Horoskop

Horoskopi për datën 1 qershor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 qershor nga Russell Grant

Dashi

Të biesh kokë e këmbë në dashuri me dikë që sapo je takuar në internet është një mundësi e veçantë. Nëse tashmë keni një partner romantik, pritni gjeste dashurie. Mos u ndjeni i detyruar të nxitoni në një vendim. Normalisht, ju pëlqen të lëvizni si rrufeja. Kjo nuk është një ide e mirë tani, kur ende jeni duke pritur për të arritur fakte të besueshme. Merrni frymë thellë dhe praktikoni durimin.

Demi

A jeni në ankth? Trajtojeni veten me përkëdhelje. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të blerë një parfum të ri, për të gatuar një vakt të shijshëm, ose për të darkuar në një restorant. Jeta duhet të shijohet, jo të durohet. Mos e lodhni veten shumë. Të punosh për tre persona të konsumon energjitë. Gjeni kohë për relaks dhe fikeni telefonin.

Binjakët

Ju jeni i gjallë dhe pasionant. Kjo energji optimiste i tërheq admiruesit si lulja tërheq bletët. Nëse jeni duke kërkuar për dashurinë, një aplikacion takimesh do t'ju çojë tek dikush që është inteligjent, i këndshëm dhe krijues. Do të ndjeheni mirë duke biseduar me dikë që ushqen kuriozitetin tuaj të pangopur. Përfundimi i një projekti krijues ju mbush me krenari. Njerëzit vlerësojnë stilin tuaj të veçantë, si dhe saktësinë tuaj. Bëhuni gati që të ardhurat tuaja të rriten.

Gaforrja

Falja e dikujt për një gabim është më mirë sesa mbajtja mëri. Sa më shpejt që të largoni zemërimin tuaj, aq më e lehtë do të jetë të ndiqni një rrugë ambicioze në karrierë. Do të keni guximin të filloni një biznes ose të ndryshoni fushën ku punoni. Këmbëngulja juaj ju ndihmon të kaloni përmes pengesave dhe të arrini fitoren. Nëse dikush përpiqet të bllokojë rrugën tuaj, ju dyfishoni përpjekjen për të pasur sukses. Me këtë lloj përqendrimi intensiv, ju mund të lëvizni male. Është një kohë e shkëlqyer për të nënshkruar një marrëveshje pronash.

Luani

Fuqia e suksesit tuaj është e pamohueshme. Mos u habitni kur të zbuloni disa shkëndija midis jush dhe një miku të vjetër. Ju të dy keni kaq shumë interesa të përbashkëta sa nuk ju mbarojnë asnjëherë gjërat për të diskutuar. Intelekti juaj i mprehtë ju lejon të merrni në zemër çdo problem, në kohë rekord. Pasi ta keni identifikuar çështjen, ju krijoni një zgjidhje që është e shpejtë, efektive dhe e shkathët. Ka një shans të mirë që t'ju jepet një bonus.

Virgjëresha

Një nga mënyrat që t`i tregosh dikujt se e do është të marrësh përgjegjësitë për ta. Bujaria juaj do të vlerësohet shumë. Një dëshirë për siguri do t'ju bëjë që të hapni një llogari pensioni. Bëni disa hulumtime më parë. Një vendim i matur do t`ju shpërblejë pa masë.

Peshorja

Një mundësi për të botuar një artikull ose ndoshta për të ndjekur një kurs do të bjerë në prehër. Mos kini frikë të futeni në territor të panjohur. Sa herë që zgjeroni horizontet, rritni kapacitetin tuaj për argëtim. Është e mundur që të fitoni një çmim përmes një konkursi ose lotarie. Bëni një investim të vogël dhe prisni që bollëku të rrjedhë në jetën tuaj. Është e lehtë të tërheqësh fatin kur je i ngazëllyer për atë që do të sjellë e ardhmja.

Akrepi

Intuita juaj ju shpërblen. Dorëzojuni një romance. Nëse mendoni se dikush ka një tërheqje mbi ju, bëni lëvizjen e parë dhe filloni një bisedë. Ky mund të jetë fillimi i një marrëdhënieje të bukur që kënaq mendjen tuaj. Nëse jeni beqare, shijoni një ditë vetëm. Të shkosh për një shëtitje të bukur, të gjatë me veten do të jetë shpërblyese.

Shigjetari

Ju jeni romantik dhe i vëmendshëm. Nëse keni vështirësi të gjeni dashurinë, provoni të trajtoni më mirë veten. Kur e trajtoni veten si mbret, pjesa tjetër e botës do të ndjekë hapat tuaj. Nuk ka asgjë egoiste në lidhje me ushtrimin e kujdesit për veten. Kur vlerësoni veten, të gjithë të tjerët do të fillojnë të ndjekin. A keni partner? Mos u ndjeni i detyruar të plotësoni çdo dëshirë të atij. Shumë shpesh, keni derdhur aq shumë energji në marrëdhënie sa jeni lodhur.

Bricjapi

Një marrëdhënie pune është shumë e këndshme. Është kënaqësi të bashkëpunosh me dikë që është i zgjuar dhe aventurier. Më e mira nga të gjitha, ky njeri mund të bëjë shumë detyra. Ndërsa ju përqendroheni në të përgjithshem, gjysma juaj tjetër është e zënë duke ndjekur të gjitha detajet e vogla të kësaj pune. Kur përballeni me një krizë, ju jeni gjakftohtë dhe të qetë. Kjo ndihmon të keni besim në aftësitë tuaja.

Ujori

Bindjuni një impulsi për t`i blerë të dashurit një dhuratë ekstravagante. Edhe pse ju nuk jeni materialist, partneri juaj i vlerëson disa stoli. Një gjest i menduar e ndez një marrëdhënie. Nëse një i afërm ju ka bezdisur, adresojeni këtë çështje. Mos u zini. Thjesht shpjegojini se nuk do ta toleroni më gjatë ndryshimet e humorit.

Peshqit

Koha e shpenzuar me familjen është shpërblyese. Ndiheni mirë kur rrethoheni nga njerëz që të duan pa kushte. Falë mbështetjes së tyre, do të keni guximin për të ndjekur një ëndërr të përjetshme. Blerja e një prone të bukur është një mundësi e mirë. Asnjëherë mos e nënvlerësoni aftësinë tuaj për të ngritur lart dhe frymëzuar të tjerët. Nëse një mik ju tregon për një plan emocionues, lavdërojeni. Falë mbështetjes suaj, ai do të arrijë lartësi që kurrë nuk i ëndërronte të mundshme.