HOROSKOP

Horoskopi për datën 1 tetor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 1 tetor nga Russell Grant

Dashi

Shqetësimi juaj është i tillë që nuk ka gjasa të dëshironi të qëndroni në një vend për shumë kohë. Do të ketë më shumë kënaqësi nga lëvizja midis një vendi dhe tjetrit. Edhe pse nuk ka gjasa të bëni ndonjë arritje të madhe, do të jeni aktiv dhe të zënë.

Demi

Një familjar është gati të ketë një qëndrim të qartë dhe ju nuk do ta pengoni. Në fakt, ata mund të mbështeten në ndihmën tuaj kur papritmas do ndodhë një rrëmujë. Disa lajme të papritura do të testojnë një miqësi apo romancë. Ky rast do të kërkojë nevojën për të menduar me kujdes përpara se të veproni.

Binjakët

Do të fajësoni veten se keni reaguar dhe vepruar në një mënyrë që jeni detyruar të qëndroni në cep. Nuk ka asnjë alternativë tjetër përveçse të vazhdoni me atë që tashmë është sugjeruar edhe pse nuk jeni aspak të kënaqur me këtë.

Gaforrja

Do të jenë detyrimet familjare ato që po ju pengojnë të pranoni një ofertë apo mundësi interesante. Mundohuni të mos mbështeteni shumë në këshillat e të afërmve dhe miqve. Ky është një vendim që duhet ta merrni vetë. Ju nuk jeni egoist, duke vënë në plan të parë interesat tuaja.

Luani

Nuk do t'ju shërbejë në asnjë mënyrë përfshirja në problemet e të tjerëve. Dikush nuk do të hezitojë të përfitojë nga zemra juaj bujare. Një mesazh ose telefonatë do të sjellë disa lajme befasuese. Një mik ka premtuar më shumë sesa mund të japë.

Virgjëresha

Lajmet e marra në një mesazh ose email do t'ju tronditin. Do të kishit preferuar t'ju ishte thënë personalisht kur ata mund t'ju kishin përgatitur për këtë, në vend që ta lexonit lajmin pa asnjë paralajmërim.

Peshorja

Vonojeni dhënien e përgjigjes për një ofertë ose propozim për të cilin jeni me dy mendje. Ju duhet pak më shumë kohë për ta menduar këtë. Shikoni shpenzimet tuaja. Aktivitetet sociale do të bëjnë kërdinë në bilancin tuaj bankar. Është shumë e lehtë të përdorësh kartën tënde bankare pa marrë parasysh pasojat.

Akrepi

Ka çështje që duhen diskutuar privatisht përpara se të nisin planet e reja. Nëse diskutimet shkojnë mirë, mund të parashikoni një kohë shumë progresive përpara. Suksesi do jetë si rezultat i një vendimi të mirë të marrë sot.

Shigjetari

Nuk mund të mbështeteni tek një mik për të kryer një premtim që ju ka bërë kur ju kanë zhgënjyer shumë herë më parë. Çfarëdo që ishte planifikuar, do të duhet të rishikohet. Ju madje mund të pyesni veten nëse kjo është diçka që do të dëshironi ta vazhdoni në të ardhmen.

Bricjapi

Një fqinj do të presë që ju ta mbështesni, ose të jepni këshilla në lidhje me një shqetësim të komunitetit. Do të kuptoni shqetësimet e tyre dhe mund të pranoni të bëni disa kërkime për të mësuar më shumë. Në një çështje familjare, debati i tepërt nuk do të sjellë asgjë. Besojini intuitës suaj dhe merrni një vendim përfundimtar.

Ujori

Edhe pse ju pëlqen shoqëria e një miku, kjo nuk do të thotë se do të punoni me kënaqësi së bashku. Ju të dy keni metoda shumë të ndryshme dhe kjo është arsyeja pse puna e kryer privatisht do të jetë ajo që do të sjellë më shumë kënaqësi. Për më tepër, përpjekja për të marrë mendimet rreth pikëpamjeve dhe sugjerimeve të njerëzve të tjerë do t'ju shkaktojë vetëm dhimbje koke.

Peshqit

Keni qenë gjithmonë me imagjinatë dhe dita e sotme nuk bën përjashtim. Mendja juaj është e mbushur me ide. Megjithatë, ju nuk jeni gati dhe mund të mos dëshironi t'i ktheni këto në realitet. Njerëzit mund t'ju ngacmojnë për faktin se jeni një ëndërrimtar me sy hapur, por për ju, ëndërrimi me sy të hapur është një mënyrë e natyrshme për të ndihmuar në lehtësimin e ankthit dhe stresit.