HOROSKOP

Horoskopi për datën 10 nëntor nga Russell Grant

Horoskopi për datën 10 nëntor nga Russell Grant

Dashi

Mbi një lidhje qëndron një pikëpyetje dhe jeni ju që po vini në dyshim vlerën e kësaj miqësie në jetën tuaj. Dikush po ju përdor si spirancën e tij dhe vazhdimisht mbështeten në ndihmën, këshillat dhe udhëzimet tuaja. Nëse i inkurajoni të marrin vendimet e tyre vetë, do të ndiheni më pak të mbytur.

Demi

Ju dhe një mik apo koleg jeni në një mosmarrëveshje me njëri-tjetrin. Të vazhdosh të punosh me dikë me të cilin nuk po merresh vesh nuk është shumë e arsyeshme. Kjo vetëm do t'ju mërzitë dhe shqetësojë më shumë. Shmangni përzierjen e punës me kënaqësinë ose do të ndiheni sikur jeni ju ai që humbet gjithmonë.

Binjakët

Po filloni të mendoni se është koha për të ecur përpara. Disa fusha të jetës suaj kanë ngecur në vend numëro dhe kjo ndodh sepse ju nuk keni përfituar sa më shumë që të jetë e mundur. Kuptohet, ju ndiheni rehat dhe të sigurt, por kjo mund të jetë gjithashtu e mërzitshme dhe keni nevojë për më shumë nxitje.

Gaforrja

Një miqësi apo marrëdhënie pune do të jetë shkaku i disa zhgënjimeve. Nëse ata po përpiqen të shohin se sa larg mund të shkojnë, nuk keni ndërmend të luani lojërat e tyre të vogla. Në vend të kësaj, ju do të zgjidhni të largoheni plotësisht nga skena.

Luani

Komunikimi me njerëzit që jetojnë larg do t’ju emocionojë. Kjo mund të shpërbëhet disi kur vonesat dhe pengesat e tjera do të shkaktojnë zhgënjim, por mos u dorëzoni. Do të gjeni një mënyrë për t'i kapërcyer këto probleme. Nëse jeni duke udhëtuar, sa më i organizuar të jeni, aq më mirë.

Virgjëresha

Përveç gjithë punës që duhet të bëni, edhe komunikimet më të drejtpërdrejta mund të kthehen në një diskutim kompleks dhe të ndërlikuar. Ngarkesa juaj e punës po rritet. Përgjegjësitë familjare janë të mëdha dhe gjithçka po grumbullohet rreth jush. Nuk ka kohë të mjaftueshme për t'i përshtatur të gjitha.

Peshorja

Thellë-thellë, ju e dini që ka kohë që nuk jeni ndjerë të kënaqur. I keni hedhur poshtë këto mendime sepse ideja e ndryshimit është po aq shqetësuese. Ekziston dikush me të cilin nuk po kaloni mirë dhe nuk ka gjasa që kjo të përmirësohet nëse nuk e trajtoni çështjen ballë për ballë.

Akrepi

Mbajtja e një profili të ulët dhe vëzhgimi i asaj që po ndodh rreth jush do të ishte më mirë sesa të bëni ndonjë ndryshim të madh ose të nxisni diçka të re. Jeni të emocionuar për mundësi të reja, por nuk është ide e mirë të bëni ndonjë lëvizje të nxituar. Një planifikim i kujdesshëm është i nevojshëm për të marrë rezultatet më të mira.

Shigjetari

Kohët e fundit keni marrë shumë përgjegjësi, brenda dhe jashtë shtëpisë. Stresi po bën të vetën dhe kjo po ju bën të ndiheni të rraskapitur dhe të dëshpëruar. Relaksohuni dhe mësoni ta doni dhe vlerësoni më shumë veten. Kjo do t'ju ndihmojë të ndiheni më optimistë. Një çështje private duhet të zgjidhet.

Bricjapi

Me kusht që të gjithë të mbeten të respektueshëm dhe të qetë, diskutimet mund të jenë produktive. Keqkuptimet nuk ka të ngjarë të çojnë në ndonjë gjë shumë serioze. Shqetësimet tuaja për një debat të fundit që mund të shkaktojë probleme të mëtejshme mund të lihen mënjanë pasi të gjithë jeni dakord të bëni më të mirën për të gjetur një kompromis të përshtatshëm.

Ujori

Të kesh besim në idetë e tua dhe të bësh më të mirën për t'ia shitur ato njerëzve që kanë rëndësi do të sjellë shpërblime të këndshme. Çdo plan, ide ose mendim për të ardhmen që mund të keni për të sjellë përmirësime në botën tuaj do të pritet me një mirëseardhje të ngrohtë nga njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ju. Ju mund të bëni një përparim të mjaftueshëm duke përdorur iniciativën tuaj.

Peshqit

Në përgjithësi, do të ishte në interesin tuaj më të mirë të shmangeni nga polemikat. Një grumbull ngjarjesh dhe komunikimesh të ngatërruara do të nënkuptojnë që të lini mënjanë disa detyra që kishit planifikuar për sot. Ju mund të mos e keni kuptuar se ju është dashur të përballoni shumë.