Horoskop

Horoskopi për datën 10 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 korrik nga Russell Grant

Dashi

Ju po kërkoni të përsërisni projekte që kanë qenë të suksesshme në të kaluarën. Kjo do krijojë momente të veçanta. Duhet të krijoni një mjedis ku njerëzit do të ndjehen rehat me distancimin shoqëror. Ju besoni që për çdo problem ka një zgjidhje.

Demi

Ju po dalloni të gjitha anët e situatave që kanë qenë sfiduese. Po angazhoheni me mënyra të ndryshme me miqtë dhe familjen. Përveç gjithë kësaj po zbuloni se sa fleksibël dhe krijues mund të jeni.

Binjakët

Një fqinj ose një mik i ri nuk do t'ju lërë vetëm. Ju jeni irrituar me thirrjet e tyre telefonike të vazhdueshme dhe mesazhet. Por duhet ta kuptoni dëshirën e këtij njeriu për të qenë miqësor. Mund t`i sugjeroni të bashkohen me një grup në internet ku mund të gjejnë sa miq të duan.

Gaforrja

Po qëndroni në internet më shumë se zakonisht. Kjo i ka lënë ata që bërë ata afër jush të ndjehen të vetmuar dhe të lënë pas dore. Asnjëherë nuk është e lehtë të gjeni ekuilibrin e duhur, por mos harroni të merrni në telefon për të biseduar me një të afërm të moshuar.

Luani

Ju keni shqetësime në lidhje me rregullat që disa njerëz po injorojnë. Jeni veçanërisht të shqetësuar për vënien në rrezik të anëtarëve vulnerabël të komunitetit tuaj. Edhe pse dëshironi të riktheheni te një lloj normaliteti i ri, do të preferoni të lëvizni me kujdes dhe ngadalë.

Virgjëresha

Normalisht ju preferoni rutina të rehatshme dhe kjo ju bën të mos hezitoni të provoni gjëra të reja. Aktualisht mendoni se nuk keni zgjidhje. Sa më fleksibël të jeni aq më e lehtë do jetë t`u përshtateni ndryshimeve. Mund t'ju kërkohet të provoni disa pajisje të reja. Praktikat që duhet të ndiqen në vendin e punës duhet të jenë të vazhdueshme.

Peshorja

Një mjedis nuk mund të adaptohet lehtë ndaj ndryshimeve që janë të nevojshme dhe do të marrë ca kohë. Është e rëndësishme të dini se vendi juaj i punës dhe fushat e tjera kanë masa paraprake. Ju dhe familja juaj keni kaluar nëpër disa trazira emocionale. Vazhdoni t'i jepni mbështetje njëri-tjetrit.

Akrepi

Jeni të zhgënjyer nga një mik i cili nuk arrin të përmbushë premtimet e tij. Jeni lodhur të dëgjoni arsyetimet e tij. Një i afërm i moshuar do t'ju nxisë të jeni më fleksibël, më të hapur dhe të pranoni të tjerët për atë që janë.

Shigjetari

Është e rëndësishme të flisni në bankën tuaj nëse po përpiqeni të shlyeni faturat tuaja të hipotekës, qirasë dhe më tepër. Kërkoni më shumë kohë ​​për të paguar një kredi. Kur të filloni ripagimet, sigurohuni që të negocioni në çfarë niveli dëshironi të paguani.

Bricjapi

Njerëzit që keni takuar rregullisht, tani do t`ju mungojnë. Komunikimet në internet nuk mund ta plotësojnë boshllëkun. Kapni telefonin dhe do zbuloni se një mik ka kaluar disa vështirësi. Dikush, një i afërmi juaj kujdeset vazhdimisht për ju. Mos e harroni këtë gjatë rrugës.

Ujori

Gjithmonë keni dashur të bëheni bashkë me miqtë dhe të përfshiheni në projekte në grup. Është e vështirë kur gjithçka ndjehet kaq ndryshe, por prapë keni nevojë për mbështetjen e të tjerëve. Gjetja e mënyrave të reja për t'u bashkuar, pranimi i asaj që po kaloni dhe përkrahja e njëri-tjetrit është e rëndësishme.

Peshqit

Mendoni se nuk mund të jeni atje për dikë që me të vërtetë ka nevojë për ju. Ju dëshironi të jeni atje duke mbajtur dorën e tyre, duke dëgjuar zërin e tyre, duke i mbështetur ata. Nuk e kishit menduar kurrë se diçka e tillë mund t`ju ndodhte juve. Disa situata ende duken të çuditshme, por ju jeni të vendosur të gjeni një mënyrë për t`i përballuar dhe për të qëndruar të qeshur.