HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 shkurt nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 shkurt nga Russell Grant

Dashi

Një i afërm i moshuar do të këmbëngulë që e di se çfarë është më e mira për të gjithë. Ata kanë një ndikim të madh në një vendim që po merret brenda familjes. Gjithçka që mund të bëni është të shpresoni se ata e dinë se çfarë po bëjnë. Disa plane familjare do të rakordohen më vonë.

Demi

Ju mund ta ndihmoni një shok ose koleg t'i kurseni pak kohë, para ose përpjekje vetëm nëse ata do t'ju dëgjojnë. Ata thjesht nuk duan të dëgjojnë këshillat tuaja. Ndoshta duhet të mësojnë nga gabimet e tyre. Çfarëdo zgjedhjeje që ata bëjnë, duhet të jetë më e mira për ta në planin afatgjatë.

Binjakët

Ka disa njerëz që nuk mund të bëjnë mjaftueshëm për ju. Në të njëjtën kohë, ka të tjerë që janë gjithmonë aty. Ju po filloni të kuptoni se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë dhe nuk do të vononi të tregoni mirënjohjen tuaj.

Gaforrja

Një çështje që e kishit menduar se ishte e pa rëndësishme, tani po shkakton një grindje të madhe. Ju po filloni të kuptoni se sa kokëfortë mund të jetë një mik apo koleg. Meqenëse ata nuk do të ndryshojnë mendje, ju duhet të punoni për të gjetur një kompromis.

Luani

Kërkesat, pritshmëritë dhe komandat e të tjerëve po ju pengojnë në planet tuaja. Ju nuk mund ta drejtoni energjinë tuaj në drejtimet që dëshironi derisa të zgjidhni disa mosmarrëveshje. Mund të dëshironit të mos kishit marrë kurrë disa angazhime, por tani i keni bërë dhe duhet të gjeni një mënyrë për të dalë prej tyre.

Virgjëresha

Mund të dëshironit të kishit marrë një detyrë që nuk e kishit pasur më parë. Mund të jetë dukur e ndërlikuar dhe e frikshme, por do të rezultojë se ka qenë çuditërisht e lehtë. Shëndeti juaj meriton më shumë mendim, qoftë edhe për të organizuar një formë të ushtrimeve të përditshme.

Peshorja

Jeni në humor për t'u shkëputur nga përgjegjësitë rutinë. Kjo do të çojë në një vendim impulsiv për të bërë diçka krejtësisht të ndryshme. Nëse dikush kundërshton ose ankohet, thjesht ngrini supet dhe thuaju se nuk dëshiron ta dish.

Akrepi

Dikush me aftësi dhe njohuri që ju e respektoni do t'ju ofrojë ndihmë për një punë. Mbështetja e tyre do ta bëjë këtë një perspektivë më pak të frikshme dhe megjithëse përfundimisht do t'ju lënë ta përfundoni detyrën vetë, do të jeni mirënjohës për ndihmën e tyre.

Shigjetari

Ndonjëherë është e nevojshme që ju të hidheni para se të keni parë dhe të besoni se Universi do t'ju çojë në drejtimin e duhur. E vetmja mënyrë për të përfituar nga një mundësi e papritur do të jetë hedhja në momentin që do të shfaqet.

Bricjapi

Qëndroni në pajisjet tuaja (telefon, kompjuter, laptop) dhe injoroni njerëzit që duket se mendojnë se mund ta kryejnë një detyrë më mirë se ju. Sado qëllimmirë të jenë, këshillat e tyre nuk janë të nevojshme. Ju mund ta bëni këtë pa ndihmën, ose ndërhyrjen e dikujt tjetër.

Ujori

Mendoni me kujdes përpara se të pranoni një ofertë të re pune. Një detyrë që nuk e kishit menduar t'ju vinte, do t'ju mbajë në prapaskenë. A është kjo diçka që ju dëshironi vërtet? Mund të mos i përshtatet nevojave tuaja aktuale, ose personalitetit tuaj.

Peshqit

Një përpjekje ekipi duket se nuk po ju çon askund. Ju mund të shihni se ku, si dhe pse gjërat po shkojnë keq. Nëse të tjerët ju lejojnë të merrni drejtimin, përparimi do të fillojë të shihet. Nëse vazhdojnë ashtu siç janë, do të preferoni të mos përfshiheni.