HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 korrik nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 korrik nga Russell Grant

Dashi

Këshillat e supozuara mirëdashëse të ofruara nga një koleg mund të mbajnë një nuancë ligësie. Në ofertën për t'ju mbështetur, ata do të jenë në gjendje të zbulojnë më shumë nga planet tuaja personale. Ju mund të mërziteni me veten tuaj më vonë sepse i keni lejuar t'ju bindin të thoni shumë për diçka që donit të mos e dinin.

Demi

Prisni që gjithçka të shkojë keq kur jeni duke punuar për diçka që përvoja e kaluar ju ka mësuar se nuk do të jetë e lehtë. Ajo që po filloni të kuptoni gjithashtu është se keni mësuar shumë nga përvoja juaj e kaluar dhe këtë herë nuk do jetë aq e vështirë sa në të kaluarën.

Binjakët

Për t'i dhënë më të mirën një përpjekjeje krijuese, sigurohuni që të shfrytëzoni sa më shumë imagjinatën tuaj. Mos u pengoni nga shqetësimet se nuk po i afroheni në mënyrën e duhur. Thjesht shkoni me instinktet tuaja kur bëhet fjalë për diçka krijuese dhe shijoni rezultatet e papritura.

Gaforrja

Diskutimet financiare po qarkullojnë. Meqenëse nuk po arrini askund, vendoseni kohën tuaj drejt interesave të tjera më të dobishme. Mundësia për të shlyer një mirësi që dikur kanë bërë me ty, do të ndodhë dhe kjo ka të ngjarë të përfshijë një mik të vjetër. Do të jeni të lumtur të keni këtë shans për të kthyer një nder.

Luani

Dikush i afërt po zbulon shumë nga jeta e tij personale në publik. Një fjalë e qetë do t'i ndihmojë ata të kuptojnë se do të ishte më mirë ta mbanin gojën mbyllur. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet e partneritetit, ia vlen të synoni një kornizë mendore fleksibël. Edhe nëse disa rutina kanë funksionuar mirë deri më tani, mund të ketë ende vend për përmirësim.

Virgjëresha

Besojini intuitës tuaj nëse ndjeni se dikush ka nevojë për ndihmë. Një anëtar më i ri i familjes mund të kërkojë këshilla për një problem që e ka të vështirë të flasë. Ata do të ndihen të sigurt se mund t'ju besojnë.

Peshorja

Rregullat dhe tarifat që ju vendosen nuk po ndihmojnë saktësisht situatën tuaj financiare. Me rritjen e kostos së jetesës, ju duhet të bëni reduktime edhe më tej në shpenzimet e përditshme dhe kjo nuk do të jetë e lehtë. Një mik mund t`ju vijë në ndihmë me disa këshilla.

Akrepi

Pakujdesia e dikujt do t'ju shkaktojë shumë bezdi. Refuzoni të merrni fajin për diçka që nuk keni bërë dhe vendosni të jepni aq sa merrni. Nëse keni nevojë për këshilla, drejtojuni dikujt që mund t'i besoni, i cili mund ta shikojë situatën më objektivisht.

Shigjetari

Mund të analizoni dhe analizoni dhe ende nuk arrini në përfundime për një problem personal. Edhe nëse nuk jeni mësuar me idenë, do të bënit mirë të udhëhiqeni nga intuita juaj. Përveçse t`i kushtoni vëmendje asaj që njerëzit thonë, shikoni gjuhën e trupit të tyre dhe do të kuptoni fjalët që nuk thuhen.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi nëse jeni duke blerë një send shtëpiak, duke rezervuar për pushimet apo duke blerë një pronë, nëse nuk e gjeni menjëherë atë që kërkoni, jini të durueshëm dhe përgatituni të shikoni përreth. Disa gjëra nuk janë të destinuara për t'u nxituar dhe përfundimisht, ju do të gjeni atë që ju nevojitet me një çmim të arsyeshëm.

Ujori

Një bisedë e gjatë me shefin ose një koleg të vjetër do t'ju jape material shumë për të menduar. Ju mund të filloni të mendoni për zgjedhjet që keni bërë në të kaluarën dhe ato që nuk keni bërë ende. Nëse, diku përgjatë vijës, mendoni se keni marrë rrugën e gabuar, nuk ka asgjë që ju ndalon të ridrejtoni hapat tuaj.

Peshqit

Kur dikur mund të flisnit me dikë, tani gjithçka që bëni kur jeni afër, është të debatoni. E keni gjithnjë e më të vështirë t'i kuptoni dhe ndjenja se nuk përputheni po bëhet më e fortë.