HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 maj nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 maj nga Russell Grant

Dashi

Keni ëndrra të mëdha për të ardhmen. Nëse ju mungojnë mjetet për t'i realizuar, kjo mund të korrigjohet lehtësisht. Një kurs studimi, ose seminar do të jetë hapi i parë drejt përmirësimit të aftësive tuaja. E panjohura do t'ju tërheqë tani, ashtu si edhe tërheqja e udhëtimit në vende të panjohura dhe rilidhja me anën tuaj shpirtërore.

Demi

Pas një faze ulje-ngritjesh, po filloni të ndiheni sikur më në fund po ia dilni të bëheni bashkë në një mendje. Nëse njerëzit e tjerë janë të përfshirë në marrëveshjet që po bëni tani, ata shpejt do të bien dakord me vendimet tuaja.

Binjakët

Nëse vazhdoni ta shtyni veten shumë, do të tejlodheni. Delegimi i përgjegjësive do të jetë një hap në drejtimin e duhur. Mos u ndjeni fajtor kur pranoni se duhet të ndani një pjesë të ngarkesës suaj. Sapo të lehtësohet presioni, shëndeti juaj do të përmirësohet. Nuk ka kuptim të rrezikoni shëndetin tuaj për hir të karrierës.

Gaforrja

Mund të jeni të vendosur për të bërë diçka të pazakontë, por mund ta gjeni veten vetëm në këtë. Nuk do ketë shumë mbështetje nga ata që ju rrethojnë. Mund t'ju habisë që një mik aventurier tregon pak entuziazëm për sugjerimet tuaja. Kjo mund të jetë për shkak se do të donin të ishin ata që e kishin atë ide.

Luani

Për ju janë të rëndësishme angazhimet e reja që po merrni. Nëse të tjerët që treguan një interes fillestar nuk janë më aq të etur, ata mund të gjejnë diçka tjetër. Ju dëshironi të bëni një punë të mirë me gjithçka që merrni përsipër, edhe nëse kjo do të thotë të mësoni aftësi të reja ose të studioni një lëndë për të cilën nuk dini shumë.

Virgjëresha

Përgjegjësitë janë të mëdha. Nuk ju ndihmon fakti që pritet të vazhdoni me punë që nuk dëshironi t'i bëni. Mbajini ankesat tuaja për vete pasi do të rezultojë se edhe të tjerët rreth jush ndihen nën presion. Gjithçka që mund të bëni është të buzëqeshni dhe të duroni të prisni kohë më të lehta përpara.

Peshorja

Nisja e një projekti të përbashkët krijues do të jetë jashtëzakonisht shpërblyese. Do të ndiheni sikur Universi po ju mbulon me dhurata. Nuk ka pasur kurrë një kohë më të mirë për të filluar një marrëdhënie të re. Nëse tashmë keni një partner dhe jeni bashkë prej vitesh, jeni gati të rizbuloni pasionin për njëri-tjetrin.

Akrepi

Jini të durueshëm me një të afërm kokëfortë që nuk pranon të dëgjojë zërin e arsyes. Më në fund ata do të vijnë në mendjen tuaj. Diplomacia është thelbësore në të gjitha marrëdhëniet. Një koleg që po i shmang përgjegjësitë mund të lidhet me dikë në pushtet, i cili do t`i mbajë anën, edhe nëse kjo duket jashtëzakonisht e padrejtë.

Shigjetari

Një punë do të duket se do të ndeshë problemet njëri pas tjetrit dhe mund të filloni të pyesni veten nëse do ta përfundoni ndonjëherë. Ka plot gjëra të tjera për të bërë. Tani për tani lëreni në pritje. Kjo mund të duket si një rrugëdalje e lehtë, por taktika të reja mund të jenë të nevojshme dhe ju duhet kohë për të shqyrtuar një mënyrë tjetër për t'iu qasur kësaj detyre.

Bricjapi

Dikush nuk ka qenë shumë i organizuar. Punët që duhet të kishin bërë më herët mbeten ende në këmbë dhe kjo do të shkaktojë rrëmujë dhe konfuzion. Jeni të mërzitur që këto detyra nuk janë kryer dhe jeni të zemëruar që keni pritur më shumë nga ky person. Një mësim nga kjo është të dish se disa njerëz nuk janë aq të përgjegjshëm sa mendojnë se janë.

Ujori

Nuk ka rëndësi nëse janë paratë, një ofertë pune apo një çështje marrëdhënieje që është në mendjen tuaj, ajo që është e rëndësishme është që ju të shqyrtoni me kujdes opsionet tuaja. Mendoni për gjithçka që mund t'i lejoni vetes përpara se të bini dakord për një marrëveshje ose angazhim afatgjatë. Nuk mund ta kuptoni pse dikush ndihet i zemëruar për një çështje që ju duket e parëndësishme.

Peshqit

Ju duhet kohë vetëm për të shqyrtuar seriozisht një çështje të rëndësishme. Duhet të merret një vendim i vështirë. Dikush mendon se mund t'ju bindë të pajtoheni me atë që ka vendosur tashmë, por ju do të preferonit të mendonit vetë. Nuk dëshironi të ndjeni se jeni ngacmuar për diçka të pakëndshme.