HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Marrëveshjet e përbashkëta do të jenë të frymëzuara nga biznesi, financat ose romanca, ndërsa ju dhe partneri do të mblidheni për të rënë dakord për çështje të rëndësishme. Do të merren vendime afatgjata dhe këto do të çojnë përfundimisht në një ndryshim pozitiv. Ju mund ta kuptoni rëndësinë e këtij momenti.

Demi

Pushoni dhe kushtojini vëmendje asaj që dikush i afërt po ju thotë. Ata mund të jenë duke luftuar me përgjegjësitë duke lënë të kuptohet në heshtje se kanë nevojë për ndihmë. Nëse mund të hiqni një pjesë të peshës nga supet e tyre, kjo do t'u sjellë lehtësim, do t'i bëjë të ndihen më mirë dhe do ta mbajë marrëdhënien tuaj harmonike.

Binjakët

Jini të durueshëm me një të afërm që duket se po kërkon shumë nga ju për momentin. Përpjekja juaj për t'i mbajtur ata të lumtur do të shpërblehet më vonë kur mund të keni nevojë për mbështetjen, ose ndihmën e tyre në një projekt që nuk mund ta bëni vetëm.

Gaforrja

Do të mendoni shumë për ndryshimet që jeni gati të bëni tani. Nëse është një fillim i ri në karrierën tuaj të cilin e keni planifikuar, tani është një moment i mirë për të vënë në lëvizje planet. Një çështje familjare po ndikon te të afërmit kur të gjithë do të pyesin se si mund të ndihmojnë.

Luani

Mos e humbni shpresën nëse e keni të vështirë të gjeni një gjuhë të përbashkët mes jush dhe një shoku me të cilin dikur ia dilje shumë mirë. Mund të ketë ndodhur diçka që ka shkaktuar pak tension në këtë marrëdhënie, por në vazhdim do të vini re një mirëkuptim të madh mes jush.

Virgjëresha

Ju luftoni me njerëz që nuk mund t'i organizojnë ditët e tyre. Miqtë dhe kolegët kanë një axhendë të rrëmujshme dhe kjo ju shkakton ankth. Mund t'ju duhet të largoheni nga fusha kryesore e aktivitetit në mënyrë që të përqendroheni. Do të preferoni të punoni vetë.

Peshorja

Bukuria e dikujt është si një ndryshim freskues kur mund të relaksoheni në shoqërinë e tij. Më tej, do të zbuloni se ata nuk janë aq të besueshëm sa do të dëshironit të ishin dhe për këtë arsye, përmbahuni nga angazhimet impulsive.

Akrepi

Do të ndiheni mirë të diskutoni kohët e vjetra me dikë nga e kaluara juaj, i cili do të kontaktojë me ju në mënyrë të papritur. Më emocionuese do të jetë kur të filloni të bëni marrëveshje për t'u parë rregullisht përsëri. Ju gjithashtu mund ta gjeni veten duke biseduar me një fqinj që nuk keni mundur ta kuptonit kurrë në të kaluarën. Një bisedë do të zbulojë një pjesë të jetës së tyre për të cilën nuk keni qenë në dijeni.

Shigjetari

Nuk do të mund t'u besoni gjërave që ju thonë disa njerëz. Më zhgënjyese, ndërhyrja e tyre po ju pengon të kryeni punën. Do të duket sikur sado përpjekje të bëni dhe sado kohë t'i jepni, nuk mund të ecni përpara në disa fusha.

Bricjapi

Angazhimet ndaj njerëzve të tjerë po ju mbajnë në lëvizje. Aftësitë tuaja nevojiten në situata të ndryshme dhe do t'ju pëlqejë t'i shërbeni komunitetit tuaj në një mënyrë kaq praktike. Megjithatë, ju mund të dëshironi të krijoni hapësirë në jetën tuaj për pak relaksim. Ju gjithashtu mund të keni nevojë për një orar më të rregullt të gjumit.

Ujori

Fusha juaj e punës dhe e karrierës ka filluar të marrë një shkëlqim të ri. Më në fund do të ndjeni se po arrini diku në një projekt që ka marrë pak kohë për të nisur. Nëse punoni në një partneritet, ndarja e disa ideve interesante dhe imagjinative mund t'ju çojë në krijimin e planeve emocionuese për të ardhmen.

Peshqit

Çështjet e vogla po ju pengojnë të ecni përpara. Duket se përballeni me kufizime në çdo drejtim që merrni dhe megjithëse e dini se me disa përpjekje do të jeni në gjendje t'i kaloni këto, është e bezdisshme sepse shpresonit të ishte një rrugë e lehtë, pa pengesa.