lejon të shprehet lirshëm. Nuk ka rëndësi nëse merreni me skulpturë, pikturoni, kompozoni muzikë apo bëni bizhuteri. Gjëja e rëndësishme është të keni një hobi krejtësisht të palidhur me punën tuaj. Një dëshirë për të udhëtuar po ju pengon të krijoni diçka. Përkundër besimit të përgjithshëm, ju mund të punoni  ndërkohë që bëni aventura. Ndaloni së menduari bardhezi. Eksploroni të gjitha ngjyrat e bukura midis këtyre dy ekstremeve.

Akrepi

Megjithë dëshirën për të dhënë një ndihmë për një të ri apo partner romantik, ju nuk keni shumë respekt. Nëse doni të ndiheni më mirë, duhet të kujdeseni për nevojat tuaja. Kushtojni vëmendje anës tuaj seksuale. Largohuni nga një mjedis toksik. Ky qëndrim po vret shpirtin tuaj. Mos u shqetësoni se çfarë do të mendojnë të tjerët për vendimin tuaj. Shëndeti dhe lumturia juaj janë më të rëndësishme sesa mendimi i tyre. Sapo ta bëni këtë pushim, do të ndjeheni më mirë.

Shigjetarit

Jeta në shtëpi ju bën të ndiheni të pasigurt. Nuk jeni i sigurt nëse do të qëndroni në të njëjtin vend për shumë kohë. Në vend që të prisni që të merret një vendim, merrni nën kontroll fatin tuaj. Filloni të kërkoni një mënyrë jetese që do të kënaqë nevojat tuaja. Është e vështirë të bëni një zgjedhje. Mendoni së pari nevojat tuaja. Kjo gjë mund të duket egoiste, por është më mirë sesa të bëni kompromis duke shtypur dëshirat tuaja. Dëgjoni zemrën, është udhëzuesi juaj më i mirë.

Bricjapi

Ju keni vështirësi të përqendroheni. Kjo nuk është një kohë e mirë për të studiuar për një test ose për të kryer një punë të orientuar në detaje. Zhvillimi i një tregimi, luajtja e muzikës ose vizatimi i skicave do t'ju japin kënaqësi të madhe. Kërkimi i përsosmërisë nga vetja po ju lodh. Jepini vetes një pushim. Sa herë që të ndjeheni keq bëjini vetes një kompliment. Sa më shumë ta inkurajoni veten, aq më e lehtë do të jetë arritja e qëllimeve tuaja.

Ujori

Jini plotësisht të sinqertë në të gjitha marrëdhëniet e biznesit tuaj. Nëse shiheni me dyshim nga klientët perspektivat tuaja profesionale do të bien. Punëdhënësi mund t'ju kërkojë të bëni diçka që është kundër ndërgjegjes suaj. Mos e bëni atë, edhe nëse kjo do të thotë të humbasësh punën. Ka gjëra më të rëndësishme sesa një punë. Të kesh aftësinë për të shprehur veten është shumë më e dobishme se aftësia për të dhënë urdhra. Derdhni energjinë tuaj në një aktivitet artistik.

Peshqit

Nuk jeni i sigurt për një hap që doni të ndërmerrni? Rrini i qetë. Derdhni energjinë tuaj në gjëra që ju sjellin lumturi. Kur të ndaloni së vëzhguari çështjet praktike, intuita juaj do të rritet. Së shpejti, do të ndjeni një impuls të fuqishëm për vendin se ku doni të shkoni. Përpjekja për të kontrolluar të tjerët është një gjë e kotë. Pavarësisht se sa fuqi keni, nuk do të jetë kurrë e mjaftueshme për të ndryshuar ndjenjat e një personi. Trajtoni të gjithë me dinjitet dhe respekt.