HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 janar nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 janar nga Russell Grant

Dashi

Është e pazakontë për ju, por situatat e zhurmshme dhe të mbushura me njerëz po ju shpërqendrojnë. Po përpiqeni të përqendroheni, por duket se nuk mund të shkëputeni nga e gjithë zhurma dhe aktiviteti që po ndodh rreth jush. Normalisht ju mund ta injoroni atë dhe të përqendroheni në çështjen në fjalë, por jo sot.

Demi

Mos e lini më për të finalizuar planet që janë diskutuar prej kohësh. Një kompromis do të jetë i nevojshëm. Nëse qëndroni kokëfortë, bisedimet do t'i pakësojnë mundësitë tuaja. Hekuri rrihet sa është i nxehtë. S`keni një shans tjetër.

Binjakët

Në vendin e punës ka pak mirëkuptim. Ju e kuptoni pse të gjithë ndihen të pakënaqur, por në vend që të ankoheni, ju mund të shihni zgjidhjen. Gjithçka që ju duhet tani është të gjeni dikë që do të dëgjojë, që do t'i pranojë idetë tuaja dhe do të veprojë sipas tyre.

Gaforrja

Anulimi ose shkurtimi i një programi pune ose vullnetarizmi do të mërzitë shumë njerëz. Ky projekt kishte potencial edhe pse nuk do të përfundonte kurrë shpejt. Edhe kështu po shkon mirë dhe nuk duket e drejtë apo e dë që ata në vendet e larta po kërcënojnë t'i japin fund.

Luani

Me materialet, pajisjet dhe kostot e tjera në rritje, kjo nuk është koha e mirë për t'iu drejtuar shefit tuaj për një rritje pagash. Nëse jeni në biznes, financat janë një prioritet i madh. Edhe nëse është e nevojshme, mund të mos jetë e mundur të autorizohet një përmirësim teknologjik.

Virgjëresha

Ndryshimet e paparashikuara kanë ndryshuar perceptimin tuaj për një situatë të fundit. Pasi të keni marrë parasysh informacionin e ri, do të ndryshoni këtë çështje të rëndësishme. Mos u ndjeni fajtor për këtë. Duke folur për një ngjarje të kaluar do t'ju bëjë të kuptoni se sa e vështirë ishte për ju.

Peshorja

Faturat janë të paguara. Ju dhe anëtarët e tjerë të familjes suaj duhet të bini dakord se si do të paguhen këto. Nëse e shpërfillni dëshirën e një partneri për të diskutuar financat, ata do të fillojnë të ndihen të hidhëruar dhe të zemëruar. Nuk mund të pritet që një person të mbajë ngarkesën për të gjithë të tjerët.

Akrepi

Lëreni sensin e shëndoshë të jetë udhërrëfyesi juaj në transaksionet ligjore, financiare dhe të biznesit. Nëse jeni duke shitur diçka që nuk ju nevojitet më, sigurohuni që të merrni një çmim të drejtë. Injoroni çdo histori mjerimi që synon të tërheqë anën tuaj të ndjeshme. Ju duhet të bëni një ujdi të vështirë dhe të drejtë.

Shigjetari

Ju e dini që së shpejti do të keni nevojë për mbështetjen dhe bashkëpunimin e familjes dhe kolegëve tuaj dhe për këtë arsye do të jeni të duruar me njerëzit që ju mërzitin. Megjithatë, debatet për çështje të parëndësishme kanë filluar t'ju zhgënjejnë.

Bricjapi

Do të ndiheni të shqetësuar vetëm nëse i përmbaheni diçkaje të natyrës rutinore. Ju dëshironi dhe keni nevojë për diçka më stimuluese. Nëse jeni në gjendje të përdorni imagjinatën tuaj dhe të jeni krijues, do të përfitoni më shumë nga dita juaj.

Ujori

Një mik që ka treguar shumë interes për punët tuaja personale i kapërcen kufijtë e tij. Duhet të dijnë se ku janë kufijtë. Ata po përpiqen të jenë të dobishëm, por ju vërtet që nuk keni nevojë për këshillat e tyre.

Peshqit

Po përpiqeni të qëndroni të qetë, gjë që nuk është e lehtë kur keni të bëni me disa njerëz të paduruar. Është e rëndësishme që gjithçka të jetë në vend përpara se të prezantoni diçka. Gabimet mund të shmangen duke refuzuar që dikush t'ju nxitojë.