HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 mars nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 mars nga Russell Grant

Dashi

Një projekt që keni ndërmarrë së bashku me një koleg duket se kërkon më shumë kohë, vëmendje dhe burime nga sa kishit planifikuar. Jeni lodhur nga justifikimet e kolegut se pse ata nuk mund të përfshihen aq sa kishin premtuar fillimisht.


Demi

Për shkak të punës dhe përpjekjeve tuaja të palodhura të javëve të fundit, duhet të jeni të kënaqur me suksesin tuaj pasi përfundon kjo javë pune. Ju keni qenë të zellshëm dhe të vendosur në synimin tuaj për të përfunduar një projekt apo detyrë që ka nisur në fillim të vitit.


Binjakët

Ju duhet të konfirmoni se kur do të jeni në gjendje të paguani detyrimet tuaja. Nuk mund të vazhdoni të injoroni problemet me shpresën se ato do të largohen sepse nuk do të shkojnë. Një mik ka një punë të rëndësishme për të bërë, do të dëshironit të mos e kishit shqetësuar.

Gaforrja

Pasi të diskutoni një ngjarje ose polemikë të së kaluarës me detaje, do të filloni të kuptoni se ka disa mënyra për ta parë atë që nuk e kishit marrë parasysh më parë. Ju mund t'i shihni disa situata nga një kënd i ri dhe do t'ju duhet ta konsideroni këtë përpara se të arrini një përfundim.

Luani

Jeni të lumtur për dikë që ka arritur diçka të veçantë. Ju i dini përpjekjet që ata kanë bërë për këtë qëllim dhe ju do të dëshironi të bashkoheni në festë. Ju keni një propozim që dëshironi t'ja bëni shefit tuaj, por duhet të keni gjithçka të qartë në mendjen tuaj përpara se ta bëni këtë.

Virgjëresha

Puna apo angazhimet e jashtme do të përplasen me planet familjare. Nuk është e lehtë të vendosësh se çfarë të bësh për më të mirën. Sigurohuni që fjalët tuaja të jenë të qarta dhe koncize kur të tjerët kërkojnë nga ju një mendim. Ju nuk dëshironi që të ndodhin keqkuptime për shkak të dikujt që merr diçka gabimisht.

Peshorja

Nëse një partner ka ndryshuar mendje për planet e tij ose vendos të tërheqë një ofertë financiare, do të pyesni veten se si të ecni përpara me këtë projekt që është i rëndësishëm për ju. Është zhgënjyese të përballesh me pengesa të tilla kur gjithçka ka shkuar kaq mirë.

Akrepi

Një email ose mesazh me tekst i marrë nga dikush me të cilin keni punuar dikur do të jetë i rëndësishëm edhe pse mund të jetë i vështirë për t'u interpretuar. Një mosmarrëveshje në vendin e punës do t'ju bëjë të ndiheni të rraskapitur emocionalisht dhe mendërisht. Një shëtitje e shkurtër dhe pak ajër i pastër do t'ju ndihmojnë.

Shigjetari

Nuk mund të mos i kujtoni vetes zhgënjimet e së shkuarës. Kjo po ju bën të pyesni veten nëse diçka do të shkojë mirë për ju. Shqetësoheni shumë për gjëra që mund të mos ndodhin kurrë. Provoni t'i largoni mendime e këqija nga mendja juaj.

Bricjapi

Një ofertë ose ftesë do të kërkojë një përgjigje të shpejtë. Do të kishit preferuar të kishit pasur më shumë kohë për ta menduar për të. Në të njëjtën kohë nuk doni të humbisni një mundësi të mirë. Në të gjitha situatat jini të vërtetë me veten, pavarësisht se çfarë mund të mendojnë apo thonë njerëzit e tjerë.

Ujori

Jeni të padurueshëm për të marrë rezultate të shpejta, por duke nxituar mund të bëni disa gabime. Ato nuk do të jenë menjëherë të dukshme, por do ju gënjejnë. Do të ishte më mirë të ngadalësoni dhe të merrni kohën tuaj.

Peshqit

Nëse keni shqetësime për një çështje shëndetësore ose financiare, rezervoni një takim me një profesionist. Mos u ndjeni sikur po humbisni kohën e tyre. Bëni më të mirën tuaj në një situatë edhe kur e dini se dikush po ju vëzhgon.