HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 maj nga Russell Grant

Dashi

Ju dëshironi një sfidë profesionale. Bëni kërkesë për një vend pune që do ju frymëzojë për shumë ide krijuese. Një nga pikat tuaja më të forta është të frymëzoni njerëzit. Duke i dhënë secilit anëtar të ekipit inkurajimin që u nevojitet, ata do të prodhojnë punë të jashtëzakonshme. Mos u habitni kur të merrni një një shpërblim për përpjekjet tuaja. 

Demi

Në të kaluarën, ju shpesh dilnit nga rruga e drejtë. Rutinat e njohura ju bënin të ndjeheshit të sigurt dhe gjithmonë keni pasur një shpirt për aventura. Mundësia për të udhëtuar do të kthehet shpejt, kështu që duhet të jeni të durueshëm. Ktheni një vesh të shurdhër ndaj njerëzve që insistojnë se ju duhet të bashkoheni në botën e korporatave për të fituar shumë para. Mënyra më e lehtë për ju për të kultivuar para është të jeni origjinal.

Binjakët

Hiqni dorë nga impulset tuaja pasionante. Zakonisht ju udhëhiqeni nga logjika. Kjo nuk do të jetë e dobishme kur bëhet fjalë për të gjetur dashurinë. Nëse takimi me dikë ju ka mbetur në mendje, është një shenjë për të cilën duhet të jeni bashkë. Nëse e keni tashmë një partner, takimet tuaja fizike do të bëhen gjithnjë e më intensive. Kushtimi i më shumë kohe për kënaqësinë tuaj të ndërsjellë do t'i japë lidhjes tuaj një cilësi magjike. Është bukur të kesh sekrete që i ndan me vetëm një person.

Gaforrja

Nëse po kërkoni për partner, ju duhet të përpiqeni të gjeni dikë që i ka të gjitha cilësitë që dëshironi të gjeni tek një njeri që keni ëndërruar gjithmonë. Është shumë e rëndësishme të jesh i mirë me veten tënde. Kjo vendos për mënyrën sesi do t'ju trajtojnë të tjerët. Nëse tashmë jeni në një lidhje, është koha që ju dhe partneri juaj të ndiqni një ëndërr. Nëse kjo do të thotë të zhvendoseni në një vend të huaj, të filloni biznesin tuaj duhet ta bëni. Thjesht planifikoni të bëni atë që ju bën të lumtur.

Luani

Njerëzit do t'ju kërkojnë për këshilla. Ju keni fituar një reputacion për këshillat që jepni. Shkrimi i një blogu, regjistrimi në një podcast ose të bëheni një influencues i rrjeteve sociale do të bëjë që të ardhurat tuaja të rriten. Duke iu qëndruar besnik ndjenjave tuaja, do të bëheni një nga njerëzit më të fuqishëm në industrinë e marketingut. Asnjëherë mos lejoni që dikush të blejë besnikërinë tuaj. Nëse ju jepet një produkt për të provuar, jepni mendimin tuaj real për të. Ndershmëria është thelbësore për suksesin tuaj.

Virgjëresha

Zelli juaj për jetën tërheq dashuri, para dhe mundësi krijuese në çdo hap. Ky është një mësim i vlefshëm në lidhje me ligjin e tërheqjes. Energjia që projektoni do të rritet dhe shumëfishohet. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të vlerësoni bekimet tuaja dhe të largoni zhgënjimet tuaja. Mundësia për të shkuar në një udhëtim jashtë shtetit së shpejti do të jetë e mundur. Mos e humbni kohën.

Peshorja

Kjo është një kohë e shkëlqyer për të blerë në internet vepra arti, mobilje dhe pajisje për shtëpinë tuaj. Gjërat që do të blini do t'ju japin kënaqësi të madhe. Trajtojini këto shpenzime si investime në lumturinë tuaj. Nëse po kërkoni të blini një shtëpi ose të merrni me qira ndonjë hapësirë biznesi, kjo nuk është koha ideale për të blerë një pronë. Pas disa kohësh aplikoni për një kredi, edhe nëse jeni refuzuar në të kaluarën, gjërat do të kthehen në favorin tuaj.

Akrepi

Juve ju pëlqejnë lëndë të ndryshme. Mos i bëni presion vetes që të bëheni ekspert në një fushë. Dikush me pasionin tuaj mund të bëhet mjeshtër në disa fusha të ndryshme. Kur përqendroheni te gjërat që doni, ju thithni informacione si një sfungjer. Shoku juaj më i mirë ose partneri romantik është një burim i jashtëzakonshëm i forcës. Sa herë që jeni të pasigurt, ata ju japin inkurajimin e nevojshëm për të vazhduar përpara. Falë besimit të tyre në aftësitë tuaja, ju mund të shkruani një libër.

Shigjetari

Dëshiron të fitosh më shumë para? Aplikimi për një vend pune me një kompani të njohur mund të bëjë që të ardhurat tuaja të rriten. Është sfiduese për një njeri të lirë si ju të lidheni me një punë të qëndrueshme, por marrja e këtij pozicioni do të bëjë që aftësitë tuaja të zgjerohen. Ju jeni një nga njerëzit e paktë në industrinë tuaj që mund të kryejnë detyra të caktuara. Së shpejti, do të drejtoni një biznes të suksesshëm tuajin.

Bricjapi

Imagjinata juaj është në kulmin e saj. Vendosni detyra të përditshme ndërsa krijoni një ide për një biznes, produkt ose libër. Synoni për tregun më të madh që mund të merrni në kushtet aktuale. Dobësia juaj për të ditur atë që dëshiron publiku do t'ju shërbejë. Nëse po kërkoni për një partner, do të takoni dikë që ka një zë joshës. Është bukur të gjesh një partner i cili i kupton nevojat e tua sensuale. Nëse tashmë jeni në një lidhje, një udhëtim së bashku është ajo që do t'ju duhet kur udhëtimi të lejohet përsëri.

Ujori

Një përkushtim i vendosur për besimet tuaja informon gjithçka që bëni. Nëse dikush ju ofron një punë që ndërhyn në etikën tuaj, ju do ta refuzoni atë. Formimi i një aleance me dikë që është mizor ndaj të tjerëve gjithashtu nuk do të ndodhë. Këto vendime janë të lehta për ju, kjo sepse keni formuar filozofinë tuaj të jetës. Kur ishe i vogël, mësove shumë shpejt se cilët njerëz dhe situata duhet të ndiqni dhe cilat të shmangni. Të besosh intuitën tënde të ndihmon të drejtosh një jetë kuptimplotë për të cilën duhet të jesh krenar.

Peshqit

Rrethimi i vetes me shpirtra të lirë ju jep guximin e bindjeve tuaja. Ju kurrë nuk keni qenë të impresionuar me njerëzit konvencionalë. Duke u angazhuar me mendimtarë të rinj, krijimtaria juaj do të rritet. Bashkoni forcat me dikë që ka një sens humori. Puna për këtë projekt do të duket më shumë si lojë sesa si punë.