HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Ndonjëherë mund të jeni impulsivë, por një vendim që duhet të merrni sot duhet trajtuar me kujdes. Kjo zgjedhje do të ndikojë shumë në të ardhmen tuaj afatgjatë, kështu që merrni kohën tuaj për të vendosur. Jeni në një lidhje të re? Mos u nxitoni shumë për të jetuar bashkë.

Demi

Një partner po merr vendime në lidhje me çiftin pa dijeninë tuaj. Kjo vetëm do të shtojë zemërimin dhe zhgënjimin që tashmë po ndjeni. Nuk është e drejtë që ata të mendojnë se mund të nxisin diçka që nuk ju përshtatet si çift.

Binjakët

Angazhime të reja të përbashkëta do të bëhen me shpresën se këto marrëveshje do t'ju lejojnë ju dhe një partner të ndërtoni një jetë të qëndrueshme dhe të lumtur së bashku. Nëse të dy bini dakord të mos jepni hua, ose të huazoni para nga njëri-tjetri, ka më shumë gjasa ta mbani këtë marrëdhënie harmonike.

Gaforrja

Jeni të etur për të nisur një projekt krijues. E vetmja gjë që po ju ndalon janë gjërat që tashmë i keni në lëvizje. Puna është kërkuese dhe jeta familjare gjithashtu ju mban të zënë. Kjo është edhe më shumë arsyeja që ju nevojitet diçka për t'ju ndihmuar të relaksoheni.

Luani

Dikush duket se ka ndërmend të mos pajtohet me gjithçka që thoni dhe kjo po ju shqetëson. Kur ndiheni të dëshpëruar, lëreni një të dashur t'ju gatuajë një vakt të shijshëm, ose t'ju nxjerrë për disa argëtime. Kjo do të jetë shumë më e mirë se sa të rrish dhe vetëm të mendosh.

Virgjëresha

Një mik apo koleg do të shesë idetë e tij me shumë forcë. Ata janë argumentues dhe nuk po dëgjojnë pikëpamjet tuaja. Sado të pasionuar që mund të ndihen për një çështje të caktuar, ju nuk dëshironi të detyroheni të thoni se jeni dakord me ta kur nuk jeni.

Peshorja

Ka pasur shumë keqkuptime kohët e fundit mes jush dhe dikujt të afërt. Mbajtja e ndjenjave tuaja të mbyllura nuk ju ndihmon. Ju dëshironi që harmonia të rivendoset dhe kjo mund të arrihet vetëm duke nxjerrë gjithçka në shesh.

Akrepi

Ju mund të mësoni disa aftësi të vlefshme duke marrë një post në prapaskenë. Vëzhgimi se si njerëzit e tjerë i qasen një pune të vështirë do të jetë një përvojë e shkëlqyer mësimi. Nëse punëdhënësi juaj ofron klasa ose trajnime falas, ndiqini ato. Studimi me një mësues të talentuar do të hapë rrugën për mundësi më të mira profesionale.

Shigjetari

Jeni përpjekur aq shumë t'i kënaqni njerëzit e tjerë, saqë nuk keni menduar për nevojat tuaja. Nëse jeni kujdesur për një të afërm më të vjetër, kërkoni nga një anëtar tjetër i familjes që të marrë disa nga detyrat tuaja. Nuk duhet të pranoni një situatë që ju bën të ndiheni të mjerë dhe të shtypur.

Bricjapi

Ndryshime të mëdha po ndodhin dhe këto do ju bëjnë të ndiheni të tensionuar dhe nervozë herë pas here. Një mik i vjetër po planifikon të largohet për pak. Nuk do të jetë njësoj pa ta, por nuk mund të bëni shumë, përveçse të pranoni situatën.

Ujori

Nuk do të shpërqendroheni kur të përballeni me një pengesë në një çështje që përfshin më shumë se një person. Në vend të kësaj, ju do të merrni dikë mënjanë dhe do të flisni qetësisht me të. Ky nuk është manipulim. Ju thjesht po i vini në veprim fuqitë tuaja bindëse.

Peshqit

Kontrolloni shkronjat e vogla nëse duhet të nënshkruani një dokument financiar ose ligjor. Nëse nuk keni kohë, kërkojini dikujt tjetër të lexojë për ju. Mund të ketë një klauzolë që nuk do të jetë në interesin tuaj më të mirë dhe nuk dëshironi ta lini për shumë vonë para se ta zbuloni këtë.